Как да се преборим с нередовните кликове в AdSense?

alexsto

New Member
Как да се преборим с нередовните кликове в AdSense преди Google да ни баннат???
Прави ми впечатление че от месец насам започнаха да обикалят некви гладни вълци за кликове на гооглето ,процента ми от 1.51 в момента е около 16,50 и очакаквам скоро да ме ..... Писах на Google че се съмнявам за нередовни кликове а те бързо ми отговориха че си следат нещата и да не им съобщавам повече.Ако те преценат -БАН БАН. Е та въпроса ми е как да се предпазим (въобще възможно ли е) и ако някои има опит в тази насока нека го сподели..... :?:
 
Тук доста хора си слагат сайтовете в подписите, за мен това е погрешно, всеки може да се фане и да ти нацъка фалшименто колкото си иска, резват те, пък после върви се обяснявай...със сигурност няма да си единствения, Гуглето не се обяснява и не му пука...аз затва винаги си имам 3-4 акаунта в резерва щото от 2 години им сърбам попарата, и вече дори не си правя труда да им се оплаквам....
 
Лошото в случая е следното- българските потребители са малко злобни по отношение на хората, които се опитват да изкарат нещо от рекламата в случая AdSense.И аз мога да нацъкам на некой сайт 10 клика но за какво?Не сме достигнали до това ниво да си помагаме (изключвам пишещите в този форум), а гледаме да си вредим.Както и да е ще чакаме и ще видим кво ще стане.....
 
Значи скромния ми опит с поне 20 баннати акаунта в Адсенса ме докараха до следните изводи......който са мое лично мнение, и изобщо не са ангажиращи за който и да е.....искам да поясня че единствените волности в началото си позволявах да ползвом трафик ескчеинч, ексит траф. и в най - лошия случай маскирване на думи в бекграунда......сега ползвам само така наречените МФА сайтове(мейд фор Адсенс) на http://www.adsensepackages.com/ - Гигабит версията.....никога не съм си кликал на рекламите, въпреки че съм банван поне 10 пъти заради това....
- никога не си регвам акаунт през БГ версията на Адсенс - минавам през щатската, мисля че там е по добре, българите в Гугъл гледат на нашенеца с двойно по голямо подозрение....
- никога не се логвам в различни акаунти от едно и също айпи - първите ми 3 акаунта с близо 2000 дол гръмнаха точно заради това....
- имам поне 3 резервни с вкаран пин готови да поемат трафика на тия дето евентуално изгорят...
- сайтовете който принадлежат на акаунт дето е спрян им правя поне 2 смени на ДНСите, бота дето раздава флагчетата по акаунтите така си мисли че домейна може би има нов собственик....
- никога не правя по повече от 250 - 300 долара на акаунт - от личен опит, а и от доста юзъри знам че след тая цифра трафика и кликовете задължително са флагнати за проверка.....не мисля че при над 1 милион сайта и акаунта с адсенс, някой като Гугала си играе да проверява всички - имат си сигурно някой корав бот, паяк или каквото и да е там, с някакви параметри в софта и ако акаунта и трафика ти регистрират 1-2-3 съмнителни неща, то тогава минаlаш на "допълнителна проверка".....
 
да

това го правиш ти но има хора които немогат а те губят за съжаление. абе адсенс много надуха условията и се разлигавиха с парите, както се ебават с изи трейдър така и с другите. рано или късно гугал ще го отнесе от другите компании
 
как си успял да направиш над 20 акаунта в адсенсе,
като доколкото знам може само един път
и ако те баннат, край , няма право на друг акаунт
ти колко имена имаш, колко различни адреса?
 
fiieti каза:
как си успял да направиш над 20 акаунта в адсенсе,
като доколкото знам може само един път
и ако те баннат, край , няма право на друг акаунт
ти колко имена имаш, колко различни адреса?
жена, сестра, брат, майка, баща, баба, дядо, леля, чичо, вуйчо,...,...,.. :D
 
CrAzY-MaST каза:
fiieti каза:
как си успял да направиш над 20 акаунта в адсенсе,
като доколкото знам може само един път
и ако те баннат, край , няма право на друг акаунт
ти колко имена имаш, колко различни адреса?
жена, сестра, брат, майка, баща, баба, дядо, леля, чичо, вуйчо,...,...,.. :D
Ми може - имам три имена, майка също, ползвам 2, после още, различни сайтове, първоначални адреси, има начини колкото искаш.....
 
