Как домейн изведнъж става премиум?

cross

Well-Known Member
Здравейте,
Един бърз въпрос за хората, които разбират повече...как един домейн, който е регистриран преди около година, сега се дропва и изведнъж става премиум и му искат 2,500$? Кой определя, че домейнът е "премиум" и защо чак сега? Става дума за .com домейн
 
Регистрираш neshto.com и го публикуваш в Afternic. Ако го одобрят да се продава в тяхната партньорска мрежа, получаваш подканващ имейл да се включиш към Afternic DLS. Ако твоят регистрар е съвместим с Afternic Fast Transfer, пращат ти един линк за одобрение и вече при опит да бъде регистиран, домейнът ти се появява при техните партньори като премиум.

GoDaddy са техен партньор, предполагам там пишеш домейна? Напиши го в други регистрари и просто ще ти изпише Already taken.
 
Освен това което trippledeuce е написал, ако в домейна се съдържа дума, което се търси често, то е много вероятно да стане "Premium". Например sdasdasass.com написано по определен начин също е премиум домейн за $2000, просто защото хиляди хора го пишат ей така да пробват нещо, съответно автоматизирана система приема, че aasdsadasdsadas е ценна ключова дума.
 
Както вече споменах на лични, голяма грешка че си оставил домейна да се дропи, взели са го Huge Domains - и не очаквай близките 5 години да го оставят ако естествено не го продадът на .нет, който според мен е доста сносен сайт и ако бизнеса им върви биха кихнали тия кинти за .ком
Сорри ама си прецакан ....
 
Всъщност малко съм се подлъгъл, .нета е въздух под налягане, т.е. според мен не е истински бизнес, възможно е huge domains по него да се се подлъгали и да са го взели .кома, но повярвай ми скоро няма да го пуснат ...
 
6 години тия копелета държаха домейна на едно село :D
Kaто не пропускаха от време на време да ми го предлагат. В крайна сметка явно това им е бил максимума и го пуснаха.
Друг домейн който имаше трафик и бая линкове също пета година вече е зает от тях. Чакам да видя кога ще им писне.
 
6 години тия копелета държаха домейна на едно село :D
Kaто не пропускаха от време на време да ми го предлагат. В крайна сметка явно това им е бил максимума и го пуснаха.
Друг домейн който имаше трафик и бая линкове също пета година вече е зает от тях. Чакам да видя кога ще им писне.

Ммм да, аз ги следя тях, всеки ден дропят доста домейни, някой доста читави и почти всички са на 5-6 години (поне тези който аз си харесвам)
 

Горе