Как изпращате стока от България до Щатите/Канада?

Шипинг от България до Щатите/Канада

  • Директно

    Votes: 3 100.0%
  • През друга държава

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    3

merchant

New Member
Здравейте.

Как е по-изгодно и същевременно надеждно да се изпраща стока (малки пакети, 0.5-2кг.) от страната до Америка (Сащ/Канада)?:

а) директно
б) първоначално изпращане на стоката до друга държава, от където се изпраща директно към Щатите

Ако може, споделете мнения от личен опит, давайки пример с конкретни примерни цени. Прегледах няколко теми, в които се споемнава, че директно излиза прекалено скъпо, но какви биха били другите алтернативи?

Благодаря предварително!
 
От: Как изпращате стока от България до Щатите/Канада?

По-евтино от директно здраве му кажи... Днес пращах до САЩ, до 500 грама, бавно с тракинг номер - 13 кинта. Бързата е 18 за тоя грамаж или нещо такова ама разлика между бърза и бавна във времето за пристигане до сега не съм видял аз...
 
От: Как изпращате стока от България до Щатите/Канада?

По-евтино от директно здраве му кажи... Днес пращах до САЩ, до 500 грама, бавно с тракинг номер - 13 кинта. Бързата е 18 за тоя грамаж или нещо такова ама разлика между бърза и бавна във времето за пристигане до сега не съм видял аз...
Бавно какво ще рече? 10+ дни?
 
От: От: Как изпращате стока от България до Щатите/Канада?

Бавно какво ще рече? 10+ дни?


В повечето случаи става за около 13-15 работни дена. В сайта на Бг пощи дават следното: С предимство до САЩ - 8 работни дена, без предимство 11 дни. От над 50 пратки до САЩ като първите 20-25 сигурно са с предимство нито един път не са пристигнали за 8 работни дни. Винаги са по над 10, като разликата между с предимство и без предимство е доста малка (1-2 дена). Вече 22 дена чакам пратка с предимство да пристигне Австралия... още не е...

Ще дам и пример с Германия, понеже това ми е най-честата дестинация. Пращаш с предимство в понеделник сутринта - в петък е в Германия в 99% от случаите. Пращаш без предимство - в петък е в германия в 90% от случаите. Ама до ся не ми се е случило да пристигне в германия в четвъртък...

А ми се е случвало и пратки без предимство да достигат по-бързо до клиента отколкото такива с предимство. Абе БГ с пощите като цяло е лудница, всичко си е на късмет.
 
От: Как изпращате стока от България до Щатите/Канада?

По-евтино от директно здраве му кажи... Днес пращах до САЩ, до 500 грама, бавно с тракинг номер - 13 кинта. Бързата е 18 за тоя грамаж или нещо такова ама разлика между бърза и бавна във времето за пристигане до сега не съм видял аз...

@chokoev, blinky,

здрасти, Български Пощи ли използвате принципно, или изпращате с различни куриери и препоръчвате нещо алтернативно?
 

Горе