в последно време и при мене взе да става нещо от рода"
10 импресии и 12 клика..да мисля да им пиша..само 4е какъв беше точния адрес за невалидни кликове? някой да помогне?
 
забелязвам, че от два дена насам (може и от по-рано да е) ми се отчита грешна статистика в adsense по канали (линк "най-ефективните канали" в страница Отчети). Примерно имам общо 200 кликвания а по канали сумарно има 2 :)
Забелязали ли сте подобно нещо при вас?
 
kolev89 каза:
Така е аз съм на БТК АДСЛ и като си ресна модема и ми сменя IP-то и така не ме разпознават ;) ама трябват и много импресии а и някакво действие с страницате а не само да се клика :)
Ся остава да се замислиш какво ще стане ако случайно се логнеш от айпи което случайно е кликало на твоя реклама.....щото ако сайта ти е БГ и БТК не разполага с безброй айпита......
По принцип е малко възможно, но все пак.....
В СФ съм на статично, но в СТЗГ съм на БТК и всеки път гледам да минавам през прокси от там точно заради това....
 
Да от вчера е това, имат проблем със статистиките навън се оплакват и от не отчитане или грешно отчитане на кликове, работят само URL каналите.

Според google инженерите им работят по въпроса.
 
zaaron каза:
Да от вчера е това, имат проблем със статистиките навън се оплакват и от не отчитане или грешно отчитане на кликове, работят само URL каналите.

Според google инженерите им работят по въпроса.

мерси за инфото :wink:
 
Google са задници, това е ясно. :D
Що се отнася до нередовните кликове тук ще трябва да ми помогнете за да създадем един скрипт(PHP). Истината е, че отдавна съм се захванал да търся тяхна алтернатива и следователно на тях съм им бил шута. Съшо както съм блокнал тиксо поради некомпетентност, но това е друга история :lol: .

Накратко трябва да се напише код, в който да се "нестват" рекламите от google и по този начин да се тракват ип-та и т.н. Нещо като awstats за adsense реклами. След това ни трябва един реферер и ip черен списък. С който да може да се прилага техниката "ботуш у дупе". За тези, които се притесняват от загуба на трафик, може вместо blacklist на злоцъкащия потребител да му излиза реклама на друг ваш сайт или нещо от сорта.

Давайте предложения ако мислите, че съм пропуснал нещо.
 
alexsto каза:
Как да се преборим с нередовните кликове в AdSense преди Google да ни баннат???
Прави ми впечатление че от месец насам започнаха да обикалят некви гладни вълци за кликове на гооглето ,процента ми от 1.51 в момента е около 16,50 и очакаквам скоро да ме ..... Писах на Google че се съмнявам за нередовни кликове а те бързо ми отговориха че си следат нещата и да не им съобщавам повече.Ако те преценат -БАН БАН. Е та въпроса ми е как да се предпазим (въобще възможно ли е) и ако някои има опит в тази насока нека го сподели..... :?:


Показвай adsense кода само на IP-та от България, и ако IP-то не е прокси. Има скриптове които отчитат кога имаш клик на adsense. Ако имаш клик временно не показваш adsense на същото IP.
 
money каза:
alexsto каза:
Показвай adsense кода само на IP-та от България, и ако IP-то не е прокси. Има скриптове които отчитат кога имаш клик на adsense. Ако имаш клик временно не показваш adsense на същото IP.
Я, това звучи интересно, аз съм малко индианец в скриптовете и кодовете, но ако ми кажеш как мога да направя тая магия ще съм ти доста благодарен.....например да не показвам реклама на едно и също айпи известно време след клик......
 

Горе