Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

parlla

New Member
Здр,
имам сайт който често бъркат и днес си купих домейна който много хора пишат мислейки си за моят сайт.
Да речем че аз имам сайт1.ком а хората го пишат сайт2.ком, аз си купих сайт2.ком и сега искам което и да е от двете имена да напишат винаги да отива на сайт1.ком. Домейните са в Годеди и хостинга ми е при тях. Моля подскажете как да го направя.
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

добави го в домейнс с руут директория / и готово
после за всеки случай си сложи hta редирект от 2 към 1
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

Ако го направиш няма ли да изгориш за дублирано съдържание? Аз налапах няколко безплатни .тк и сега ми дава дублирано, че ги взех и без регистрация и не мога да премахна пренасочването.
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

затова правиш hta редирект от към основния
така ги избягваш тези неволи
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

На този хостинг имам и много други домейни затова да питам. Новия домейн да го адна в root на всички домейни или в root папката на този към който искам да го пренасоча?

И този hta редирект от GoDaddy > My Account > Domain Manager > Forward Domain ли се прави?
 
Последно редактирано:
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

аа значи за него руут към папката на другия.
редиректа се прави ей така:
Код:
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^<домейн>$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://<домейн>/$1 [L,R=301]
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

Щом целта е само да се хване грешно изписване на основния домейн, най-лесно става от dns настройките на втория домейн.

Влизаш в акаунта си в годадди, от таблото за управлението на домейните избираш втория домейн и натискаш. Появяват ти се данните за настройките на домейна, в ляво има Domain Information, а най-отдолу Forwarding: Off с линк за Manage, натискаш за менаджиране и там си добавяш името на първия домейн, натискаш ОК и си готов.

Долу дори има опции в които можеш да му зададеш дали автоматично да приема урл, на първия домейн или да се прави на различен сайт с втория домейн. Оставаш го със стандартните настройки и си ок.
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

Най-лесния начин, без да се обвързваш с никви такива сложни неща е този..
Влизаш в My Account > Web Hosting > Launch > Settings > Domain Management >
От там Add Domain и пишеш домейн 2 и го насочваш към папката на домейн 1..
Виж снимката по-долу

papka1.jpg


Става за секунди..
 
От: От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

насочих го към папката както казваш, но направих и Forwarding надявам се да е ОК - чакам да се обнови
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

трябва ти препращане както и да го направиш за да не си прецакаш основния сайт ако индексира и новия домейн. не го слушай симеон :)
 
От: От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

Първо направих това:

Най-лесния начин, без да се обвързваш с никви такива сложни неща е този..
Влизаш в My Account > Web Hosting > Launch > Settings > Domain Management >
От там Add Domain и пишеш домейн 2 и го насочваш към папката на домейн 1..
Виж снимката по-долу

papka1.jpg


Става за секунди..

после направих това:

Влизаш в акаунта си в годадди, от таблото за управлението на домейните избираш втория домейн и натискаш. Появяват ти се данните за настройките на домейна, в ляво има Domain Information, а най-отдолу Forwarding: Off с линк за Manage, натискаш за менаджиране и там си добавяш името на първия домейн, натискаш ОК и си готов.

Долу дори има опции в които можеш да му зададеш дали автоматично да приема урл, на първия домейн или да се прави на различен сайт с втория домейн. Оставаш го със стандартните настройки и си ок.


в момента работи - но дали ще ми прецака основният сайт?
 
От: Как два домеина да сочат към 1 WP инсталация GoDaddy

няма да го прецака
 

Горе