Как да скрия тази реклама под определена резолюция ?

Искам тази реклама на adsense да не се показват под 1280px, но иначе знам в css файл как е, ама тука как да задам на този style атрибут да не показва рекламата ?

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<!-- 430baner -->
<div id="top_right_banner"><ins class="adsbygoogle"
style="display:inline-block;width:430px;height:130px;position:relative;left:-4%;float:right;"
data-ad-client="ca-pub-xxxxxxxxxx"
data-ad-slot="2858331939"></ins></div>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>
 
Последно редактирано:
Искаш реклама, която се е заредила да я направиш скрита с CSS? На това Гугъл много ще се ядоса според мен ако го направиш. По-добре не зареждай целия код на всички мобилни устройства. Може да направиш проверката като зареждаш кода с плъгин за реклами (който има такава опция) или програмно с PHP функция https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_is_mobile
 
Искаш реклама, която се е заредила да я направиш скрита с CSS? На това Гугъл много ще се ядоса според мен ако го направиш. По-добре не зареждай целия код на всички мобилни устройства. Може да направиш проверката като зареждаш кода с плъгин за реклами (който има такава опция) или програмно с PHP функция https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_is_mobile
Не, не искам да я скрия, просто кода да се зарежда, а под определена резолюция да не зареди банери и рекламата да не се показва.
 
Проблемът е, че PHP няма достъп до размера на екрана, а с CSS пък не можеш да спреш зареждането. Може би с JavaScript е възможно, но такива манипулации не вярвам да са позволени.
 
А не може ли така с php код и вътре в php код-а да сложа кода на adsense, например влиза човек в сайта да кажем с резолюция 1280 и сайта вижда, че човека е с такава резолюция и му позволява да покаже javascript кода, а ако е под 1280 php код-а не позволява да се зареди кода и съответно да не зарежда рекламата, сеноче изобщо не съществува ? Защото аз имам код, който по user agent и по ИП кара да зареди php файл в който се намира реклама. Например на мойто ИП съм задал да не ми показва рекламата и не ми показва, а на другите, които са влезли да показва.
 
За съжаление не може. Както казах PHP не може да види резолюцията. Поне не може при първото посещение. Трябва да се направи бисквитка с JavaScript (който може да види резолюцията) и после на второто посещение вече на потребителя може да гледаш бисквитката с PHP. Описано е в интернет, може да търсиш разни неща по темата как да се види резолюцията с PHP (detect screen resolution with PHP).
 
Може би направо след зареждане на страницата с JavaScript да видиш резолюцията и ако е нужно тогава да вкараш целия код на рекламата в един <div>, където искаш да се види. Но не знам как ще реагира рекламата на гугъл и дали ще се зареди.
EDIT: Всъщност за JS файла на рекламата май ще трябва да се зареди динамично в този случай, търси dynamically load external js file в гугъл.
 
Последно редактирано:
За съжаление не може. Както казах PHP не може да види резолюцията. Поне не може при първото посещение. Трябва да се направи бисквитка с JavaScript (който може да види резолюцията) и после на второто посещение вече на потребителя може да гледаш бисквитката с PHP. Описано е в интернет, може да търсиш разни неща по темата как да се види резолюцията с PHP (detect screen resolution with PHP).
Сигурен ли си?
 
"If you do want to hide an ad unit, you can set a parameter with CSS media queries so that no ad request is made and no ad is shown. "
Код:
@media (max-width: 400px) { .adslot_1 { display: none; } }
Явно хората са си настроили js-то да не прави рекуест, когато таргет дива е display:none, идващ от media query. Все пак това са Google.

На това Гугъл много ще се ядоса според мен ако го направиш.
Ако е перманентно display:none вероятно ще има проблеми, ама щом със query го позволяват, няма какво да му мисли.
 
  • Like
Реакции: KISS

Горе