Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Дискусията в 'Social Media Marketing - SMM' стартирана от Blinky, Септ 24, 2014.

1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Първо да питам по-знаещите има ли опция да се види реално кой седи зад фалшив профил. Теоретично знам, че е невъзможно, особено при оскъдно зададена информация, но все пак ако ползвате някакви стратегии за намирането на собственика, ще е добре да шернете. :)

Мерси в адванс. :)

2. momcheto

momcheto Well-Known Member

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,176
    Харесвания:
    54
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Ако има имейл, можеш да потърсиш дали в други сайтове го има. Или скайп, или телефон. Или рожденна дата... Това се сещам.

Blinky харесва това.
  3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Ясно, да и аз за това се сетих, но реално няма нищо. ;) Има само кога се джойнал и това е. Дори и постове няма. Идеята явно тук е да се свързва с хора, на които им говори нещо името и те от друга страна да си я добавят, заради това, че е познато името им. Но реално не е така.

Някакви други идеи? :) Мерси за включването.

4. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    604
    Точки:
    113

Къде това, в този форум ли? Не може да не е оставил контактен имейл. Нещо по IP не може ли да се провери и да се стесни кръга?

5. TheCrazyBastard

TheCrazyBastard Well-Known Member

Рег.:
    Ян 9, 2012
    Съобщения:
    1,270
    Харесвания:
    156
    Точки:
    63

Явно "някоя" има добра репутация и осъществява качествени услуги и "някой" иска да манипулира чрез близък прякор и да прецака, доколкото и докогато може заблудени, ти е съмнението. Мисля, че няма нужда да ровиш, преди да е замирисало от една страна. От друга пък, вариантът би бил да подходиш като него, свържи се чрез свой фалшив акаунт и поразпитай: "Ти ли си оня/ная, дето... Дай да свършим една работа.. по чия сметка?" Ще цъфнат имена и други истини или още фалшиви профили. По интереси, т.е. по абонаментни теми също може да се хване следа, евентуално. Пробен емейл с връзка към страница със скрипт за улавяне на истинското IP.. Времето за логане също играе роля, да разбереш кога действа и му е свободното време, дали вечер и през нощта или по време на нормален работен ден от 7-8 до 16-17, т.е. тогава може би ползва чужд служебен компютър на работното си място, след което може да хванеш мрежата и да видиш кой я хоства и т.н.

6. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Мне, във фейса. :) Не е май някой от тук. То няма и файда от това, като гледам. Няма как да се провери нито по IP, нито по нищо. Просто нямаше да му обърна внимание, ако не наврежда на мои познат.

7. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

@TheCrazyBastard, много добри съвети, но ето колко да няма нищо: facebook.com/lada.mihajlova

Мега фейк, ако можеш да измъкнеш нещо от тук, можеш от всякъде в нета. Сега сигурно стана по-интересно. ;)

8. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    604
    Точки:
    113

А как вреди на твоя познат?

9. kamentk

kamentk Well-Known Member

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    2,048
    Харесвания:
    218
    Точки:
    63

Дайте да го докладваме и ще го затрият.

П.С не съм го докладвал, но ако кажете няма проблеми от 5-6 профила да ударя по едно рамо.

10. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Свързва се с мои познати и им пише лоши неща. Познат е, защото реално истинския профил и жена я познават, и не е определено тях. Само и използва името. ;)

@kamentk, то идеята бе да разбера кой е, иначе за рипорт, то може, но дали няма пак да създаде някой профил и да почне пак.

11. kamentk

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    2,048
    Харесвания:
    218
    Точки:
    63
    От: Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Вярно, че пак може да го направи, но и твоята позната трябва да се намеси - да пусне едно статусче за какво иде реч и ако му съборим 2-3 профила, може би ще се откаже. Трудно да го разбереш кой е, въпреки че на дали е професионалист. Ако не е такъв това с 2-3 профила ще свърши работа, защото попринцип искат валидация с лична карта ако направиш повече от 5-6 профила от един компютър.

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Re: От: Как да се провери собственика на фалшив профил във Facebook?

Мда. Тя се е е пробвала да подаде жалба, но нали се сещате какво се случва като тръгнеш да си търсиш правата - бюрократщина и олигофрения на висока степен. ;)

Не знаех за личната карта. Как засичат? По IP или мак адрес?

