Как да сте сигурни, че Гугъл ви обича?

Google pagespeed е умряла метрика, скоро и google ще го спрат. Не се напъвайте да докарате 100 точки, може да се укаже че user experience ви ще падне значително, както по-горе в темата беше споменато при опити с два различни плъгина за кеш ... Опитайте с lighthouse на chrome, това е новото 20 от google.
 
Google pagespeed е умряла метрика, скоро и google ще го спрат. Не се напъвайте да докарате 100 точки, може да се укаже че user experience ви ще падне значително, както по-горе в темата беше споменато при опити с два различни плъгина за кеш ... Опитайте с lighthouse на chrome, това е новото 20 от google.
Това ли имаш предвид: https://developers.google.com/web/tools/lighthouse/

Повечето гледат този Google pagespeed и все се мръщят. А като почнеш да цъкаш из сайта той лети, но този тул ти казва друго. И все пак да не забравяме, това е тул показващ как Google бота отваря сайта. Не е потребител, а симулация на такъв, което според мен не е много точно (1:1) като метрика.
 
Не знам дали има такава статия, която реално да покаже добрите практики за конзолага на Гугъл, има най-различни, различни хора, го правят по различен начин. Но кое е наистина необходимо, кое е излишно, би било доста полезно да има един туториъл как е най-оптимално да се направят нещата. Нещо доказано работещо и правилно направено. Аз съм жив зян с конзолата, но ми се струва, че някои "екстри" предлагани от гугъл са безмислени. Същвеременно не са ми ясни сумати неща, а някои ме озадачават. Например ме озадачава, че след като съм верифицирал сайт не ме пуска да си избера предпочитано урл, което да се показва - без www и прочее.
 
Горе в дясно от зъбното колелце - site settings. Трябва да са верифицирани www и не-www версията.
Относно оптимизацията - задоволителни резултати в pingdom, gtmetrix, pagespeed insights и евентуално lighthouse би трябвало да са достатъчни за google. Иначе човек сам може да прецени, дали сайта му е достатъчно бърз за обикновения юзър, а не за ботовете. Това според мен разбира се.
 
Горе в дясно от зъбното колелце - site settings. Трябва да са верифицирани www и не-www версията.
Относно оптимизацията - задоволителни резултати в pingdom, gtmetrix, pagespeed insights и евентуално lighthouse би трябвало да са достатъчни за google. Иначе човек сам може да прецени, дали сайта му е достатъчно бърз за обикновения юзър, а не за ботовете. Това според мен разбира се.
Т.е. трябва да добавя сайта при списъка със сайтове и в двата варианта ли?
 
Сайта от статията е уникално бърз. По-рано днес попаднах и на статия свързана със сайта, в която се говореше за оптимизация чрез htaccess, само че предполагам че кодовете дадени там са специално за въпросният сайт. И аз си падам малко маняк относно скоростта, въпреки, че реално погледнато доста от най-вървежните сайтове у нас изобщо не зареждат светкавично. Доста отдавна знам, че се твърди, че PHP е варианта за най-бърз лоад. И аз съм напълно съгласен.
Днес се опитах да оптимизирам моят Wp сайт, по елементарни начини, успях да го докарам между 79-80 на гг инсайт, като на други пособни инструмени ми дават по добър рейтинг.
Така или иначе ми е ясно, че зависи от особенностите на темата. Например логично би било, ако на заглавна страница в която да кажем има 3 еднакви снимки, ако са зададени да се появяват от един и същи файл би трябвало да е по-бързо, само че гг ми казва друго и ми сваля 2-3 точки. Подобно и рецент постс, вадейки постовете само съ заглавие като текст, от теста на гигу ми дават 1-2 точки по малко отколкото ако ги издавадя с тъмбнайли.

Честно казано бих си платил според бюджета, за една поне частична оптимизация на скоростта, та да кажем да мога да хващам около 85 точки на гуги.
 
Да, трябва да са добавени и двата варианта.
Идея нямам за конкретната ситуация със сайта, обаче една и съща снимка при ъплоад е възможно да е ресайзната в три различни варианта и от там да идва резултата на Гугъл. Ако сега имаш 79-80 точки то само с оптимизация на снимките е възможно да се докарат и повече от 5 допълнителни, ако това е толкова важно. Иначе, хостинг, компресии, кеш, бек енд настройки ... сигурно един search "optimize wp site for best speed performance" ще каже много.
Успех.
 
