Как да се справим с груби Клиенти / груби Търговци?

EliaCapaccio

Well-Known Member
Ето как, в стил ала Неромари, сервирано с пикантен италиански сос:

fine.png


Споделяйте дневна доза креативност, написана от вас. Нека еволюираме заедно.
 
В тоя "онлайн-илиенци" можеш само да деволюираш, не да еволюираш. Аз съм попадал в обратната ситуация - продавач, който явно беше попаднал на качествена техника от фалирала фирма и продаваше enterprise level мрежово оборудване. Няма поздрав в отговор на моя, няма нищо. Никога не е ставало въпрос за цена, задавах му просто технически въпроси относно състоянието и характеристиките на оборудването, защото описанието беше постно. Накрая пича се изнерви и почна да ме храни пазарската "айде бе, кво ми губиш времето с тъпи въпроси, няма ли да купуваш"
 
Според мен излишно изпускане на нерви, все пак си продавач, клиенти всякакви, но търговците трябва да се отличават. Според мен си се изнервил заради много детайли, които си му пуснал, и си останал с впечатлението, че клиента ти дължи нещо. Така е в Olx.
 
Накрая пича се изнерви и почна да ме храни пазарската "айде бе, кво ми губиш времето с тъпи въпроси, няма ли да купуваш"
Това е недопустимо от негова страна. Егати "бизнесмена".

Според мен излишно изпускане на нерви, все пак си продавач, клиенти всякакви, но търговците трябва да се отличават. Според мен си се изнервил заради много детайли, които си му пуснал, и си останал с впечатлението, че клиента ти дължи нещо. Така е в Olx.
Вече не се нервя, става ми смешно. Сериозно ме избива на смях, както и днес Затова и реших да постна това. Ще поствам регулярно, да се нагледаме на "пичове".

Не ми дължи нищо. Но дължи на себе си. Дължи благоприличие на себе си първо.
 
Смешници! Преди като продавах няколко телефона и вместо като се обади да ме разпита за състоянието на устройството и т.н. той започна с това - "Колко ще ми свалиш от цената"... Ама хора всякакви...

Препоръчвам ти, ако продаваш много неща да не им отговаряш по такъв начин, защото ще вземат да ти пуснат фалшива поръчка и ще те набутат с доставката...
 
Смешници! Преди като продавах няколко телефона и вместо като се обади да ме разпита за състоянието на устройството и т.н. той започна с това - "Колко ще ми свалиш от цената"... Ама хора всякакви...

Препоръчвам ти, ако продаваш много неща да не им отговаряш по такъв начин, защото ще вземат да ти пуснат фалшива поръчка и ще те набутат с доставката...


Благодаря. Това е много ценен съвет! Много рядко рискувам, защото са ми го връткали тоя номер.

Имам доста неща, стари вещи предимни, като гаражна разпродажба е. Обаче някой път не издържам и ме избива на простотия. Нали знаеш, покрай каквито си, такъв ставаш малко или много.

Извинявам се, не съм пускал отдавна, но нямах много време да проверявам, но ето едно прясно-циганско от манговец:


mangovec.png



Ето и още един изкукурдякал, пише ми за суич конкретен модел и иска "да му го дам на 9 волта". Може да влезе в сайта на производителя и да види дали го устройва. Моделът съм го написал, суичът е TL-SF1005. Това е един модел, няма други разновидности, не знам тоя кви волтове го бият в главата. В смисъл ... имам някакви базови знания, даже бих казал малко над базовите относно мрежи и сървъри. Сам си настройвам домашните мрежи, рутери, сървър даже имах. Не знам колко волта го бият този ама май надвишава 500 волта.

И все пак, да не би аз да не съм в час нещо, @s1yf0x, @Blinky да ме поправи ако греша.


Untitled2.png
 
Последно редактирано:
Затишие пред буря. Една-две седмици тишина, и поредния кавал беше въпрос на време да дойде. Стоя и си се чудя, и не мога да определя тези хора дали са болни. Виждаш нещо за 6 лв, нещо което струва доста по-скъпо, но някой просто иска да го разчисти, та това е една кутия цигари. И искаш да чупиш цената до 3 лв. като някакъв баш мангал. Както един колега каза "не им отговаряй грубо" така и го послушах, но този ми идваше отвътре да го напсувам на цялата му рода. В началото дори не исках да му отговарям, но той продължава да човърка.


zzsdsd.png
 
Аз съм имал случай пазарим цената с един баш мангал, пращам му стоката и той ми се обажда от офиса на еконт, като почва пазарлък за още по-ниска цена иначе нямало да вземе стоката - е това е баш цигански номер, казах му да каже на служителя на офиса да ми я праща обратно и той омекна понеже му я давах почти без пари и той го знаеше:D
 
Аз съм имал случай пазарим цената с един баш мангал, пращам му стоката и той ми се обажда от офиса на еконт, като почва пазарлък за още по-ниска цена иначе нямало да вземе стоката - е това е баш цигански номер, казах му да каже на служителя на офиса да ми я праща обратно и той омекна понеже му я давах почти без пари и той го знаеше:D
Да, несъмнено много нагло поведение. Бих го класифицирал дори като изнудване.
 
Този сайт е умрял, хората в него също е по-добре да не са ти "клиенти". Бягай надалеч, само селски тарикати. Даже на моите сайтове бих сложил анкета с опция - посещавате ли регулярно OLX? И ако отговорът е ДА, директно да им скрива сайта да не се занимавам с такива :D

Там средата е отровна, събрано са всички тарикати на планетата. Всеки иска да мами и лъже другият. Всички винаги искат някаква си своя цена, ако може поне 100% по-евтина от намалената :D :D

Бягааааййй....
 
Откакто махнаха рейтинга и избягвам да пускам там каквото и да е.
Това за мен е най-голямата грешка, която някога са правили...
 
В тоя продавалник има много голяма чубанщина. Давам ти пример, какво правя аз когато нещо ми хареса. Оставям си директно данните по еконт и очаквам пратката, също така чакам обратно съобщение за потвърждение. Ако някой наистина иска да ти купи стоката, няма какво толкова да си пишете. Според мен такива клиенти директно ги игнорирай.
 
olx е за схеми - но си трябва организация. Както казах и преди - всички продават за мен в продавалника - давам им 50% от ЧП и аз следя да не надскочат 50 000 лв по ЗДДС.

Под всички визирам всеки, който се навие....
 

Горе