Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

От: От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Всичко под 2 секунди е екстра. Твоито сайтче е пушка. С кои кеш плъгин си ?

Ей тук ме чукваш в слабото ми място. :D

Ползвал съм три плъгина.. менкам ги постоянно и се чудя кой да оставя...

WP Optimize (free) - страхотен плъгин, кешира добре, не създава никакви проблеми на важните за мен сайтове (на 2 от сайтовете ми работи префектно, на други 3 направо смазва сайтовете). На тестовете обаче за скорост (всички) нещо някъде скърца и дава отчайващи резултати. :( Обаче чисто видимо сайта зарежда супер бързо и работи безпроблемно.

Изчетох нета за качествен плъгин и исках максимума, затова взех, че платих за WP Rocket (платен).. на тестовете направо.... кърти мрака, почти навсякъде дава над 95%.. обаче, ВИДИМО сайта зарежда по-бавно, много по-бавно. Та в крайна сметка се чудех доста време кой да оставя...

С тия плъгини е баси шитнята.. имам чувството, че ги разработват само и единствено да показват "high" резултати на разни тестчета, а в крайна сметка реално са гола вода.

Та сменям ги аз.. ама май ще си карам с free плъгините, мен ме интересува РЕАЛНИТЕ резултати, да ВИЖДАМ как се зарежда сайта, май се подхлъзнах и дадох едни излишни пари, ама нищо де, човек се учи от грешките си. :D

Другия който ползвам е на един колега от форума, Mazlarov ако не се лъжа... също дава много добри РЕАЛНИ резулати. Всъщност, като се замислих, това е ПЛЪГИНА.. :)

п.п. Та докато писах това, погледах и съм оставил плъгина на Mazlarov и си карам с него от месец насам и съм доволен :)
 
От: От: От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Ей тук ме чукваш в слабото ми място. :D

Ползвал съм три плъгина.. менкам ги постоянно и се чудя кой да оставя...

WP Optimize (free) - страхотен плъгин, кешира добре, не създава никакви проблеми на важните за мен сайтове (на 2 от сайтовете ми работи префектно, на други 3 направо смазва сайтовете). На тестовете обаче за скорост (всички) нещо някъде скърца и дава отчайващи резултати. :( Обаче чисто видимо сайта зарежда супер бързо и работи безпроблемно.

Изчетох нета за качествен плъгин и исках максимума, затова взех, че платих за WP Rocket (платен).. на тестовете направо.... кърти мрака, почти навсякъде дава над 95%.. обаче, ВИДИМО сайта зарежда по-бавно, много по-бавно. Та в крайна сметка се чудех доста време кой да оставя...

С тия плъгини е баси шитнята.. имам чувството, че ги разработват само и единствено да показват "high" резултати на разни тестчета, а в крайна сметка реално са гола вода.

Та сменям ги аз.. ама май ще си карам с free плъгините, мен ме интересува РЕАЛНИТЕ резултати, да ВИЖДАМ как се зарежда сайта, май се подхлъзнах и дадох едни излишни пари, ама нищо де, човек се учи от грешките си. :D

Другия който ползвам е на един колега от форума, Mazlarov ако не се лъжа... също дава много добри РЕАЛНИ резулати. Всъщност, като се замислих, това е ПЛЪГИНА.. :)

п.п. Та докато писах това, погледах и съм оставил плъгина на Mazlarov и си карам с него от месец насам и съм доволен :)

Кеш плъгина се слага едва като оптимизираш всичко останало.
 
От: От: От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Кеш плъгина се слага едва като оптимизираш всичко останало.

Всичко останало е оптимизирано до толкова, че просто няма на къде повече, все пак не сме вчерашни. ;)
Просто искам максимума.. повече и повече. :)
А както всички знаем, това не винаги се получава.
 
От: От: От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Ей тук ме чукваш в слабото ми място. :D

Ползвал съм три плъгина.. менкам ги постоянно и се чудя кой да оставя...

WP Optimize (free) - страхотен плъгин, кешира добре, не създава никакви проблеми на важните за мен сайтове (на 2 от сайтовете ми работи префектно, на други 3 направо смазва сайтовете). На тестовете обаче за скорост (всички) нещо някъде скърца и дава отчайващи резултати. :( Обаче чисто видимо сайта зарежда супер бързо и работи безпроблемно.

Изчетох нета за качествен плъгин и исках максимума, затова взех, че платих за WP Rocket (платен).. на тестовете направо.... кърти мрака, почти навсякъде дава над 95%.. обаче, ВИДИМО сайта зарежда по-бавно, много по-бавно. Та в крайна сметка се чудех доста време кой да оставя...

С тия плъгини е баси шитнята.. имам чувството, че ги разработват само и единствено да показват "high" резултати на разни тестчета, а в крайна сметка реално са гола вода.

