Как е по-добре да се направи?

Кое е по-добре да имаш 5 сайта или 1?

  • По-добре е 5 различни уеб сайта..

    Votes: 10 76.9%
  • По-добре е 1 общ уеб сайт..

    Votes: 3 23.1%

  • Общо гласове
    13

monefff

Well-Known Member
Според Вас кое е по-добре да се направи..

Да имаш 5 сайта.. един за снимки, един за игри, един за клипчета, един за статии и един за музика или САМО ЕДИН за ВСИЧКО..
Като този един, да е направен МНОГО яко.. дизайн а у.. да е изпипам стабилно.. И да се брандира и налага с времето..

Просто винаги съм се чудил..

Аз лично бих заложил на 5те сайта, защото хората ще свикнат по-трудно с рекламите, и ще се "объркват" и кликат повече на тях.. Защото, ако направиш само 1 уеб сайт, хората ще свикнат с рекламите, и ще спрат да кликат.

Вие как мислите?


П.С. Добавих анкета
 
От: Как е по-добре да се направи?

За примера, който си дал аз бих избрал 1 сайт. Обаче, ако се колебаеш дали да направиш сайт за футболни прогнози, за вицове, за рецепти, за фитнес уроци и сайт за новини, сигурно ще е по-добре да са 5 отделни сайта...
 
От: Как е по-добре да се направи?

Tака, значи, трафик ако си докарваш само чрез фб - т.е. имаш ограничена аудитория.

може от страниците които имаш да си докарваш 1000 уникални (примерно)

ако направиш всичко в един сайт - няма как да имаш повече от 1000

но ако направиш 5 - пред нас може да кажеш, че имаш 5 сайта с по 1000 уник. :D

Незнам как бих постъпил в твоя случай...защото си е много работа - а 5 или 1...все тая като са готови - времето за поддръжка няма да се различава
 
От: Как е по-добре да се направи?

Отговорът е лесен - 5 сайта. Защо? За разнообразие и повече импресии. Основна грешка в разсъжденията ти е "изпипването". Трябват ти ефективни сайтове, а не сайтове в които си вложил много пари. Не е добре да си въобразяваш, че можеш да се бориш с големите риби в бранша, така че ти трябват сайтове, от които да изкарваш пари веднага - т.е. не те интересува натурален трафик или дизайн (е, разбира се, все трябва да е нещо що годе прилично). Нито влагаш пари за дизайн, нито се занимаваш със сео и прочее безполезни в твоя случай неща. Ако нещо се прецака схемата ти, просто ги зарязваш без да си назад с пари :)
 
От: Как е по-добре да се направи?

От бизнес гледна точка въпросът е толкова глупав че чак ме мързи да анализирам и изреждам всички причини защо.
 
От: Как е по-добре да се направи?

За примера, който си дал аз бих избрал 1 сайт. Обаче, ако се колебаеш дали да направиш сайт за футболни прогнози, за вицове, за рецепти, за фитнес уроци и сайт за новини, сигурно ще е по-добре да са 5 отделни сайта...
За точния пример ставаше на въпрос.. Да естествено, че, ако има футболни прогнози, рецепти и т.н. е по-добре да са няколко уеб сайта.

Tака, значи, трафик ако си докарваш само чрез фб - т.е. имаш ограничена аудитория.

може от страниците които имаш да си докарваш 1000 уникални (примерно)

ако направиш всичко в един сайт - няма как да имаш повече от 1000

но ако направиш 5 - пред нас може да кажеш, че имаш 5 сайта с по 1000 уник. :D

Незнам как бих постъпил в твоя случай...защото си е много работа - а 5 или 1...все тая като са готови - времето за поддръжка няма да се различава
По-скоро би било скъпо направата на такъв уеб сайт, а поддържката би била еднаква. Наемат се да кажем 5 човека, и всеки си отговаря за раздела ;)

Отговорът е лесен - 5 сайта. Защо? За разнообразие и повече импресии. Основна грешка в разсъжденията ти е "изпипването". Трябват ти ефективни сайтове, а не сайтове в които си вложил много пари. Не е добре да си въобразяваш, че можеш да се бориш с големите риби в бранша, така че ти трябват сайтове, от които да изкарваш пари веднага - т.е. не те интересува натурален трафик или дизайн (е, разбира се, все трябва да е нещо що годе прилично). Нито влагаш пари за дизайн, нито се занимаваш със сео и прочее безполезни в твоя случай неща. Ако нещо се прецака схемата ти, просто ги зарязваш без да си назад с пари :)
Наистина май този вариант си е най-добрия.. с 5 сайта.. Не се налага да се изпипва дизайн и да се прави някъв скъп и уникален уеб сайт...
Но пък не може да ги брандираш.. тези сайтове.. защото хората които се занимават с фб да кажем, са доста зависими... с тези измислени промени дето ги правят..

От бизнес гледна точка въпросът е толкова глупав че чак ме мързи да анализирам и изреждам всички причини защо.

Благодаря за компетентния отговор :lol: Ще го имам в предвид, при следващите ми задавания на въпроси :D
 
От: Как е по-добре да се направи?

Ако темите на сайтовете са тези които си написал, са доста различни и според мен по-добре отделни сайтове.
 
От: От: Как е по-добре да се направи?

Отговорът е лесен - 5 сайта. Защо? За разнообразие и повече импресии. Основна грешка в разсъжденията ти е "изпипването". Трябват ти ефективни сайтове, а не сайтове в които си вложил много пари. Не е добре да си въобразяваш, че можеш да се бориш с големите риби в бранша, така че ти трябват сайтове, от които да изкарваш пари веднага - т.е. не те интересува натурален трафик или дизайн (е, разбира се, все трябва да е нещо що годе прилично). Нито влагаш пари за дизайн, нито се занимаваш със сео и прочее безполезни в твоя случай неща. Ако нещо се прецака схемата ти, просто ги зарязваш без да си назад с пари :)

Много вярно
 

Горе