Как започнах аз?

minimalvoice

Active Member
Здравейте! Аз съм сравнително нов във форума, но откакто разбрах за него съм се амбицирал да изкарам някой лев от Интернет. До сега съм се занимавал само с някакви слаби сайтчета с никакви посещения. Преди година даже и програмирах, но след лятото не съм се занимавал с нищо. Винаги съм искал да имам собствен онлайн магазин, да го развия и да си имам собствен бизнес. И ето, че дойде момента. За сега съм се спрял на dropshipping формата за онлайн магазини. Не искам още от началото да пръскам излишни пари за стока и склад. За платформа избрах Opencart. Той ми изглежда най-лесен за управление и модификация. Все още нямам много добавени продукти, но постепенно ще ги вкарам всичките. Реших да се насоча към компютрите и компютърните компоненти. Също така съм и администратор в една средна страница във Фейсбук, така че се надявам тя малко да ми помогне за начало. Ами това е. Приемам всякакви критики и предложения. Ето и линк към магазина :)
 
От: Как започнах аз?

Всичко което мога да напиша по повод тази тема би те обидило, разочаровало и тн. тоест няма да изглеждам никак готин както обикновено :wink: За това ще оставя "опитните" и оптимистите, тоест готините да се изкажат по въпроса, което ще предизвика интерес и у самият мен :twisted:
 
От: Как започнах аз?

Няма проблем. Ако не искаш тук, сподели на ЛС. Не може да съм перфектен, пък и нали за това съм публикувал темата.
 
От: Как започнах аз?

Аз пък ще ти пиша за да ти давам съвет да не си пръснеш парите или изгубиш времето както в повечето случаи става.
Имай предвид ако продаваш на българския пазар няколко неща.
Стоката която вземаш на дропшипинг сигурно се предлага в още 1000 онлайн магазина. Както знаеш пазара в България е ограничен като онлайн клиенти и в същото време наводнен от стока.
Внимавай с това.
 
От: Как започнах аз?

^^Привечер по някое време верно мога да ти пусна моето мнение на лс, че сега наистина ме мързи :) Но пък се надявам до тогава да се включат и готините оптимисти по темата, поне да подготвят почвата преди лс-то ми :twisted:

пс; до кат пиша се е включил още един ЛОШ :twisted:
 
От: Как започнах аз?

Мерси за съвета. Ще го имам в предвид. Времето и опита учат :)
 
Здравейте! Аз съм сравнително нов във форума, но откакто разбрах за него съм се амбицирал да изкарам някой лев от Интернет. До сега съм се занимавал само с някакви слаби сайтчета с никакви посещения. Преди година даже и програмирах, но след лятото не съм се занимавал с нищо. Винаги съм искал да имам собствен онлайн магазин, да го развия и да си имам собствен бизнес. И ето, че дойде момента. За сега съм се спрял на dropshipping формата за онлайн магазини. Не искам още от началото да пръскам излишни пари за стока и склад. За платформа избрах Opencart. Той ми изглежда най-лесен за управление и модификация. Все още нямам много добавени продукти, но постепенно ще ги вкарам всичките. Реших да се насоча към компютрите и компютърните компоненти. Също така съм и администратор в една средна страница във Фейсбук, така че се надявам тя малко да ми помогне за начало. Ами това е. Приемам всякакви критики и предложения. Ето и линк към магазина :)

Здравей, @minimalvoice, и добре дошъл при нас. :)

Ако искаш да научиш повече за онлайн магазините, мисля, че е хубаво да погледнеш тук: Онлайн Магазини. Там има адски много информация и не ти е нужно кой знае какво програмиране, освен ако не искаш да си направиш нещо малко по къстам по твой вкус.

Нямаме критики, а предложения - много важно е какви цени е предложиш и да се допиташ до пазара, преди да поемеш натам. Имаш в предвид, че никой няма да купува, ако си на по-високи цени, независимо, че си онлайн и им е удобно.

Моя съвет за момента с просто да прегледаш цените, да видиш кои дропшипъри са ОК, за да работиш с тях и да си избереш вече име на сайта, тема, лого и да започнеш да си го развиваш. Супер, че имаш вече един канал за популяризиране на магазина. Това е само в плюс. :)

Успехи и ако имаш въпроси, давай тук сме да ти помогнем. :)
 
Едно репче и от мен, защото влезе добре тук. Успехи ти пожелавам.

За съвет....разчитай на социалните канали. И добре си пиши описанията на продуктите. ;)
 
От: Как започнах аз?

Това със съпорта долу в дясно- "Пиши ми",трябва да има някакъв бутон да се скрива,защото е много дразнещо.Скрива част от продуктите, и доста се набива на очи
 
От: От: Как започнах аз?

Мерси на всички!
Това със съпорта долу в дясно- "Пиши ми",трябва да има някакъв бутон да се скрива,защото е много дразнещо.Скрива част от продуктите, и доста се набива на очи
Мерси и на теб! Ще го оправя :)
 
От: Как започнах аз?

Здравей и от мен. Според мен си се насочил в тегава ниша, повечето хора биха се доверили на големите магазини за техника (така поне си мисля). Ако не те мързи и ти се пише - информирай ни за това как вървят нещата при теб, поетапно. Дропшипинга е нещо доста полезно, скоро и аз живот и здраве ще навляза с двата крака в тоя бизнес :) Успех от мен.
 
Абе мани базика, но си взех последния лаптоп от лаптоп.бг. И те едно време не бяха никакви, но сега си цъкат чат пат. Бих си взел пак от тях. :)

Даже като се замисля, последната ми техника е все от сайтове - таблет, телефон, лаптоп. :) Леле, сега се замислих, че не съм си ги купувал на място тези неща, а тях най-много употребявам. :)
 
От: Как започнах аз?

laptop.bg ги следя от доста дълго. Купувал съм периферия и 2 лаптопа от тях. Те представиха нещо невиждано за българския пазар - специализиран сайт за лаптопи и то с най-ниски цени, ревюта на почти абсолютно всички модели, перфектен съпорт/форум (не знам за форума сега как е, преди 3-4 години беше чудесен), имаха и все още имат много реклами и безгрешна оптимизация за търсачките. След това се появи емаг с промоциите, "специалните предложения", черен петък, имейл маркетинга и масовите намаления.
Пък наблюдавам и нещо друго - почти всички сайтове започнаха "бизнеса с намаленията". Какво правят? Увеличават цената на продукта, слагат намаление и в крайна смета продават продукта с много малка разлика, обаче намалението от увеличената цена е огрмона. И тъй като психиката на човека е устроена да се прави на тарикат и си вика - хъъ, ей с'я тука ще взема продук с цена 200лв за 100лв (без да усети, че реалната цена е 110лв).
Както redrum казва, хората ще купят от големите, доказани сайтове. Ти, за да привлечеш вниманието на хората, трябва да измислиш нещо грабващо окото. Намаления ли ще са от сорта купувай за 2000лв и плащай 1500, реклами със сочни женски гърди ли ще правиш - твой е изборът. И заедно с това трябва да правиш много, ужасно много реклами с актуални неща. Трябва да направиш проучване какво купуват хората най-много.
Това е моето мнение, дано съм помогнал.
 
От: Как започнах аз?

Мерси на всички! След като добавям продукт, пускам го в търсачката и преглеждам цените на конкурентните сайтове. Има тук-там няколко продукта които са с 2-3лв. отгоре, но има и продукти които са с 2-3лв. надолу. В момента проучвам пазара и техниките за увеличаване на продажбите. Аз също мисля, че добрата оптимизация за търсачките ще има голям резултат.

Здравей и от мен. Според мен си се насочил в тегава ниша, повечето хора биха се доверили на големите магазини за техника (така поне си мисля). Ако не те мързи и ти се пише - информирай ни за това как вървят нещата при теб, поетапно. Дропшипинга е нещо доста полезно, скоро и аз живот и здраве ще навляза с двата крака в тоя бизнес :) Успех от мен.

Ами преди няколко месеца реших, че е време да изкарам някой лев от Интернет, а също исках да имам собствен онлайн магазин. И докато си сърфирах попаднах на фирма за компютри и компютърни компоненти, която предлагаше Dropshipping програма. Имаха два варианта - dropshipping или дилърски. Като при dropshipping-а те изпращат стоката, а аз получавам 5% комисионна от цената на продукта. А другия вариант е да създавам аз цената на продукта, като те първо ми го изпратят на мен, аз го платя на обявена цена с отстъпка в сайта им и след това да го изпратя на купувача с моята цена. Но аз сметнах за удачен първия вариант, поне за начало.
 
От: Как започнах аз?

А имаш ли продажби?
 
От: Как започнах аз?

Все още не. Вчера официално открих магазина.
 
От: Как започнах аз?

Най-важното във всеки бранш, е постоянството и упорството. Може да работиш и дълго време без да спечелиш и стотинка, но това не бива да те обезверява. Където се провалят умниците и тарикатите, там успяват упоритите. За краткия си живот се убедих в това и тази максима съм решил да ми е като житейска философия до края на дните ми.
Затова, не слушай какво ти говорят другите, вярваш ли, че ще успееш, ще успееш и разковничето е постоянството. Аз като стартирах социалката си и всички ми се смееха, а сега 2 години по-късно се развива много добре, въпреки че не изкарвам пари от нея, но знам че след известно време и това ще стане. Постоянство и упоритост - често те са по-важни от гениалните идеи и парите...
 
От: Как започнах аз?

Най-важното във всеки бранш, е постоянството и упорството. Може да работиш и дълго време без да спечелиш и стотинка, но това не бива да те обезверява. Където се провалят умниците и тарикатите, там успяват упоритите. За краткия си живот се убедих в това и тази максима съм решил да ми е като житейска философия до края на дните ми.
Затова, не слушай какво ти говорят другите, вярваш ли, че ще успееш, ще успееш и разковничето е постоянството. Аз като стартирах социалката си и всички ми се смееха, а сега 2 години по-късно се развива много добре, въпреки че не изкарвам пари от нея, но знам че след известно време и това ще стане. Постоянство и упоритост - често те са по-важни от гениалните идеи и парите...
Разбира се, не трябва да си тъп и упорит, а трябва да знаеш кога да спреш.
 

Горе