Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, имам една питанка.

Как може да се редактира кода на отделна страница/публикация в Wordpress?

В смисъл, ако се редактира файла single.php или page.php и т.н., ще се редактирания код ще важи за абсолютно всички статии/публикации. Освен това при ъпдейт ще трябва промените да се правят наново.

Има ли начин редакцията да важи само за сингъл пост?

HTML редактора, който има при публикуване/редактиране на постовете не върши работа. Трябва ми да може да се редактира кода на цялата страница - включително и тайтъла, а ако се използва въпросния редактор наличен в самия пост, то ще могат да се извършват промени само по текста - без останалите части от страницата.

Има ли такова чудо като плъгин или някакъв вариант?

Например, има един къстъм цсс плъгин, чрез който може директно в страницата да се редактира цсс-то и така сменените цветове, например, важат за тази отделна страница, където е въведен кода.

Та по същия начин дали има редактор за html кода на сингъл страници/постове, а не на всички?

Мерси предварително.
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Не, мисля, че е възможно wp е система като всяка писана на сървърен език, и просто генерира страници. Не съм разглеждал системата, но мисля, че няма как да се едитне код само на определена страница или публикация.
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Май, май. :( Понеже за цсс има възможност, та таях надежда, че и с хтмл-то ще има. :(
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Абе, по принцип няма невъзможни неща, но такова нещо трябва да се пише специално и според мен само ще ти затормози системата, пък и , ако направиш ъпдейт ще се налага пак да адваш кода.
Май, май. :( Понеже за цсс има възможност, та таях надежда, че и с хтмл-то ще има. :(
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Защо да няма как? В момента се сещам за поне 2 варианта.

Ако редакцията е малка, може да се мине с пипаме в single.php, като примерно се ползва за целта is_single('POST ID') и другият вариант е просто да се направи още един темплейт, който да се избере от опциите на страниците, само не се сещам дали тази опция беше достъпна за статиите или само за страниците, но при всички положения, първият вариант ще сработи.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Може може :) Най-елементарният е в цсс-а #post-1{бла бла} :wink:
Даже мислех да пускам тема "как да си направим елементарно красив и отличаващ пост във врътпрес" ама ме фана мързела и се отказах :D
Другият вариант е както споменаха горе с отделен темплейт с именастраницата.php
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Това, което иска поне до колкото разбирам аз, е малко по-различно:

Трябва ми да може да се редактира кода на цялата страница - включително и тайтъла, а ако се използва въпросния редактор наличен в самия пост, то ще могат да се извършват промени само по текста - без останалите части от страницата.

Все-пак, не ползвам wp, но нека се изкажат и други хора. :)

Защо да няма как? В момента се сещам за поне 2 варианта.

Ако редакцията е малка, може да се мине с пипаме в single.php, като примерно се ползва за целта is_single('POST ID') и другият вариант е просто да се направи още един темплейт, който да се избере от опциите на страниците, само не се сещам дали тази опция беше достъпна за статиите или само за страниците, но при всички положения, първият вариант ще сработи.
 
От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Това, което иска поне до колкото разбирам аз, е малко по-различно:



Все-пак, не ползвам wp, но нека се изкажат и други хора. :)

И това не е проблем да се направи :)
 
От: От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Абе, по принцип както казах няма невъзможни неща, но аз под да се редактира кода разбирам да се пренапише html, с помощ на php, а това е малко лудница, а и както казах според мен такъв скрипт би товарил. :)
И това не е проблем да се направи :)
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Правиш си една променлива
Код:
<?php $posta = get_post( $id ); ?>

if ($posta=#ID, което искаш да променяш) {

bla bla bla }

else { стандартния код }

Слагаш си IF-a, където желаеш да си правиш промените и в него си описваш каквото желаеш. Той ще е активен само за поста, който си заложила по-горе.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Всичко може да се направи във WP

А ето го и правилният начин

1.Правим дъщерна тема

1.1 във wp-content/themes създаваме директория my_theme
1.2 в my_theme създаваме файл style.css

Код:
/*
Theme Name:     my_theme
Template:       оригиналната тема


*/
@import url("../оригиналната тема/style.css");

1.3 копираме от оригиналната тема page.php в my_theme/template-alabala.php и си правим каквото искаме с него
Важното е да започва с този код !!!
PHP:
<?php
/*
 Template Name: Super Important Page Template
 */
?>
1.4. Super Important Page Template се появява като опция при създаване/редактиране на страница.

