Как да се отърва от спамерите във форума ми.

kamentk

Well-Known Member
Явно съм попаднал в някакви руски списъци с форуми и ме заливат напоразия. Една сутрин един си беше направил тема и си беше копирал едно и също мнение 2000 пъти. Направо лудница. Не знам колко време му е отнело но на мен ми отне 3 секунди да го ликвидирам. Не ми пречи, но смущава и малкото потребители които имам. Поне по 1-2 на ден има така. От рускини нимфоманки, до американци(с руски IP адреси ) продаващи маратонки и козметика.

Става въпрос за phpbb3 пробвах им вградените капчи, но явно са ги кракнали и нищо не ги спира. Дайте някой съвет, мод ли да сложа или какво, че да ги спра. Не ми се сменя URL-а, въобще. Тъкмо понатрупах някой линк.

Благодаря предварително.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Пробвай с въпрос и отговор на кирилица с малки и големи букви
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Пробвай с въпрос и отговор на кирилица с малки и големи букви

Благодаря. Така не съм пробвал. Питах за година на падне под турско робство, но не ги спря. Питах и за президента, нищо. Имам и една кофти задачка в момента, но пак нищо... Освен да извътня нещо каквото ти предлагаш.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Някакъв бъг са ти намерили на форума. Въобще не минават през валидацията.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Смеси въпроса да е на кирилица, но еднаквите букви може да са на латиница. Правят по-тегаво разкодирането на въпроса...и със сигурност да не е такъв, който се отговаря с число.

Виж дали имаш за phpbb някой плъгин от рода на stopforumspam, трябва да има.

Най-краен вариант, да блокираш Русия изцяло, ако така и така не те интересуват потребители от там.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Има и модове разни, но не съвм ги пробвал още, те спират ботовете, но ако мине човек си изгорял. Другия начин е с 2-3 защити, които се сменят постоянно
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Става въпрос за phpbb3 пробвах им вградените капчи...

Момчета, говорите глупости, как така ще ползвате вградени каптчи? Това е глупаво, да не кажа идиотско, че ще се обидите. Има други варианти за предпазване, аз нямам такъв проблем вече с години - нито един спамер!
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

След от кои страни идват и ги режеш ако не ти трябват. Така за седмица си реших проблема.
При мен бяха русия, Пакистан, Индия, Китай, Казахстан, Украйна.
След като ги блокирах и спама спря на 99%.
Ако това не е вариант вижте тук плъгина - cs-bg.info drag and drop нещо си му беше името.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Хм не знам. Ще разкарам числата. По едно време бях на името на президента и не ги спираше. Някъде бях чел преди, че са си я кракнали валидацията, но не знам дали е вярно. Ще пробвам с нищо типично българско с размесени малки и главни и ще видя как ще върви.

Мислех си да ги режа, ама не са само руснаци, ами от целия "Съветски съюз"
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Момчета, говорите глупости, как така ще ползвате вградени каптчи? Това е глупаво, да не кажа идиотско, че ще се обидите. Има други варианти за предпазване, аз нямам такъв проблем вече с години - нито един спамер!

Би ли споделил?
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Не ползвай вградени каптчи!
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Тогава коя използваш ти, да я ползвам и аз, понеже от думите ми излиза, че е ефективна.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Ми не ползвам никакви вградени каптчи и плъгини, защото те са компрометирани. Имам си няколко реда писан код, който спира спамерите.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Можеш да опиташ с KeyKaptcha. Доста е ефективна срещу такива вредители.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Чак толкова ли са нагли тези Руски спамъри. Защо не сложиш проверка за IP и ако е от русия да му покажеш капчи на 2-3 сложни въпроси или въобще да не му дадеш да се регистрирва. Няма ли да ти свърши работа, ако е само за русия.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Въпроси и отговори на кирилица при регистрация, 7-8 броя на случаен принцип. Аз съм включил три броя за попълване.
Същото при публикуване на първо мнение. Може и за повече мнения, но е дразнещо за нормални потребители.
Преминават 1-3 спамъри на месец.
И после бан по IP и хост за всеки промъкнал се. Аз не ги трия, за да не им освобождавам място за нова регистрация.

Въпроси и отговори от тематиката на форума. Това с президента го забрави.

Чак толкова ли са нагли тези Руски спамъри. Защо не сложиш проверка за IP и ако е от русия да му покажеш капчи на 2-3 сложни въпроси или въобще да не му дадеш да се регистрирва. Няма ли да ти свърши работа, ако е само за русия.

Един бе докопал IP на някакъв германски държавен университет. Друг бе "дошъл" от някаква спортна организация от Лисабон...
 
Сложих една капча с дума в нея в която има малки и големи букви. Ако не са ги кракнали не могат да я я минат никога, без да знаят български. Ако са я кракни ще мисля някакъв писан код, както предложи странника. Виждал съм едно с едни бутончета, не би трябвало да го минат, ако не знаят български.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Съвсем умишлено е оставена пролука за спамърите,няма нищо безплатно.
 

Горе