Как да се отърва от спамерите във форума ми.

От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Има и по-добър начин. На мястото на въпроса слагаш линк към картинка, където всъщност е написан въпросът. С малко умения можеш да накараш картинката да се показва директно в страницата за регистрация. Бях видял такова нещо в един сайт, където на картинките бяха написали популярни гатанки. Ако се сетя кой сайт беше ще пусна линк по-късно.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Същият този, за който не се сещаш, също се bypass-ва от 1,5г. насам. Имало е по поне 5-6 spam bot-а за година, а последните месеци около 10-15.

http://en.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA#Modern_CAPTCHAs
http://www.cs.columbia.edu/~mmerler/project/Final Report.pdf

За автоматизираните ботове (купени), за private проекти, справащи се с captchas, както и за китайските хора-роботи май се пропуска също…
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Гледам тука всеки пише и дава съвети. Я да ви попитам: Колко от вас, които съветвате да се използва това-онова наистина са го правили? А може би само сте го чели, и да се намирате на приказки, да се покажете колко сте умни?
Човека има реален проблеми и търси съвети от хора, които са имали този проблем и са се справили с него, без да навредят на своя форум! Вие от тях ли сте?
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Преди и аз имах този проблем държах доста голям форум.
Измъкнах се като написах въпрос който се отнасяше към тематиката на форума и съответно отговорът беше същият.
От тогава нито един бот не се беше регистрирал но в същото време гледах "URL инжекции" които директно се опитваха да пуснат коментар без регистрация.
За щастие IPB беше подсигурен срещу такива атаки но плюс това сложих и crawlprotect за по голяма сигурност. Това е рецептата :)
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Гледам тука всеки пише и дава съвети. Я да ви попитам: Колко от вас, които съветвате да се използва това-онова наистина са го правили? А може би само сте го чели, и да се намирате на приказки, да се покажете колко сте умни?
Човека има реален проблеми и търси съвети от хора, които са имали този проблем и са се справили с него, без да навредят на своя форум! Вие от тях ли сте?
Всеки един от съветите ми е проверен, дори и в момента се ползват.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Гледам тука всеки пише и дава съвети. Я да ви попитам: Колко от вас, които съветвате да се използва това-онова наистина са го правили? А може би само сте го чели, и да се намирате на приказки, да се покажете колко сте умни?
Това, което съветвам съм го правил на практика и там, където съм го правил за последните няколко години бот не е минавал.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

За 36 часа с размесени малки и главни букви нямам проникнал спамер. Може и да имам късмет.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

На един друг ЦМС, който поддържах (социална мрежа) бях решил проблема така: още едно поле за добавяне на емайл, което си визуализираше посредством джаваскрипт, един бот не ме налази за 5 години а самия ЦМС си беше доста компрометиран.
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

На един друг ЦМС, който поддържах (социална мрежа) бях решил проблема така: още едно поле за добавяне на емайл, което си визуализираше посредством джаваскрипт, един бот не ме налази за 5 години а самия ЦМС си беше доста компрометиран.

Интересно, аз това не се бях сетил. Как го правиш, същия имейл се въвежда в още едно поле или искаш и втори имейл да бъде въведен?
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Интересно, аз това не се бях сетил. Как го правиш, същия имейл се въвежда в още едно поле или искаш и втори имейл да бъде въведен?

Същия емайл се въвежда и фактически системата проверява и двете полета ,) .
 
Re: От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

На един друг ЦМС, който поддържах (социална мрежа) бях решил проблема така: още едно поле за добавяне на емайл, което си визуализираше посредством джаваскрипт, един бот не ме налази за 5 години а самия ЦМС си беше доста компрометиран.

Имал си късмет.

Това е супер елементарно за минаване, ако полето е вече във формата и елементарно ако се ползва jquery да се извика в последствие.

Да спреш бот писан специално за твоя сайт е трудно, но не и невъзможно.

ПП. Няма ли рекапча за ЦМС-а на автора. Не че в 100% сигурна но гъгл пачват до ден-два след пробив.
 
От: Re: От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Имал си късмет.
Това е супер елементарно за минаване, ако полето е вече във формата и елементарно ако се ползва jquery да се извика в последствие.
Да спреш бот писан специално за твоя сайт е трудно, но не и невъзможно.

Е то бот писан за моя сайт е равносилно на мануал регистрация, при която ще те праснат на 100%
 
Даже е по-иизгодно да платиш за поне 1 к мануал регистрации отколкото на програмист да напише бот. И ще е хо-бързо. Ако става въпрос за точно 1 определен сайт.
 
под определен сайт имам предвид целия ЦМС.
 
От: Re: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

под определен сайт имам предвид целия ЦМС.
Така по-може. Иначе с леки модификации се спира всичко. Ама предполагам, че кирилицата ги мори достатъчно. Въпреси че са руснаци.
 
От: Re: От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Имал си късмет.

Това е супер елементарно за минаване, ако полето е вече във формата и елементарно ако се ползва jquery да се извика в последствие.

Да спреш бот писан специално за твоя сайт е трудно, но не и невъзможно.

ПП. Няма ли рекапча за ЦМС-а на автора. Не че в 100% сигурна но гъгл пачват до ден-два след пробив.
Има си я вградена в цена-а. То даже имаш избор от няколко .
 
От: Как да се отърва от спамерите във форума ми.

Има много интересни софтуери (готови) които си циклят постоянно и си следят за всичко.
А, и не знам колко хора са работили от темата с софтуер за бухане на беклинкове на кило. ;)
 

Горе