Как да си намеря фотограф?

От: Как да си намеря фотограф?

Благодаря за думите, че звуча професионално,
аз не съм имал претенции че съм професионалист и написах просто няколко коментара, никъде не съм споменавал цена на услугите си, нито дори съм направил намек за цени от по 25 лева на кадър, не знам какво са Ви снимали за такива пари но аз лично никога не съм правил толкова скъп кадър освен единични случаи когато е нужен екип от няколко човека за много качествен кадър с голяма прецизност и специални подсветки и осветление но това е друга тема, та просто коментирах че цена за вътрешен интериор и фасади от порядъка на 2.00 лева на кадър са меко казано обидно малко, като се има в предвид какво скъпо оборудване е нужно за да се направят качествено тези кадри и да изглеждат професионално, не знам и дали имате идея колко струва една светкавица среден не висок клас, и за това аз ще Ви кажа една светкавица от среден клас нова е в ценовия клас 350.00-600.00 лева, а за тази цел трябват няколко, също така ако кадрите са качествени ще се улесните и вие като клиент да не обработвате по 5-10 минути тежките RAW формати или да речем 10-12MB JPEG снимки, за които се изисква поне по 3-5 мин. минимум на кадър от които половината е технологично време в зависимост от възможностите на компютърната система, а те трябва да са доста сериозни.

И за да няма повече недоразумения съм принуден да изкажа мнението си колко според мен е реалната цена за кадър на вътрешен интериор без включени транспортни разходи, та да си дойдем на думата според мен цената за такъв не-обработен кадър трябва да е в границите на 3.00-5,00 лева. не казвам също и че Аз съм Вашият човек, не искам и да бъда разбран грешно, просто изказвам мнение и един вид препоръка.

Съжалявам за дългия пост, и моля администраторите да не го приемат като разводняване на темата.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Аз наистина работя с фотограф за 25 лв. на кадър и наистина не очаквам някой да направи страхотни снимки с осветление, HDR и глезотии за 2 лв. Това би било пълна подигравка. Съжалявам, че не съм достатъчно ясен и не искам да обиждам никого за тежкия труд, който се влага.

Цена от 5 лв. на необработен кадър с професионална техника е наистина чудесна. Просто аз хем искам да поема проекти, които да спася от сапунерски и телефонни снимки, хем при изработка на сайт за 500 лв. да не слагам още 500 лв. за снимките :) Но истината е някъде по средата, явно трябва да мисля по-скоро за 4-5 лв.

Благодаря за думите, че звуча професионално,
аз не съм имал претенции че съм професионалист и написах просто няколко коментара, никъде не съм споменавал цена на услугите си, нито дори съм направил намек за цени от по 25 лева на кадър, не знам какво са Ви снимали за такива пари но аз лично никога не съм правил толкова скъп кадър освен единични случаи когато е нужен екип от няколко човека за много качествен кадър с голяма прецизност и специални подсветки и осветление но това е друга тема, та просто коментирах че цена за вътрешен интериор и фасади от порядъка на 2.00 лева на кадър са меко казано обидно малко, като се има в предвид какво скъпо оборудване е нужно за да се направят качествено тези кадри и да изглеждат професионално, не знам и дали имате идея колко струва една светкавица среден не висок клас, и за това аз ще Ви кажа една светкавица от среден клас нова е в ценовия клас 350.00-600.00 лева, а за тази цел трябват няколко, също така ако кадрите са качествени ще се улесните и вие като клиент да не обработвате по 5-10 минути тежките RAW формати или да речем 10-12MB JPEG снимки, за които се изисква поне по 3-5 мин. минимум на кадър от които половината е технологично време в зависимост от възможностите на компютърната система, а те трябва да са доста сериозни.

И за да няма повече недоразумения съм принуден да изкажа мнението си колко според мен е реалната цена за кадър на вътрешен интериор без включени транспортни разходи, та да си дойдем на думата според мен цената за такъв не-обработен кадър трябва да е в границите на 3.00-5,00 лева. не казвам също и че Аз съм Вашият човек, не искам и да бъда разбран грешно, просто изказвам мнение и един вид препоръка.