добре де
сайта ми ми дава 70|100 на гугъл спиид теста
какви стъпки да предприема за оптимизирането до 100|100
то си пише - пусни компресията от cPanel и отиди да ми купиш един Джак :)
 
то си пише - пусни компресията от cPanel и отиди да ми купиш един Джак :)
още не съм дошла тук а вече и научих нещо ново :)
благодаря!
сега само трябва да разбера от къде да пусна компресията хахах
ама те от суперхостинг са много пекани, ще го направят вместо мен :)
 
още не съм дошла тук а вече и научих нещо ново :)
благодаря!
сега само трябва да разбера от къде да пусна компресията хахах
ама те от суперхостинг са много пекани, ще го направят вместо мен :)
А нали има и съджешчъни, които ти дава....какво да се оптимизира. Бас държа, че едното са снимките. :) Да не кажа основното.
 
А нали има и съджешчъни, които ти дава....какво да се оптимизира. Бас държа, че едното са снимките. :) Да не кажа основното.
когато цънка на съджесчъните ми се отварят страници от гугъл където е обеснено какво да направя, само дето нищо не разбирам :) много сложно нещо е описано...
все пак не съм професионалистка
за сега ще опитам с cpanela и плъгините които sky предложи :)
 
Що бе излъгах ли?
Аз не коментирам Вие какъв сте. Трябва ли на всеки пост да Ви коментирам. Можете да се аргументирате с какво точно не сте съгласен от това, което казах. по горе като съвети.
 
Когато имате брилянтна бизнес идея, смятате че единственото, което ви е нужно е да я финансирате и тогава нещата ще се подредят от само себе си. Всъщност детайлите са от значение, а в днешно време е невъзможно да съществуваш като компания и да не си фактор в интернет.

Стига да се стремите да бъдете сериозна конкуренция на пазара, фирмата ви не може да се подвизава „анонимно“ в онлайн пространството, нито да подцени професионално изработения уеб сайт. Предимствата са редица, но тук ще се спрем на нещо също толкова значимо, като следващата стъпка.

Когато вече имате пред себе си виртуалната си визитка и сте готови да я представите на клиентите си, трябва да вземете предвид, че първият, който ще си каже тежката дума и ще ви подпомогне или спъне, е… Гугъл. А как ви оценява той, трудно бихте могли да си представите, ако не се доверите на seo специалист, който ще ви консултира и ще ви обясни силните и слабите страни на вашия сайт.

Тук обаче идва и моментът с доверието, а българите сме вечно скептично настроени, искаме сами да проверим и да сме сигурни в изводите си. Има безплатни инструменти, с чиято помощ вие ще научите как се позиционира сайта ви в сравнение с останалите, какъв е рейтингът му, достатъчно бърз ли е, дали е подходящ за мобилните устройства, до колко е удобен при употреба и т.н.

И тези тестове не са за пренебрегване в никакъв случай – даже напротив! Удачно е да преминете тестовете на Гугъл с отличие, защото само така бихте могли да бъдете по-сигурни в успешното си начинание и сайта ви би имал една стабилна основа за всичко, което ще се гради от тук насетне.

Силно се надяваме Google да е благосклонен към нас, когато потребителите използват търсачката по съответните ключови думи, с които свързваме дейността си. Щом е така, ние трябва да следваме правилните насоки и да превърнем сайта си в гореща точка, даже и за случайно попадналите в мрежата.

Кой не си мечтае за такава тенденция?! Хубавото е, че е напълно постижима.

Преди да започнете каквото и да било друго, съсредоточете се върху добрата основа – онсайт оптимизацията и всичко свързано с нея.

gpsinsights.jpg


https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

mobile_Test.jpg


https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

mobile_New.jpg


https://testmysite.thinkwithgoogle.com

validation.jpg


https://validator.w3.org

Ако смятате, че е невъзможно тестовете за проверка да ви оценят с максимален брой точки, то погледнете сами – това съвсем не е мираж. Тествали сме си работния сайт www.websitedesign.bg. Не само, че е напълно реално, но и е абсолютно пожелателно (да не използваме думата задължително), защото наличието на една стабилна основа, гарантира супер старт, а и е предпоставка за широк размах и прогрес. Сайтът ще се погрижи бизнесът ви да се изстреля нависоко, а резултатите съвсем няма да закъснеят, те биха могли да бъдат много по-благоприятни, отколкото си представяте.

Потърсете ни смело, щом сме го направили за нас, защо да не го направим и за вас?



Над 7 сайта и над 70% оборот от чичака Г :)
 

Горе