Как да увелича колоните на продуктовата страница в OpenCart

batedany

New Member
Колеги помагайте моля,

по дефаулт като отвориш страницата с продуктите ги дава на редове, като един продукт на един ред, втори продукт на втори ред и тнт....(една колона само)

Как може да се вкарат повече колони и да показва примерно по 4 или 5 продукта на един ред
 
От: Как да увелича колоните на продуктовата страница в OpenCart

Виж в табовете на настройки на системата, там където въвеждаш име на магазин, описание и тн. Чети внимателно и ще видиш има поле бр колони на продуктова страница.
 
От: Как да увелича колоните на продуктовата страница в OpenCart

Да, в таблицата за настройки има за промяна броя на редовете, които да се появяват на страница, но не и на колоните. А аз искам да се показват по 3 продукта на ред
 
От: Как да увелича колоните на продуктовата страница в OpenCart

Изгледът може да се сменя на Списъчен / Табличен не от админа,а от самата страница с продукти,когато е списъчен ти показва по един продукт в една колона когато е табличен броя на продуктите на ред зависи от големината на изобразяване на изображенията която си задал или по-точно Големина на списъка на продуктите,също така зависи дали е зададен размер на контента примерно 980px обикновено или просто е зададено страницата да се разпъва на 100% в css-a .
Разбираш,че когато страницата ти e 980px няма как да зададеш да ти изобразява повече от определен брой изображения с определен размер на ред,освен ако не увеличиш или намалиш размера на изобразяване на изображението,тва е все едно да се опиташ да обуеш обувки 2 размера по-малки от твоя.
 
От: Как да увелича колоните на продуктовата страница в OpenCart

Пробвах да намаля размерите на изображенията както казва buymore (System>Settings>edit> Images) но променя само размерите на самите изображения на конкретният продукт а не цялостната подредба и размери в продуктовата страница.
Може би това което търся е пак някакъв модул с който да задаваш къстъм подредба?
 
От: Как да увелича колоните на продуктовата страница в OpenCart

Сори, аз не съм те разбрал в първото мнение. Това, което търсиш би следвало да е функция на темата. Ползвам 2 различни и при 2те в управлението на самата тема мога да избирам между list / grid view. Виж дали го имаш и задай желаното да е по подразбиране. Ако не - ще трябват ремонти по кода.
 
От: Как да увелича колоните на продуктовата страница в OpenCart

Еее, брат Стан, да си жив и здрав,
метнах го този VqMod скрипт и всичко заспа,
сега ми ги показва в продуктовата страница в решетка 4колони (4 продукта на 1 ред) и редовете си ги избирам от system>setings.

Само който ползва къстъм тема (при default темата си бачка скрипта от линка ти) трябва да промени в скрипта това:

<file name="catalog/view/theme/default/template/product/category.tpl">

със това:

<file name="catalog/view/theme/*/template/product/category.tpl">

и бачка пефектно!

Мерсаж
 

Горе