Как да се пазя от PayPal?

VPenkov

New Member
За приятел в чужбина в момента разработвам онлайн услуга, който той сам предлага, тоест без фирма, от частен акаунт.
Става въпрос за онлайн, (non-tangible) продукти.

Въпросът ми е как да го предпазя от dispute scams? Ако някой се опита да се направи на хитър и да си върне парите, а след него още Х души го направят, какво правим?
 
От: Как да се пазя от PayPal?

Мисля че това е идеята на PayPal...да има диспут при измама. Сега, отделен е въпроса че много злоупотребяват с диспута.
Вчера се обсъждаше подобен казус тук: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=29282
 
От: Как да се пазя от PayPal?

Видях я, затова отворих и тази тема. Искам да знам как примерно да опазя себе си от това, което се е случило там и все пак да продължа да ползвам PayPal.
 
От: Как да се пазя от PayPal?

Може да седмични или месечни транзакции, но не съм сигурен как се третира това. Познати ми казват, че нямат проблеми, защото на седмица им идват по 100-200$ като комисионни от аф. програми. Те реално веднага си го уиндрауват, но оперират така от вече 8-9 месеца. Давам го за пример, като не знам дали в твоя случай би свършил работа.

За да си защитиш акаунта, най-добре работи с проверени хора. Тук пак няма гаранция, но може винаги да минеш и през wire. Все пак там си е друго. От това гаранция май никой не може да ти даде.
 

Горе