Та сменям ги аз.. ама май ще си карам с free плъгините, мен ме интересува РЕАЛНИТЕ резултати, да ВИЖДАМ как се зарежда сайта, май се подхлъзнах и дадох едни излишни пари, ама нищо де, човек се учи от грешките си. :D

Другия който ползвам е на един колега от форума, Mazlarov ако не се лъжа... също дава много добри РЕАЛНИ резулати. Всъщност, като се замислих, това е ПЛЪГИНА.. :)

п.п. Та докато писах това, погледах и съм оставил плъгина на Mazlarov и си карам с него от месец насам и съм доволен :)

Аз съм с платения Wp rocket , имах проблеми когато с пхп 5 , като минах на 7 - литнах. Много качествен плъгин.
 
От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

И моят резултат.

nimet?n.png
 
От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

SEOSLAV-е сайта може да минава по точки, но никак не е риспонсив, дори е ужасно грозен през мобиле/ таблет view
 
От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Темата е супер. Много се радвам, че съществува този форум.
 
От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Да споделя и аз мнение:
Не може да се хвалите със супер спийд на сайтовете си, защото като погледна първия линк от разработените от Вас сайтове какво виждам:
http://prntscr.com/cc2you

E мерси за тоя сайт...

Вие сте били постигали по-добри резултати без WP...

А ето какво става с 1 час оптимизация на WP:
http://prntscr.com/cc2zch

По-късно може и още да се качи.

29 скорост за мобилни устройства... това и при бейзик WP инсталация с тежка тема и всички "екстри" го няма. Не го приемайте като хейт, напълно обективно е. А ако трябва да съм честен и разработените сайтове дори не са красиви...
 
От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Да споделя и аз мнение:
Не може да се хвалите със супер спийд на сайтовете си, защото като погледна първия линк от разработените от Вас сайтове какво виждам:
http://prntscr.com/cc2you

E мерси за тоя сайт...

Вие сте били постигали по-добри резултати без WP...

А ето какво става с 1 час оптимизация на WP:
http://prntscr.com/cc2zch

По-късно може и още да се качи.

29 скорост за мобилни устройства... това и при бейзик WP инсталация с тежка тема и всички "екстри" го няма. Не го приемайте като хейт, напълно обективно е. А ако трябва да съм честен и разработените сайтове дори не са красиви...

https://tools.pingdom.com/#!/1q3B/http://innvos.net/ Faster than 69 % of tested sites :cry:
https://gtmetrix.com/reports/innvos.net/vfkSVaWD 4 секунди за по-малко от 900 кбайта?
 
От: Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Test Server Region:
Vancouver, Canada


Айде тействай от България, а? Това е сайт само за бг пазара.

8895120W.png
 
В теста за скорост на Гугъл вече излиза: PageSpeed Insights will be moving the User Experience test for mobile pages into the Mobile Friendly Test, which you can try out here. (https://search.google.com/search-co...dium=link&utm_campaign=psi-ux-banner&hl=en-US)
Предположения, дали ще го премахнат тотално или само ще го преместят. Реално Mobile Friendly теста си е друга работа, спрямо до момента спиид теста.
 
Ето нещо полезно за Defer load CSS

https://www.giftofspeed.com/defer-loading-css/

На мен това ми го отчита като най-голям проблем. Понеже сайтовете са къстъм и в началото винаги имат зареждане на css. Всичко си работи супер бързо, но Гугъла ми дава жълто заради това - Eliminate render-blocking JavaScript and CSS in above-the-fold content.

И от Гугъла са си сложили 2 часа на скрипта на аналитикса и ми казва за тях Leverage browser caching. Т.е. на собствения си скрипт - те не си спазват правилата стриктно.

Скоро ще пробвам съветите в статията и ще видя колко ще се подобри скорето ми. В момента е 75 за мобилни и 89 за десктоп.
 
Здравейте хора :)
Когато попаднах на тази тема .. доста се стреснах защото скоростта ми беше 2/100 :D

Както и да е .. намалих всички картинки и достигнах до над 60 .. /още ми дава optimize images но са сравнително по малко/
Погледнах за това "Leverage browser caching" .. уж редактирах този файл който препоръчват, но с него няма промяна.
Отделно забелязах някои инструменти за подобряването на скоростта .. работят но ми бъгват разни неща в Хром и мобилна версия.
Отдено ако минифайна цсс файлове няма ли да стават някакви бъгове?

Някой с някакви съвети?
 
Така както е тръгнало, няма да се учудя, ако скоро и сайта си изтриете, за да му угодите. Но кой съм аз, че да споря със знаменитите оптимизатори. Все пак Гошо ги обича.
 
Така както е тръгнало, няма да се учудя, ако скоро и сайта си изтриете, за да му угодите. Но кой съм аз, че да споря със знаменитите оптимизатори. Все пак Гошо ги обича.
Хахах .. ами не аз .. забелязах че доста от потребители за задържат 0:00:00 секунди .. и реших че ще е от скоростта на сайта, възможно е разбира се да е друга причината ..
 

Горе