Как започнахте?

SimeonP

New Member
Сигурно има доста хора като мен, които желаят да изкарват прехраната си онлайн, но нямат свежи идеи за уникален продукт/сайт/etc. Тук може да споделите как започнахте да печелите от интернет в началото, съвети и т.н..

п.п.: Започнах да купувам телефони/часовници и т.н. от tinydeals, ebay и и ги продавам тук, като се стремя да имам 20% печалба на item.
 
От: Как започнахте?

Привет,

някак ми се струва по-лесно да изкарваш прехраната си офлайн. А Онлайн да използваш повече да привличаш клиенти. Или да направиш онлайн магазин към офлайн бизнеса си.

Не искам да те обезкуражавам - има много хора, които работят и печелят само онлайн. И се справят много добре.

Успех от мен!

P.S. За да съм в тон с темата и градивен - горните редове подсказват аз как съм "започнал :).
 
От: Как започнахте?

Първият ми комерсиален проект беше сайт за запознанства колкото и смешно да Ви звучи тогава беше на мода. Говоря за времето когато Impulse беше сегашния Facebook.
Първо започнах да печеля от SMS гласове и VIP права при което печелех по 100-120 на месец след което печалбата се увеличи на 200лв и тогава го продадох и след 2 месеца новите собственици го затвориха.

И така нататък ...
 
От: Как започнахте?

Започнах с един блог като на шега. То пък взеха да ми звънят и така...
 
От: Как започнахте?

Започнах с привлича в проект, като беше изцяло свързан с афилиейт маркетинг и по-конкретно афилиейт сайтчета. После дойдоха още с други програми и така. Всеки е почнал от някъде, някои (може би по-малко от тук народа) са започнали с нещо, но не са вече с него, но други (поздравления на тях, те са и по-малко сигурно) все още си цъкат с проекта, с който са започнали. Важно е постоянството. Идеите си идват. Всичко е тренд, а реално доста устойчиви бизнеси, именно те налагат този тренд. Примери много, сещам се например за новинарската индустрия. Вече не е достатъчно само да пишеш някакви статии, но да имаш информация от първа ръка, материали и всичко това да отговаря на истината. Вече тук идва голямата разлика кой какво му е казано да пише.
 
От: Как започнахте?

направих един детски сайт на безплатен хостинг, на майтап през 2007ма, то пък взе че стана посещаем, сложих адсенс и почва да вади по 20 доларес дневно. Тъкмо си мислех, че съм открил топлата вода, безплатния хостинг си замина, прееба ми сайта и те така. После вече нещата станаха по-различни, и кликовете станаха по 1-2 цента за бг трафик :)
 
От: Как започнахте?

Направих сайт за обяви 112.bg.com :) Към него карах трафик от свежо. Това беше 2010 г.
 
От: Как започнахте?

Първите пари от интернет ги изкарвах като пишех футболни прогнози...още ги помня тези 20 лева хахаха. Впоследствие станах "копирайтър" и до днес го работя, но повече за "кеф". Преди това имах идея да създам 8-9 сайта, да ги напълня с контент и да ги продам за солидна печалба..е не стана, поне си избих парите, труда и малко оттгоре, но ми беше за урок, че по-добре да концентрираш усилията си в един проект. Сега развивам едно новинарско проектче, което се движи много добре. Предстои откриването на онлайн магазин, пък след това ще видим на къде ме духа вятъра, но откакто съм завършил работя само онлайн и доходите ми са единствено като "фрийлансър"...
 

Горе