13. kamentk

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    2,048
    Харесвания:
    218
    Точки:
    63

О не мога дапти кажа, понеже съм със статично IP,
    ама на 6-7 регистрация от персоналния ми поиска лична карта, пък аз естествено нямах, защото мацката беше от някакъв руски сайт и така. Просто си взех лаптопа и отидох в близконо кафене да пия чай и стана. Мисля, че е по IP и брои регистрираните акаунти, а не логвалите се, защото тогава ще е невъзможно през вякой публик интернет да се направи регистрация.

14. Ivo94

Ivo94 Well-Known Member

Рег.:
    Апр 12, 2009
    Съобщения:
    1,850
    Харесвания:
    98
    Точки:
    48

Това с подобни профили е най-добрият начин за набиране на приятели. Май в Блекхет-а четох начина. Просто си избираш случаен профил с повечко приятели, правиш подобен със същото име и изпращаш покани на приятелите на истинския профил. В случая не се поставя снимка на истинското лице а някаква случайна снимка. Така всички "истински" приятели се заблуждават, че си истинския/та

15. kamentk

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    2,048
    Харесвания:
    218
    Точки:
    63

Е да де ама не се пишат простотии и не се притесняват близките на жертвата. Тук явно е със злонамерена цел.

16. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Да, реално винаги го имам момента някой да направи тази простотия - да се прави на теб, но по-гадни са случаите, в които и успява да използва точно твоето име и положение, за да се гаври с приятелите ти и не дай си Боже с чужди хора, които може скоро да срещнеш по един или друг повод.

За съжаление това, което ми казаха, че се прави в подобен случай е разследване, защото си е престъпление, както и да го погледнеш. Ако това стане факт - наказание чрез глоба или затвор, ще видите как ще се замислят всеки път, когато решат да правят мръсно по този начин. Лично смятам, че човека направил го не е толкова Ок с техниката и ако се решат, ще го намерят бързо. Едва ли се е съобразил с това, е нужно да прави логове от различни IP адреси, или може би докато го е създавал е използвал лична поща. ;)

Поддаването на жалба е един много тегав момент тук, а ако имаше ефект, може би щеше да има смисъл. Но аз лично бил подал пък каквото стане. ;)

17. TheCrazyBastard

TheCrazyBastard Well-Known Member

Рег.:
    Ян 9, 2012
    Съобщения:
    1,270
    Харесвания:
    156
    Точки:
    63

Копирането на "вървящ" профил е едно на ръка. Но! Използването на същия, все едно е "хакнат" е друго. Малка вметка, но скоро бях свидетел как един мой приятел си мислеше, че профилът му е хакнат, а в същото време разгадах как неговата приятелка просто е влизала и като се е напила, е писала наред всевъзможни глупости на негови приятели и честно казано са на ръба на раздялата заради това нещо. Вметвам го това, че е възможно подобно нещо да се разглежда не само като нелоялна конкуренция и/или дори "завземене" на бизнес чрез измама, но и да се прави просто, за да се навреди на близък човек, заради нечие накъкрнено достойнство или друга причина. Та мисълта ми бе, да се тръгне от най-близкото обкръжение на "жертвата".

18. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,035
    Харесвания:
    1,783
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Аа, ситуацията тук е нещо като 2 профила, единият истински, който си е ОК, а другия нещо като жалък клонинг, който "краде" приятелите й, за да може да вреди. И то с лични и доста детайлни нападки. Нещо, което наистина само човек близък до тях може да направи. Определено е познат или дори доста близък. ;) Дори не е жалко копиране, а по-скоро взаимстване на името, което както се вижда е некадърно написано. ;) Явно с цел, за да на сметне идеята, че човека не взима на сериозно профила си или може би показва некадърност. Не знам точно. Но целта е една - да вреди на истинските приятели на оригиналния профил.

19. pepo_999

pepo_999 Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,763
    Харесвания:
    197
    Точки:
    63

Контра атака, направи си и ти фалшив профил на яка мацка ако този е мъж, добави убави снимки, покани го за приятел, пък после го покани и на кафе някъде лайв

20. NEROMARE

NEROMARE Well-Known Member

Рег.:
    Юли 4, 2018
    Съобщения:
    549
    Харесвания:
    287
    Точки:
    63
    Чувал съм че някои хора като искат да научат кой стои зад фалшив профил, могат просто да фишнат юзъра, така ще видят имейла му и оттам могат да разберат кой е. Чувал съм даже, че има фишинг генератори дето правят страничка като фейса за секунди. После си я качват в някой безплатен хост, взимат си домейнче в .tk, .ml, .ga, .cf .gq и бамм... Аз не съм го пробвал, но казват че работело доста добре.
    -

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice