Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

mantaman

Well-Known Member
Здравейте
Искам да направя едно блогче за един приятел с АТВ писта и сега се чудя какъв домейн да му избера с тире или без
atv-иметонаклуба.org
или
atvиметонаклуба.org
Според вас кое по добре ще се индексира от Г.
Поздрави
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Мерси много за линка - а да ви попитам още нещо - чудя се домейна дали да го направя .ком или .орг - от една страна ком се помни по лесно а от друга това е спортен клуб тоест организация и по му приляга да е орг
Кое бихте избрали вие
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Аз бих ги взел и двата. По принцип .com отдавна не е само за комерсиални сайтове, а и .org не е само за организации. Изгубиха се тези значения във времето.
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Проблема е че ако го взема ком ще е с тире ако го взема орг ще е без тире между двете думи в домейна. Ако бяха еднакви нямаше да се замислям щях да ги взема но сега трябва да избирам
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Моя домейн е с тире, и си е много добре. хаха..
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Аз също имам домейн с - и много бързо се индексира в Google и т.н. Препоръчваме ти го.
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

В крайна сметка го взех с тире (първият в подписа) предопчетах лесното прочитане на името и аз не мисля че ще има проблем с индексирането
Поздрави
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

я да вдигна тази стара тема и да я поизтупаме от прахта:)
понеже са ми купили домеина kravesirene.bg ако купя аз krave-sirene.bg
имам ли шанс да го преборя за първото място ?
как ще се индексира? по зле или наравно стози без тирето ?
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

наравно.
.....
 
От: От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

наравно.
.....

саундс гуд :)
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

е може да почакаш и някой експертин да се изкаже ама...
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Незнайно защо, някой SEO експерти бягат от тиретата като дявол от тамян. Смятат ги за по "кофти".
Моя опит до момента не показва някакви проблеми с индексиране или класиране.
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Вчера колегата Тинкфаст в тази тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=18133&page=2 ни обеждаваше, че дори и да няма ключова дума в името не било никъкав проблем. А ти за едно тире си се закахърил
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

На равно в най-лошият случай. Иначе смятам, че дори си косъм пред него. :)
Дори е много вероятно да имаш по-голям процент кликнали при равни позиции с другият.

Ако е за директно писане ще е по-труден, но ако ще разчиташ на трафик от търсачки взимай го смело.

я да вдигна тази стара тема и да я поизтупаме от прахта:)
понеже са ми купили домеина kravesirene.bg ако купя аз krave-sirene.bg
имам ли шанс да го преборя за първото място ?
как ще се индексира? по зле или наравно стози без тирето ?
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

На равно в най-лошият случай. Иначе смятам, че дори си косъм пред него. :)
Дори е много вероятно да имаш по-голям процент кликнали при равни позиции с другият.

Ако е за директно писане ще е по-труден, но ако ще разчиташ на трафик от търсачки взимай го смело.


на косъм или на тире пред него :)))))))

мда вземам го за гуглиту не за директен трафик :)
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

От СЕО гледна точка е все тая, от маркетингова - този без тирето е в пъти по-скъп при равни други условия.
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

От СЕО гледна точка е все тая, от маркетингова - този без тирето е в пъти по-скъп при равни други условия.

В пъти какво ще рече този с тирето понеже никой го неиска се продава на една трета от цената само и само да го изгубиме хептен, а тоя без понеже е готин и се е намерил шаран да го иска го продаваме дубъл и така единият е 6 пъти по скъп от другия :)
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Без тирета си вземайте. Google е достатъчно умен да си разграничава думите. Пример - http://www.google.bg/search?hl=bg&q=филми&cts=1281558154996&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai= . Вижте одебеленото. Даже и ключовите думи в адреса нямат толкова голямо значение. :)
 
От: Как е подобре да се кръсти Домейна с тире или без

Не си прав, дал си един пример при който си го разчита.
Аз мога да ти дам 5 примера, при които не ги разпознава/удебелява, като са сляти.

Без тирета си вземайте. Google е достатъчно умен да си разграничава думите. Пример - http://www.google.bg/search?hl=bg&q=филми&cts=1281558154996&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai= . Вижте одебеленото. Даже и ключовите думи в адреса нямат толкова голямо значение. :)
 

Горе