Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

galinstefanov

Well-Known Member
http://www.bluelink.net/novini/goly...-tesnolinejka-ot-dobrinishte-do-yakoruda.html

Попаднах на него в социалните мрежи и реших да го споделя с вас. Хареса ми, че е нещо хубаво на фона на всичките негативни неща, които ни сервират всеки ден по медиите(аз заради това и не гледам телевизия, в частност новините).
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Накратко: има проблем с продажбата на билети и с безотговорността на бюрократите, които взимат решенията за железницата. Хората са приемали решенията на бюрократите като овце. Намерил се е един ученик, който няма овче мислене и е решил проблема.

Преди години тя бе пред закриване, заради уж неефективност и нерентабилност. Лъжа! (...) Но по данни на компанията – БДЖ – влакът е пътувал с десетина пътници, което е недопустимо. Теснолинейката е богатство за родопчани, тя е част от живота им и без нея те не могат да същестуват. Тя е връзката им със света.

Не е нормално регион с положителен прираст на населението, което е рядкост у нас, и същевременно със страшно висок процент на безработицата, да бъде лишен от транспорт в 21 век, в Европейския съюз. Всичко това ми се вижда като гавра с нас – гражданите.

Не е важно, че съм го направил аз, важното е, че институциите обърнаха внимание на един - тогава - ученик, който бе наясно с проблема.
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Баси ситния шрифт, иначе евала на пича
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Баси ситния шрифт, иначе евала на пича

Можеш да увеличиш шрифта като натиснеш бутона плюс, докато си задържал Ctrl или задържиш Ctrl и въртиш колелцето на мишката.

От известно време започнах да увеличавам шрифта и да гледам по-отдалече монитора. Много е удобно. Освен когато сайтът не е с responsive web design и има фиксирана ширина - това е доста дразнещо (редовете стават по-широки от прозореца на браузъра).

При тези големи монитори е глупаво да не се възползва човек от възможностите им.

Аз ползвам Ubuntu (с правилно настроено заглаждане на ниво пиксел) и сайтовете изглеждат добре при увеличение на монитор с широк екран при мащабиране.
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Ето снимки на екрана (отворете ги в мащаб 1:1 за да видите действително как би изглеждало Ubuntu с правилно настроени шрифтове на вашия монитор) :



 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Ха, това с скрола не го знаех. Супер удобно е.
А и по принцип като видя дребен шрифт и тегля хикса, че не ми се кьори в монитора
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Баси ситния шрифт, иначе евала на пича

По принцип, въпреки 21" монитор с настроена невисока резолюция, съм задал на Хрома по-едър шрифт от основния. И шрифта на този сайт ми е приемлив.
А другото вече го научи.

По темата: Браво на момчето!
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

И за какво е била спряна тази жп връзка? някой калинка или калинчо от герб ще да е замесен, щом са я спрели 2012
 
От: От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

И за какво е била спряна тази жп връзка? някой калинка или калинчо от герб ще да е замесен, щом са я спрели 2012

може да е било нерентабилно..сега заради едната природа да пускат цял влак и всички да плащаме? :shock:
 
От: От: От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

може да е било нерентабилно..сега заради едната природа да пускат цял влак и всички да плащаме? :shock:
Аха, то според дянков всичко беше нерентабилно и за туй *баха мамата на всичко
То в статията пише, че много хора са останали без работа, заради тази "промяна"
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Вижте какво пише по-горе за некупуването на билети. Влакът е бил пълен, но хората не са купували билети (не е ясно защо).
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Вижте какво пише по-горе за некупуването на билети. Влакът е бил пълен, но хората не са купували билети (не е ясно защо).
Как така не се купуват билети и няма контрол?
Или може би е имало някакъв друг план за приватизация на БДЖ?
Спомням си ясно хванатите да източват бедежейски дизел по телевизията и някакви полицейски акции с гръмки имена
Също си спомням и как БДЖ беше направено на парчета, граждански превози, товарни превози и инфрастуктура
Много удобно за поставяне в несъстоятелност и продажба
Абе, уж си умен, ама трябва някой да ти подскаже, май:mrgreen:
 
От: Re: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Офтопик: CTRL + 0 връщаш на основната позиция после.
Съвет по ценен и от злато :wink:
 
От: От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

Как така не се купуват билети и няма контрол?

има един квартал в София в който преобладава ромското население
градски транспорт стига до там - но нито се продават билети, нито има контрольори!

може и по тази линия да са се возили много цигани които не искат да плащат
 
От: Как един ученик успя да извоюва правото на гражданите да пътуват

А може и от БДЖ да са отказвали да продават билети (например чрез обявяване на невъзможно работно време). Много държавни институции имат невъзможно работно време - хората трябва да напуснат работа за да се разправят с бюрократите.
 

Горе