Как да скрия тази реклама под определена резолюция ?

Искам тази реклама на adsense да не се показват под 1280px, но иначе знам в css файл как е, ама тука как да задам на този style атрибут да не показва рекламата ?

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<!-- 430baner -->
<div id="top_right_banner"><ins class="adsbygoogle"
style="display:inline-block;width:430px;height:130px;position:relative;left:-4%;float:right;"
data-ad-client="ca-pub-xxxxxxxxxx"
data-ad-slot="2858331939"></ins></div>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Последно редактирано:

KISS

Active Member
Искаш реклама, която се е заредила да я направиш скрита с CSS? На това Гугъл много ще се ядоса според мен ако го направиш. По-добре не зареждай целия код на всички мобилни устройства. Може да направиш проверката като зареждаш кода с плъгин за реклами (който има такава опция) или програмно с PHP функция https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_is_mobile

Искаш реклама, която се е заредила да я направиш скрита с CSS? На това Гугъл много ще се ядоса според мен ако го направиш. По-добре не зареждай целия код на всички мобилни устройства. Може да направиш проверката като зареждаш кода с плъгин за реклами (който има такава опция) или програмно с PHP функция https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_is_mobile
Не, не искам да я скрия, просто кода да се зарежда, а под определена резолюция да не зареди банери и рекламата да не се показва.

KISS

Active Member
Проблемът е, че PHP няма достъп до размера на екрана, а с CSS пък не можеш да спреш зареждането. Може би с JavaScript е възможно, но такива манипулации не вярвам да са позволени.

А не може ли така с php код и вътре в php код-а да сложа кода на adsense, например влиза човек в сайта да кажем с резолюция 1280 и сайта вижда, че човека е с такава резолюция и му позволява да покаже javascript кода, а ако е под 1280 php код-а не позволява да се зареди кода и съответно да не зарежда рекламата, сеноче изобщо не съществува ? Защото аз имам код, който по user agent и по ИП кара да зареди php файл в който се намира реклама. Например на мойто ИП съм задал да не ми показва рекламата и не ми показва, а на другите, които са влезли да показва.

KISS

Active Member
За съжаление не може. Както казах PHP не може да види резолюцията. Поне не може при първото посещение. Трябва да се направи бисквитка с JavaScript (който може да види резолюцията) и после на второто посещение вече на потребителя може да гледаш бисквитката с PHP. Описано е в интернет, може да търсиш разни неща по темата как да се види резолюцията с PHP (detect screen resolution with PHP).

KISS

Active Member
Може би направо след зареждане на страницата с JavaScript да видиш резолюцията и ако е нужно тогава да вкараш целия код на рекламата в един <div>, където искаш да се види. Но не знам как ще реагира рекламата на гугъл и дали ще се зареди.
EDIT: Всъщност за JS файла на рекламата май ще трябва да се зареди динамично в този случай, търси dynamically load external js file в гугъл.

Последно редактирано:

хейтър

Well-Known Member
За съжаление не може. Както казах PHP не може да види резолюцията. Поне не може при първото посещение. Трябва да се направи бисквитка с JavaScript (който може да види резолюцията) и после на второто посещение вече на потребителя може да гледаш бисквитката с PHP. Описано е в интернет, може да търсиш разни неща по темата как да се види резолюцията с PHP (detect screen resolution with PHP).
Сигурен ли си?

Torbalan Trolski

Well-Known Member

tripledeuce

Active Member
"If you do want to hide an ad unit, you can set a parameter with CSS media queries so that no ad request is made and no ad is shown. "
Код:
@media (max-width: 400px) { .adslot_1 { display: none; } }
Явно хората са си настроили js-то да не прави рекуест, когато таргет дива е display:none, идващ от media query. Все пак това са Google.

На това Гугъл много ще се ядоса според мен ако го направиш.
Ако е перманентно display:none вероятно ще има проблеми, ама щом със query го позволяват, няма какво да му мисли.

• Like
Реакции: KISS

Горе