Как китайците пращат с толкова евтина доставка

frontbackend

New Member
Здравейте, не знам в коя тема трябва да е темата, ако не е за тук нека да бъде преместена.
Въпроса ми е в ebay как китайците не само те прашат с безплатна доставка ? Гледах един продукт струваше 5 долара с free international shipping. В тези 5 долара е цената и надценката и как успява да го изпрати до България за тези 5 долара ?
Как за 5 долара с безплатна доставка пристига до България ?
 
Здравей, мога да ти споделя от моят скромен опит от годините в eCommerce.
1.Сайтове като ebay, amazon се гони статус на профила - продават на загуба
2.Евтина стока и доставката влиза в продукта
3.Ето едно нещо което малко хора знаят: Много от продавачите са студенти от колежа ... те се регистрират безплатно за Amazon Prime (с имейл адрес .edu на колежаси) ... след това те копират списъци от Amazon в своя акаунт за продажба на eBay. С Amazon Prime получават безплатна доставка и със студентска сметка не им се налага да плащат за членството си в Prime.
4.Ако плащаш с кредитна карта в eBay получаваш наградни точки,между 1% - 5% за всички покупки, после на профила ги ползваш и така.
5.Китайски стоки - ePacket пощенските им разходи се субсидират от китайската държавна власт. USPS сключи споразумение с Китай за улесняване на доставките им в САЩ чрез „epacket“.

Имаше още някой неща, ако се сетя ще пиша :)

Поздрави,
Станимир
 
Има международна организация, която регулира цените на международните пратки от локация до локация, най-вече презокеанските, и задължава локалните пощи в отделните страни да доставят съответните пратки до крайния клиент, дори това да означава да работят на загуба. Т.е. Български пощи е задължена по закон да ти достави китайския боклук до адрес срещу определени стотинки, но тъй като са нещастници не го правят и те викат да си го вземеш от локалния клон.

Но в белите държави ти ги доставят с куриер, пак срещу същите броени центове, които плаща китаеца. Тази комисия се събира на всеки 4 години и решава задължителните международни цени за всички пощи, след което това решение влиза в сила със закон и не може да бъде променено по никаква причина докато не минат 4-те години и не влезе в сила следващата тарифа. През това време държавните пощи във всяка държава са задължени да доставят пратките до адреса на клиента както тук го правят еКонт, независимо дали го правят на нула, дали печелят нещо или влизат с по 4 долара вътре на всяка поръчка - това си е техен проблем, не на китаеца или на световната организация.

Мисля, че 2020 в началото се пада следващия тарифен период, където се очаква цените да скочат с 50%, защото Тръмп се намеси и се опитва да ги вдигне, за да спрат дропшипърите да заливат САЩ с евтинии от Китай, но едва ли ще се вдигнат чак толкова фрапантно. Може би долар на пратка. Така че от тези 5 долара за продукт, им е 50 цента - 1 долар да го произведат, и 1-2 долара да го изпратят. Доста от пратките им излизат под долар заедно с пращането сигурно, или под 1.50 долара най-малкото.
 
Аз съм си говорил с моите китайци, понеже също ми е било интересно. С две думи разликата идва от оборота и обема пратки, понеже съм пращал наобратно стока по нашите пощи от БГ до КИТАЙ, за 2 кг ми излезе нещо от сорта на 50 лв. в БГ пощи, същото нещо 2кг оттам до тук за същото разстояние и т.н. цената едва ли надвишава 2-3 лева. Пощите събират много пратки до съответната дестинация и ги изпращат заедно, колкото повече изпращачи има до една дестинация, толкова по-евтина излиза доставката, тъй като я делят все едно между всички изпращачи. Сега се сети коя е държавата, която е най-голям изпращач по пощите в световен мащаб и която е и най-голям износител на общо взето всичко... При такъв огромен обем от пратки цената просто става незначителна. Заради обема всичките цени са различни, дори и с DHL примерно, разликите са брутални. Получавал съм пратки 500-600 КГ по DHL оттам до тук с платени от тях доставки, а ако видиш цената от тук за там на същите за такива големи пратки може да ти стане лошо :D
 
Което означава, че ако решим ние в България да продаваме няма как да изпратим пратка до Китай, САЩ или до където и да е. И когато продавам един и същ или сходен продукт те ще го пускат за 5 долара с доставка поради това, че са голяма страна износител и закони и тнт. , а аз ще го пусна за 20 долара например с доставка и от там вече няма как някой да вземе моя продукт
 
Което означава, че ако решим ние в България да продаваме няма как да изпратим пратка до Китай, САЩ или до където и да е. И когато продавам един и същ или сходен продукт те ще го пускат за 5 долара с доставка поради това, че са голяма страна износител и закони и тнт. , а аз ще го пусна за 20 долара например с доставка и от там вече няма как някой да вземе моя продукт
Няма пълно щастие.
 
Което означава, че ако решим ние в България да продаваме няма как да изпратим пратка до Китай, САЩ или до където и да е. И когато продавам един и същ или сходен продукт те ще го пускат за 5 долара с доставка поради това, че са голяма страна износител и закони и тнт. , а аз ще го пусна за 20 долара например с доставка и от там вече няма как някой да вземе моя продукт
Точно така, особено за worldwide доставки цените ще са ни доста по-високи, може би за Европа горе-долу може да се конкурираме, тъй като все пак сме в Европа и сме близо до другите държави. Но всеки по-голям търговец в Европа, ако е българин се опитва да изнесе склада в друга държава, а не в БГ, където и да са му по-изгодни доставките - примерно Германия или УК, още повече че нали и в другите държави, ако имаш повече клиенти и срока на доставка има значение, за да си максимално конкурентен. Предимството ни тук е, че са ни ниски цените на услугите, говоря за повечето уеб услуги, ако познаваш точните хора може да получиш много по-качествена услуга на по-добра цена от да речем други по-развити държави.
 
Един пример.
https://www.ebay.com/itm/Herbal-bulgarian-tea-from-mountain/183084659134 = 6.30 лв.
Реално чаят от магазина, струва левче. За да продава на печалба, то доставката едва ли му е повече от 2-3 лева.

Разбира се, всичко това в случай, че пичът изпраща нещата от България. Може и от чужбина да ги праща, като там вече е много вероятно нещата да стоят по различен начин.

ПС: Всъщност, то си го пишело: Item location: Sliven, Bulgaria


Има един голям български магазин за билки в иБей, но в момента не мога да го намеря.
 
Точно така, особено за worldwide доставки цените ще са ни доста по-високи, може би за Европа горе-долу може да се конкурираме, тъй като все пак сме в Европа и сме близо до другите държави. Но всеки по-голям търговец в Европа, ако е българин се опитва да изнесе склада в друга държава, а не в БГ, където и да са му по-изгодни доставките - примерно Германия или УК, още повече че нали и в другите държави, ако имаш повече клиенти и срока на доставка има значение, за да си максимално конкурентен. Предимството ни тук е, че са ни ниски цените на услугите, говоря за повечето уеб услуги, ако познаваш точните хора може да получиш много по-качествена услуга на по-добра цена от да речем други по-развити държави.

Явно трябва да поръчвам стоката например от Китай и направо във склад в САЩ или Англия и от там да се продава...
 

Горе