Съжалявам за дългия пост, и моля администраторите да не го приемат като разводняване на темата.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Не знам как биха излезнали сметките на фотограф ако прави снимки по 2 лв.
 
Последно редактирано:
От: Как да си намеря фотограф?

В една друга тема тук някой обясняваше как било достатъчно да се правят снимки с телефона :)

acsbg, на мен не ми звучи професионално това дето изтъкваш колко ти струват светкавиците и техниката. Аз като любител фотограф съм похарчил също хиляди за техника, а не снимам за пари. Ако сравняваме пък една светкавица с един iPhone... Напълно по възможностите на всеки е да си има качествен DSLR, особено пък на такъв дето се готви да ръси стотачки за снимки. По-определящ за цената ми се струва че трябва да е майсторлъка. За това пък се прави портфолио, слагат се някакви цени и после който кандърдиса. Нали е свободна пазарна икономика.
 
Мда, имаше. И аз това все си бая, но никой не ме слуша. Още преди да се почне някой оптимист да прави магазин, директно му се казва "Нали знаеш, че конверсицията в сайта ти ще се дължи в най-голям % на снимките, с които показваш продуктите си?" Да, всичко ток, влизам и какво гледам - или са "взети" от някой друг сайт или са снимани любителски - я с хубав апарат, но никакви познания в областта на фотографията или я през телефона, което е още по-голяма греда. :) Повече нали са с по-скъпи от сайта си телефони, че са решили, че точно това устройство ще се справи със снимковия материал. Обикновено не се случва така. И в много малък % им ги предоставят - производителя, дропшипъра, дистрибутора и там който отговаря за дистрибуторската линия. Последния вариант за момента най-добре помага на тези онлайн търговци. Но сега напоследък успявам по някакъв начин да обеда хората, че в важно да имат авторски, изчистени и уникални снимки. Примерно жената като си хареса нещо като визия го търси в Google Images и после цъка на линка. Дали ще успеете да се ранкнете, ако не сте авторитетен сайт и имате картинка, която я има на още 100 места? Съмнявам се. Колкото и добре да са оптимизирани нещата, просто няма да го имате този късмет. :) Гаранция. Но виж, авторските снимки успяват да си проправят път. ;)

Всеки има право да си слага на сайта каквито и да неща, но после е хубаво да се консултира, защото в един момент магазина или сайта му ще спре да конвертира. Изчистването на конверсията според мен трябва да тръгне точно от там, а не това да е последното звено. И винаги го казвам, особено на хора, които мислят, че с някакви дефолтни снимки могат да пренесат идеята на бизнеса си. ;)
 
От: Как да си намеря фотограф?

И моя съвет е да потърсиш в интернет. Потърси мненията на клиенти на определен фотограф и този, който е оставил най- доволни хора, които са се възползвали от услугите му и от цените, на които работи, се свържи с него, и му отправи запитване за всичко което те интересува.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Привет на всички! :)

Аз съм професионален фотограф, ако с нещо мога да ви бъда полезен.. за мен ще бъде удоволствие!
Снимам предимно мероприятия, интериор и екстериор. Разполагам с доста техника за фото и видео заснемане.
Работил съм в България и в чужбина. Към днешна дата се намирам в гр. София и често пътувам.
Ако някой иска да се свърже с мен може да го направи по пощата peyu.vt[at]gmail[dot]com или на тел. 0885 388 008

Поздрави,
Пею Енев
 
Re: От: Как да си намеря фотограф?

Привет на всички! :)

Аз съм професионален фотограф, ако с нещо мога да ви бъда полезен.. за мен ще бъде удоволствие!
Снимам предимно мероприятия, интериор и екстериор. Разполагам с доста техника за фото и видео заснемане.
Работил съм в България и в чужбина. Към днешна дата се намирам в гр. София и често пътувам.
Ако някой иска да се свърже с мен може да го направи по пощата peyu.vt[at]gmail[dot]com или на тел. 0885 388 008

Поздрави,
Пею Енев

Здравей и добре дошъл при нас. Поразгледай из форума и може да пуснеш собствена тема, представяйки свои работи. Ще е интересно за всички. Секцията е: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=30

Ако имаш въпроси, на линия сме. :) Успехи. ;)
 

Горе