Как да увеличим малко Bounce Rate!

От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Разбира се че от дизайна може да падне боунса но 5% боунс е подозрително нисък и вероятно имаш пробелем с поставянето и действието на кода

Какъв проблем с кой код, че не схванах
bouns.jpg
 
Re: От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Томов специално за боунсрейта не е необходимо да имаш какъвто и да е продукт на Г. за да го следят - дори и да нямаш адсенс, УМТ, Аналитикс - Когато потребителят влезе през Г. и след малко набие бек бутона и се върне в търсачката на него му е ясно колко време е прекарал потребителя на сайта.

Нали това казах. Вариантите да следят поведението на потребителите са прекалено много. Мисълта ми беше по-скоро хората да не се притесняват да ползват аналитикс/gwt, защото има много други варианти за изследване на поведението.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Какъв проблем с кой код, че не схванах
Виж файлът 3928

С кода на аналитикса, това че ти показва 5% боунс не означава че е вярно - понякога се получават аномалии и не показва верни данни и в твоят случай съм сигурен че е така
Не знам къде си си сложил кода и дали не си го дублирал с новата тема - но съм на 90% сигурен че в момента аналиткса не ти работи правилно
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Пичове, що си играем с баунс рейта, че не разбрах, много - не си спомянм баунса да е основополагащ се фактор за из СЕРП-а, а и честно казано ако днес си с 50 утре паднеш констанно на 20-30% с такива скирптове, ще се вдигне червена семафора, а и Гошо си има други начини за следене на баунса, особенно интегрирани в Хрома
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Няма как да си спомняш щото беше малък когато това имаше значение :)

Вероятно е и сега да има голямо значение но аз не съм убеден в това - Да Г. може по много начини да го следи но методът който е предложил колегата според мен спокойно може да ги заблуди всичките защото реално хората се задържат по дълго време - единствено както споменах по нагоре се опасявам че може да има наказания за сайтове с изскачащи прозорци
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Спомням си миналата година гледах след пандата, че гошо следи тези неща, но не си спомням с каква тежест, но моя сайт си има голям баунс, рейт това не му прече да расте из серпа
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

На човека с 5% след промяна на дизайн да си провери нещата защото явно има проблем някакъв по сайта. Примерно прави се някакъв редирект към 404 страница или нещо такова и за това винаги почти се посещават две страници.

Иначе който иска да си подобри сайта може да види една статия, която писах в другия форум.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Аз скрипта го тествам в younotepad, и в този за игри в подписа ми въпреки че този за игрите, при посещение от гугъл си има добър баунсрейт, ще споделя след седмица какво се е получило и дали има ефект.
 

Горе