Как е положението в София ?

Какво ще кажете - Варна да е столицата?
 
Нагъването на сандвичи ще спаси онзи град.
Селянията ще се увие в сандвич.
Не виждам какво друго ще му помогне.
 
Дефе, пиян не Дей да влизаш във форума :D
Казал си някои верни неща. Но сега е момента да се кажат и други.

Защо ви е страх да се изгубите като столица?

Това е нещо нормално.
 
В София съм видял един тип заведение за бързо хранене дето не е често срещан но винаги има дълги опашки.
Бех си го отбелезал за евентуален бъдещ бизнес.

Не е точно сандвичи.
 
В София съм видял един тип заведение за бързо хранене дето не е често срещан но винаги има дълги опашки.
Бех си го отбелезал за евентуален бъдещ бизнес.

Не е точно сандвичи.
Пица ли ще правиш?
 
Не. Само пици са ти на тебе ред очите.
Сега е точния момент за иновативни решения.
Покажи ни нещо, като за Нова Година - нещо инструментално ново.
 
Защо ви е страх да се изгубите като столица?

Това е нещо нормално.
Не е нормално, разбира се. София е столицата на България и аз съм готов да се бия за това.

Ти представи си ако София не е столица и софиянците плъзнат да се преселват из провинцията, трагедия!
Нека ги си стоят там и нека София да си е столица во веки!Амин
 
Иначе градът е пренаселен с всякаква гмеж. Гадни, невъзпитани хора от цялата страна...трагедия е.
Това е момента в който разбираш колко добра идея са жителството и адресната регитрация ;)
 
В София съм видял един тип заведение за бързо хранене дето не е често срещан но винаги има дълги опашки.
Бех си го отбелезал за евентуален бъдещ бизнес.

Не е точно сандвичи.



img_1_1703461027192.jpg


Близо ли съм ? :p:p
 
София за
Ами не. А и това е фейк :)

Сега е точния момент за иновативни решения.
Покажи ни нещо, като за Нова Година - нещо инструментално ново.
С/у 49% от бъдещите дивиденти.
Не съм като тебе алчен да искам 51%.
 
Не е нормално, разбира се. София е столицата на България и аз съм готов да се бия за това.

Ти представи си ако София не е столица и софиянците плъзнат да се преселват из провинцията, трагедия!
Нека ги си стоят там и нека София да си е столица во веки!Амин
Е, що? Номера е един път да се измести НС, някъде другаде. Колкото искаш равнини има. Примерно що да не е Стара Загора. Или някъде там. Това би бил доста логичен избор.

Амии.. аз посетих някои ключови за София места. Съвсем случайно се отбих в Илиянци, наистина случайно. УжасТ.
И се запитах абе това софиянци ли са, или някакви други. Възможно ли е да са толкова тъпи - да се едва ли не бият да купуват някакви долнопробни стоки на двойни цени?
И ми стана смешно - един пич си прайзва стоката, че не била китайска, ами турска.

Как да ви кажа - митът за София е развенчан. Митът за жълтите павета и т.н.
Не знам как да се коментират хора, който слушат Графа - ами аз този човек завинаги съм го запомнил с Мандарини, мандарини. :)
 
Не е много ако положението. Няма и да става. И може би няма кмет на света, който може да направи този град красив и европейски, за какъвто претендира. Ще го видим новия, но опита подсказва, че всеки се търчи първите години, и после резки промени надолу.
 
Не е много ако положението. Няма и да става. И може би няма кмет на света, който може да направи този град красив и европейски, за какъвто претендира. Ще го видим новия, но опита подсказва, че всеки се търчи първите години, и после резки промени надолу.
Ами той отговорът някак си сам изплува - трябва да се премести НС някъде другаде.
Ще ви олекне.
Има прекалено много концентрация в София.

А и този бразилски или швейцарски модел е доказано работещ. Цюрих - Женева, Рио - Бразилия.
Това разделение на властите трябва да се случи на географски принцип. Дори да го преместят на една гола поляна, за няколко години ще може да се обособи административен център - НС.

Според мен това е разковничето.
Прекалената концентрация на власт на едно място никога не е довела до нещо добро и наистина качествено. Моето усещане бе, че някак си тази концепция удържа единствено защото се храни сама от себе си - един вид самоизяждане.
И това изглежда доста елементарно да се поправи. Но няма кой да се захване.
 
Геополитически обусловано е Кърджали да стане столица.
 

Горе