PS Всичко това се отнася за страници (Page)
За постове е малко по сложна магарията., но не е кой знае какво.
 
Последно редактирано:
От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Правиш си една променлива
Код:
<?php $posta = get_post( $id ); ?>

if ($posta=#ID, което искаш да променяш) {

bla bla bla }

else { стандартния код }

Слагаш си IF-a, където желаеш да си правиш промените и в него си описваш каквото желаеш. Той ще е активен само за поста, който си заложила по-горе.

А за хиляди постове как стои въпроса? :D
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Ако ще е шаблонирано т.е. едно и също за всичсите, трола ти е дал решението. Правиш си нов подшаблон и го прилагаш за тези, които искаш
 
От: От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

А за хиляди постове как стои въпроса? :D
Не случайно съм натъртил на ПРАВИЛНИЯТ начин да се направят нещата :D
 
От: От: От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Не случайно съм натъртил на ПРАВИЛНИЯТ начин да се направят нещата :D

Сори за въпроса, обаче малко ми е ясно като в мъгла.

А защо style.css?

В смисъл, не искам да променям цветове, големина на шрифтове и т.н.

Ето пример:

<div тук искам да намърдам нещо си... id="main" class="site-main row clr fitvids"> <header class="page-header"> <h1 тук искам да намърдам нещо си... class="page-header-title">Заглавие на пост в Wordpress</h1>
Тук искам да намърдам още някакъв код...
<тука си продължава кода>

Та "Тук искам да намърдам нещо си" е примерно някакъв код, който искам да намърдам в тагчетата или някъде под/над тях все тая ама само на определи публикации - с опцията да са доста на брой.
 
От: От: От: От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Сори за въпроса, обаче малко ми е ясно като в мъгла.

А защо style.css?

В смисъл, не искам да променям цветове, големина на шрифтове и т.н.

Ето пример:

<div тук искам да намърдам нещо си... id="main" class="site-main row clr fitvids"> <header class="page-header"> <h1 тук искам да намърдам нещо си... class="page-header-title">Заглавие на пост в Wordpress</h1>
Тук искам да намърдам още някакъв код...
<тука си продължава кода>

Та "Тук искам да намърдам нещо си" е примерно някакъв код, който искам да намърдам в тагчетата или някъде под/над тях все тая ама само на определи публикации - с опцията да са доста на брой.

Просто си слагаш оригиналният style.css от основната тема, за да може да ти работят столовете на всички останали елементи, които няма да променяш от основната част на сайта.
 
От: От: От: От: От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Просто си слагаш оригиналният style.css от основната тема, за да може да ти работят столовете на всички останали елементи, които няма да променяш от основната част на сайта.
Защото така се прави дъщерна тема във WP.
import директивата ти вкарва всичко от оригиналната тема.

Редакциите си ги правиш в новия темплейт, който си го правиш в дъщерната тема.
 
От: От: От: От: От: От: От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Защото така се прави дъщерна тема във WP.
import директивата ти вкарва всичко от оригиналната тема.

Редакциите си ги правиш в новия темплейт, който си го правиш в дъщерната тема.

А според теб, аз какво казах? :) Същото, но с по-прости думи...
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

А според теб, аз какво казах? :) Същото, но с по-прости думи...
Сори ама съм грипав и малко трудно вдявам с тази температура.

Просто си слагаш оригиналният style.css от основната тема, за да може да ти работят столовете на всички останали елементи, които няма да променяш от основната част на сайта.
Лично на мен това ми звучи все едно трябва копираш оригиналния style.css в дъщерната тема и ми се е сторило подвеждащо.
По точно ни било се каже : "Просто си унаследяваш оригиналният style.css от основната тема, за да може да ти работят столивете на всички останали елементи, които няма да променяш от основната част на сайта."
 
От: Как да се редактира кода на отделна страница в Wordpress?

Сори ама съм грипав и малко трудно вдявам с тази температура.


Лично на мен това ми звучи все едно трябва копираш оригиналния style.css в дъщерната тема и ми се е сторило подвеждащо.
По точно ни било се каже : "Просто си унаследяваш оригиналният style.css от основната тема, за да може да ти работят столивете на всички останали елементи, които няма да променяш от основната част на сайта."

Дам... така написано е по-правилно терминологично, но аз нали съм прост човек и по простият начин обяснявам ;)
 

Горе