Как е по-удачно?

От: Как е по-удачно?

Вече има такава разисквана тема. Вземи си домейн, който ще бъде лесно запомнен от твоите потребители, което ще доведе до много директрен трафик. Отностно seo-то, ако си добър оптимизатор домейна не е от значение. Наскоро си правих такъв експеримент и зад мен са дори домейни на български език с 2-те ключови думи в домейна.
Поздрави !
 
От: Как е по-удачно?

Вече има такава разисквана тема. Вземи си домейн, който ще бъде лесно запомнен от твоите потребители, което ще доведе до много директрен трафик. Отностно seo-то, ако си добър оптимизатор домейна не е от значение. Наскоро си правих такъв експеримент и зад мен са дори домейни на български език с 2-те ключови думи в домейна.
Поздрави !

Проблема е, че не съм добър оптимизатор, даже не съм такъв ... ;D (още се уча)

Отворих темата защото и аз си правих един експеримент, регистрирах си един блог във блогспот със една ключова фраза, разделил съм двете думи с тире,
сега е на 3-та стр но само ако е изписана на латиница (и домейн е на латиница)

Искам да попитам ако излеза на 2-ра стр с фраза на латиница, трудно ли ще е да бъда на 2-ра стр и на кирилица ?
 
От: От: Как е по-удачно?

Без тире (по-лесно ще е за потребителите да го пишат). :-|

аз искам посещения от гугъл, а не директни !
 
От: Как е по-удачно?

За SEO-то е по-добре всички ключови думи в адресите да са разделени с тирета, но както вече ти казаха, това не е водещото.

@twis7, много силен аватар btw.
 
От: Как е по-удачно?

За SEO-то е по-добре всички ключови думи в адресите да са разделени с тирета, но както вече ти казаха, това не е водещото.

@twis7, много силен аватар btw.
България на 3 морета братле ;)
 
От: Как е по-удачно?

Защо не регистрираш и двата щом се чудиш :) Въпреки това не разчитай много само на домейна за SEO-то ... с тире изглежда много по добре.
 
От: Как е по-удачно?

1. Домейнът е от огромно значение за СЕО-то. Има сайтове на първа страница в Гугъл само заради един домейн.
2. По-добре е без тире и за хората и за СЕО-то.
 
От: Как е по-удачно?

1. Домейнът е от огромно значение за СЕО-то. Има сайтове на първа страница в Гугъл само заради един домейн.
2. По-добре е без тире и за хората и за СЕО-то.

Подкрепям с две ръце!
Силата на домейна си е от съществено значение при оптимизирането.
 
От: Как е по-удачно?

1. Домейнът е от огромно значение за СЕО-то. Има сайтове на първа страница в Гугъл само заради един домейн.
2. По-добре е без тире и за хората и за СЕО-то.

Google:

Consider using punctuation in your URLs. The URL http://www.example.com/green-dress.html is much more useful to us than http://www.example.com/greendress.html. We recommend that you use hyphens (-) instead of underscores (_) in your URLs.

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=76329
 
От: Как е по-удачно?

blue monday, става въпрос за домейна, не за УРЛите. Там е ясно, че се ползват тирета.
И както по-напред са казали е по-важно, че потребителите в масовия случай пишат домейна слято
 
От: Как е по-удачно?

@Caprice, е то домейнът е част от URL. Каква е логиката Google да предпочита думите в директориите да са разделени, а в домейна да са сляти?! Пък и човекът ясно каза, че оптимизацията за Google му е по-приоритетна от директните влизания.
 
От: Как е по-удачно?

1. Домейнът е от огромно значение за СЕО-то. Има сайтове на първа страница в Гугъл само заради един домейн.
2. По-добре е без тире и за хората и за СЕО-то.
Глупости.
Домейн името няма нищо общо със СЕО, както и няма почти никакво значение за СЕРП-а
Разберете веднъж за винаги, че от значение е информацията вътре в сайта. Сега и да направиш един сайт за чорапи със домейн котка.ком, ще се класираш по котка само когато купиш гугльо. За успешен старт онпейдж-а е много важен. Домейн името не се вписва никъде в картинката. Аз по мои наблюдения тайтъла е от огромно значение. Виждал съм сайтове случайно попаднали на първи позиции без никакво СЕО само заради тайтъла.
Тука повечето вземате един домейн, нищо друго не правите и чакате да "завалят" големите пари. После пускате една обява за продажба на "потенциал" и се чудите що не се продава.
 
От: Как е по-удачно?

Глупости.
Домейн името няма нищо общо със СЕО, както и няма почти никакво значение за СЕРП-а
Разберете веднъж за винаги, че от значение е информацията вътре в сайта. Сега и да направиш един сайт за чорапи със домейн котка.ком, ще се класираш по котка само когато купиш гугльо. За успешен старт онпейдж-а е много важен. Домейн името не се вписва никъде в картинката. Аз по мои наблюдения тайтъла е от огромно значение. Виждал съм сайтове случайно попаднали на първи позиции без никакво СЕО само заради тайтъла.
Тука повечето вземате един домейн, нищо друго не правите и чакате да "завалят" големите пари. После пускате една обява за продажба на "потенциал" и се чудите що не се продава.
Най-после едно умно мнение в цялата тази "интересна" тема :)
 
От: Как е по-удачно?

Ако купиш всички домейн разширения котка.* имаш шанс ... :) ... може да се комбинира с мета тагове от рода "гугъл моля ти се класирай ме на първа страница ... Само с домейн не става това е и моето мнение.
 

Горе