Как е положението в София ?

deffnews

Well-Known Member
Честно казано не бях ходил в София от доста години. В смисъл ходил съм няколко пъти, но много набързо по работа.
Обаче стана така, че го пообиколих за около 2 седмици.

Този град, според мен тотално си е изгубил чара. Поне за мен чаровни бяха такива места, като "Славейков".

Общо взето, в който и район на София да отидеш виждаш няколко едни и същи неща, които се мултиплицират - маркет, магазин за дрънкулки, магазин за дрехи, бърза храна и пак от същото.

Градска мобилност няма да ги коментирам. А, всъщност я да ги коментирам малко - почти пълна неадекватност. Единственото позитивно нещо с градския транспорт, което видях е, че всяка на спирка има доста добра информация. Всичко останало е пълен леш.

Въздухът, наистина е убийствено мръсен.
Да ви кажа, малко ви съжалявам, софиянци.
Обаче, съжалявам и не софианците, щото ако това е столицата на България, каква ли е България.

Не ми се мисли.
 
Нямам никакво желание да се връщам в София.
От една страна е центъра, над който витае някаква стерилност. От другата е това, което и пускаш на клипа.
Общо-взето съм разочарован.

Напълно сериозно, единствената разлика, която видях между София и Истанбул е, че в Истанбул с радост и кеф биха те прегазили на пешеходна пътека.
 
Нямам никакво желание да се връщам в София.
От една страна е центъра, над който витае някаква стерилност. От другата е това, което и пускаш на клипа.
Общо-взето съм разочарован.

Напълно сериозно, единствената разлика, която видях между София и Истанбул е, че в Истанбул с радост и кеф биха те прегазили на пешеходна пътека.
Ами неадекватен кмет, но какво да се прави...ще го изтърпим. Иначе градът е пренаселен с всякаква гмеж. Гадни, невъзпитани хора от цялата страна...трагедия е. Весели празници!
 
Ами неадекватен кмет, но какво да се прави...ще го изтърпим. Иначе градът е пренаселен с всякаква гмеж. Гадни, невъзпитани хора от цялата страна...трагедия е. Весели празници!
При Фандъкова каква беше разликата?
 
То пък всички софиянци са пример за подражание
Така е, но болшинството не са от София. И да ти кажа нещо. Аз като отида в друг град се държа възпитано. Ама като разберат откъде съм и започва необоснован хейт. Е кажи ми тогава, не е ли нормално и аз да не се кефя на подобни изпълнения?
 
Растем, но не стареем 😁
Виж, аз от няколко години не гласувам и спрях да им вярвам. За мен е важното аз да съм ок. Започнах да живея по-егоистично и се чувствам доста по-добре. Така че вече ми е все тая кой какво прави.
 
Виж, аз от няколко години не гласувам и спрях да им вярвам. За мен е важното аз да съм ок. Започнах да живея по-егоистично и се чувствам доста по-добре. Така че вече ми е все тая кой какво прави.
Сложиха ви мъжката ковра за кмет без да се усетите , така че вече нищо няма да ме учуди :)

#forza@peevski
 
Аз като отида в друг град се държа възпитано
Човек за пример си ти.


Ама като разберат откъде съм и започва необоснован хейт.
Там е сведено до завист и комплекси


Така че вече ми е все тая кой какво прави.
Ама не ти е все тая, ако стоиш в една стая с неваксиниран ? Ти каква палачинка недопечена сииии :D
 
Човек за пример си ти.



Там е сведено до завист и комплекси



Ама не ти е все тая, ако стоиш в една стая с неваксиниран ? Ти каква палачинка недопечена сииии :D
Е като е неваксиниран, да не е прокажен бре? Аз имам и близки роднини и приятели неваксинирани, ама си пием на една маса?!? Ти наистина ли, или нещо ме базикаш?
 
Сложиха ви мъжката ковра за кмет без да се усетите , така че вече нищо няма да ме учуди :)

#forza@peevski
Ами да, сложиха ни го, изборът ми между него, Хекимян и чистачката на "Подкрепа" беше направо абсурден, т.е. невъзможен. И е логично, че отново не гласувах. Ама недей само да ми казваш, че от мен е зависело нещо. Защото отдавна не зависи нито от мен, нито от теб.
 
Ами да, сложиха ни го, изборът ми между него, Хекимян и чистачката на "Подкрепа" беше направо абсурден, т.е. невъзможен. И е логично, че отново не гласувах. Ама недей само да ми казваш, че от мен е зависело нещо. Защото отдавна не зависи нито от мен, нито от теб.
Радвам се, че си го осъзнал :)
 
Ние от провинцията сме хора дето се бием по улиците. Тия от софия ядат баници с костюма
 
Така е, но болшинството не са от София. И да ти кажа нещо. Аз като отида в друг град се държа възпитано. Ама като разберат откъде съм и започва необоснован хейт. Е кажи ми тогава, не е ли нормално и аз да не се кефя на подобни изпълнения?
Хейта е що-годе обоснован. Обаче селяните в провинцията не могат да разберат кои е автентичен софиянец.
Епа не могат.
Щото това е марката на софиянците, и всъщност автентичните софиянци са селяни. Аз ги разпознавам по говора.

Поправете ме, ако греша - София е била много цветно и интересно място за живеене в края на 90-те и до началото на 21-ви век.

Това "Славейков" - е това е било направо манна небесна. Помня го това - ходил съм, чудесия. Огромните кашони с книги, списания, плочи, игри. Дори Кореком-ите.
Имаше един на Централна гара.

И въобще това е огромната грешка на Бай Тошо - че е централизирал толкова много неща в един град. Но тях вече ги няма. Мол, магазин, сандвичи - нещо такова изглежда София в момента. Би ми се искало да съм живял в София по ония времена, когато е било интересно. Ясно, че хората се интересуват кой как, ще се прибере след работа.

IMG20231219171348.jpg
 
Хейта е що-годе обоснован. Обаче селяните в провинцията не могат да разберат кои е автентичен софиянец.
Епа не могат.
Щото това е марката на софиянците, и всъщност автентичните софиянци са селяни. Аз ги разпознавам по говора.

Поправете ме, ако греша - София е била много цветно и интересно място за живеене в края на 90-те и до началото на 21-ви век.

Това "Славейков" - е това е било направо манна небесна. Помня го това - ходил съм, чудесия. Огромните кашони с книги, списания, плочи, игри. Дори Кореком-ите.
Имаше един на Централна гара.

И въобще това е огромната грешка на Бай Тошо - че е централизирал толкова много неща в един град. Но тях вече ги няма. Мол, магазин, сандвичи - нещо такова изглежда София в момента. Би ми се искало да съм живял в София по ония времена, когато е било интересно. Ясно, че хората се интересуват кой как, ще се прибере след работа.

IMG20231219171348.jpg
Много зависи в кой квартал живееш, тя София не е много малка ;)
 
Много зависи в кой квартал живееш, тя София не е много малка ;)
Не, аз сега разбрах защо и викат голямото село.
Обаче - по зле е.
София мол - сърцето на София - ами да ти кажа пасва.
Бижутерия със злато и диаманти и на няколко метра кенеф с разхвърляни тоалетни хартии и лайна.

София не трябва да е столица, но къде да бъде?

Даже ми хрумна нещо - докато София е столица дереджето ще е такова.
 

Горе