Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Да питам - Blue Host добри ли са ? Имаше като си плащах хостинга някаква сума за бек ъп да правели , но не го включих. Става въпрос за уърд прес сайтче , как е най-лесно да си правя бек ъп сам на сайта като го развия ?

Не знам дали са добре, но не мисля, че един WP сайт ще се опъне, с този бекъп. Егаси хоста, ако клекне на един WP и неговия бекъп, говорейки за малък сайт, все пак. :) Иначе най-добре си прави сам на седмица и след актуализация на сайта. ;)
 
От: Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Не знам дали са добре, но не мисля, че един WP сайт ще се опъне, с този бекъп. Егаси хоста, ако клекне на един WP и неговия бекъп, говорейки за малък сайт, все пак. :) Иначе най-добре си прави сам на седмица и след актуализация на сайта. ;)
Как се прави с плъгин или трябва през фтп програмка да сваля всичко което имам в хоста ?
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Е вече си платих за цяла година при Blue host. Уж сървърите са им USA а аз ще се боря за трафик от там , Пък и цената май е по ниска от кулис , на месец беше 6 долара. Сигурно е по слаб като параметри де , но за нов сайт без трафик не си заслужава да хвърлям повече пари. Това 50к посещения би ли споделил някой съвет как си ги постигнал ? Много магическа цифра.
Всъщност не са 50к а са около 100к дневно, но различно нали знаеш фб правят промени. Посещенията са от фб, гугъл и директни
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Всъщност не са 50к а са около 100к дневно, но различно нали знаеш фб правят промени. Посещенията са от фб, гугъл и директни

Брутални цифри. Предполагам и парите са брутални. Говорим за англоговорящ трафик нали ? Аз ако стигна 1000 дневни ще се пенсионирам с радост :)
 
Re: От: Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Как се прави с плъгин или трябва през фтп програмка да сваля всичко което имам в хоста ?

Еми през cpanel-а по принцип си има да си правиш пълен бекъп, защото не са само файлове, а и база данни. ;) Аз и по двата начина го правя, което ми е на кеф. Ако е на един акаунт всичко, направо бекъпваш всичко там хоум директорията с базата данни естествено. ;)
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Брутални цифри. Предполагам и парите са брутални. Говорим за англоговорящ трафик нали ? Аз ако стигна 1000 дневни ще се пенсионирам с радост :)
Мда брутални са ако бяха и ен нямаше да са 100 000 а 1 милион понеже в бг сигурно интернет ползват около 2 000 000 не съм сигурен поне фб толкова го ползват. Трафика е бг, но парите пак са добри :) Имам и ен сайт, но посещенията са по малко, но парите пак са добри
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Мда брутални са ако бяха и ен нямаше да са 100 000 а 1 милион понеже в бг сигурно интернет ползват около 2 000 000 не съм сигурен поне фб толкова го ползват. Трафика е бг, но парите пак са добри :) Имам и ен сайт, но посещенията са по малко, но парите пак са добри

Браво. Мотивиращо е да четеш , че има и успели.
През ц панела ще разгледам как да си направя бек ъп и ще гледам редовно да си го свалям.
 
Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Браво. Мотивиращо е да четеш , че има и успели.
През ц панела ще разгледам как да си направя бек ъп и ще гледам редовно да си го свалям.

Да, по-често, че като ги знам някои хостинг фирми, направо ми се реве. :) Сложи си един римайндър и се подсещай.
 
От: Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Да, по-често, че като ги знам някои хостинг фирми, направо ми се реве. :) Сложи си един римайндър и се подсещай.
Еми тия BlueHost уж са хамериканци :) Дано са читави , търсих из нета , хвалиха ги . Ще правя и аз бек ъп но дано няма ядове.
 
От: Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Как се прави с плъгин или трябва през фтп програмка да сваля всичко което имам в хоста ?

Може да го правиш като влезеш в File Manager през cPanel, BlueHost трябва да ползват cPanel, и от там компресираш директорията в zip формат и си я свалиш на компютъра или другаде. След това ехпортваш базата данни, като и нея и даваш компресация във формат zipped.

Има плугини които бекъпват, но никога не съм ги ползвал и не мога да ти кажа за някой, но може да пробваш някой за да видиш и да прецениш сам.
 
Re: От: Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Еми тия BlueHost уж са хамериканци :) Дано са читави , търсих из нета , хвалиха ги . Ще правя и аз бек ъп но дано няма ядове.

Да, едно време и за HostGator-а така беше. Ама какво им се случи, не знам. :)

А за бекъпите, както ти каза колегата @VMiloykov е най-добре.
 

Горе