Как да се отърва от спамерите във форума ми.

От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

И после да забрави за нови потребители :lol:
Смеси въпроса да е на кирилица, но еднаквите букви може да са на латиница. Правят по-тегаво разкодирането на въпроса...и със сигурност да не е такъв, който се отговаря с число.

Виж дали имаш за phpbb някой плъгин от рода на stopforumspam, трябва да има.

Най-краен вариант, да блокираш Русия изцяло, ако така и така не те интересуват потребители от там.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

И после да забрави за нови потребители :lol:

Как точно ще забрави за новите потребители или май не разбираш какво говоря?
Такава защита ползвам за моя форум и не е имало един спам бот да успее да се регистрира до сега и не слагам по 1-2-5-10 кептчи да досаждам на хората.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Елементарно Лотсан, ти би ли отговорил на въпрос за регистрация 15-20 пъти докато ти светне лампата, че било смесен текста хем на бг, хем на ен.

Даже се чудя защо ли ти отговарям.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Елементарно Лотсан, ти би ли отговорил на въпрос за регистрация 15-20 пъти докато ти светне лампата, че било смесен текста хем на бг, хем на ен.

Даже се чудя защо ли ти отговарям.

За това те попитах, защото очевидно умствения ти капацитет не е бил достатъчен да разбереш какво казвам ама се отваряш и тежкарееш. Ето ти две изречения, изпълни инструкциите от двете и виж преводача на гугъл как ще се справи:
------------------------------
пуcни тoвa изpeчeниe в google translate и сe oпитaй дa гo прeвeдeш

пусни това изречение в google translate и се опитай да го преведеш
-----------------------------
сега просветна ли ти, Холмс?
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Щом казваш, прави си такива чапти с огромния умствен капацитет смешко. :D
За това те попитах, защото очевидно умствения ти капацитет не е бил достатъчен да разбереш какво казвам ама се отваряш и тежкарееш. Ето ти две изречения, изпълни инструкциите от двете и виж преводача на гугъл как ще се справи:
------------------------------
пуcни тoвa изpeчeниe в google translate и сe oпитaй дa гo прeвeдeш

пусни това изречение в google translate и се опитай да го преведеш
-----------------------------
сега просветна ли ти, Холмс?
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Щом казваш, прави си такива чапти с огромния умствен капацитет смешко. :D

Видя ли се колко си малоумен? Върни се сега в първи клас и се научи да четеш. Въпроса е със смесена кирилица и латиница и ботовете запецват на него, отговора може да си е само на кирилица.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Става и така, досега бот не го е пробил:

How much is *8* plus *n*i*n*e* plus *t*e*n*?
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Въпроси отговори, смесена азбука... глупости... uni-web, няма смисъл да спориш с него, той си е наумил, че е прав и разбира най-много... .
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

И що си мислиш, че си открил топлата вода, като мога да ти драсна за няколко дни ботче дето щете нащтрака дори и въпроса да сложиш така?
Много сте ми интересни, жулите по лордпростове, а после голямата работа го вадите.
Видя ли се колко си малоумен? Върни се сега в първи клас и се научи да четеш. Въпроса е със смесена кирилица и латиница и ботовете запецват на него, отговора може да си е само на кирилица.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Сложи media captcha и не се занимавай с други глупости.
 
Поредната осрана тема...


От вчера смесих малки и големи букви и няча регистриран спамер. Пак повтарям. Това са хора а не ботове.

Надявам се да се оправи. Ако не стане ще си напиша кодче, да видим как ще се регистрира човек който не владее български.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Въпроси отговори, смесена азбука... глупости... uni-web, няма смисъл да спориш с него, той си е наумил, че е прав и разбира най-много... .

Опитах се да помогна на автора на темата с кратък и по мое мнение и опит ефективен съвет, уни за сметка на това се включи да се присмива без да е разбрал въобще какво се има предвид, явно е трябвало да го напиша още по-просто. Извинявай, че засегнах приятелчето ти, нямаше нужда да се намесваш.


И що си мислиш, че си открил топлата вода, като мога да ти драсна за няколко дни ботче дето щете нащтрака дори и въпроса да сложиш така?
Много сте ми интересни, жулите по лордпростове, а после голямата работа го вадите.

И на тебе да ти кажа, не го вадя голям преди ти да тръгнеш да се отваряш, опитвам се само да помогна на автора на темата. Ходи си реви в кьошето пак да се оплакваш от лошия чичко гугъл. Аз приключих, кой разбрал разбрал.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Малеееее, това голямо притеснение за мен и гошко в тоя форум всички са накокържили. :D

Ти си гледай твоите си неща не се занимавай с мен и моите, аз не се занимавам с твоите така-че пускай си статиите смесените там и не се притеснявай. ;)

И на тебе да ти кажа, не го вадя голям преди ти да тръгнеш да се отваряш, опитвам се само да помогна на автора на темата. Ходи си реви в кьошето пак да се оплакваш от лошия чичко гугъл. Аз приключих, кой разбрал разбрал.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Това са хора а не ботове.

Е, мисля, че грешиш, 99% от спама е от роботи, а не от хора.


Опитах се да помогна на автора на темата с кратък и по мое мнение и опит ефективен съвет...

Може да си мислиш, че е ефективен, но пък аз може и да не съм съгласен с теб. И както виждам - не само аз.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Сега се сетих и за друг трик.
От суперхостинг ме бяха заплашваха заради слама в форума МИ и тогава реших проблема като направих моя форма за регистрация с първата ми попаднала капча в нета и пак нямаше Ботовете
За да направиш това единствено трябва да криптираш паролата с phpbbhass() мисля че беше.
Разрови се в нета има готови скриптове.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Сега се сетих и за друг трик.
От суперхостинг ме бяха заплашваха заради слама в форума МИ и тогава реших проблема като направих моя форма за регистрация с първата ми попаднала капча в нета и пак нямаше Ботовете
За да направиш това единствено трябва да криптираш паролата с phpbbhash() мисля че беше.
Разрови се в нета има готови скриптове.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Пробва ли с funcaptcha.co?

За всеки случай напиши няколко реда да отрязва опитите без JavaScript.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

"Смеси въпроса да е на кирилица, но еднаквите букви може да са на латиница"

"И после да забрави за нови потребители"

Лично аз ползвам този метод от години и от тогава нямам проблеми с украинки, руски, индийски и т.н спамери/ботове, които преди това ми досаждаха. Нямам проблем и с новите потребители.
 

Горе