Как оценявате рекламите в бг ефира?

Оценка

  • 1-3

    Votes: 10 90.9%
  • 4-5

    Votes: 1 9.1%
  • 6

    Votes: 0 0.0%
  • 7

    Votes: 0 0.0%
  • 8

    Votes: 0 0.0%
  • 9

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    11

deffnews

Well-Known Member
От 1 до 10.
 
-1 както и темата
 
-1 както и темата
Чак пък минус. Това е за преписване бе.
Темата е сериозна, това че на такива като теб не им пука и се чувстват ок в помията не ме кефи.
 
Според мен е само за огромни бизнеси, с гласуван, раздут бюджет, който си е по това направление за налагане на бранд. Аз лично я оценявам слабо този тип реклама поради ред причини, като основните са слаба възвръщаемост на заложения бюджет с печалба от този тип реклама, слаба проследяемост на метриките там и супер слабото или никакво таргетиране на определен тип потребители.
 
Според мен е само за огромни бизнеси, с гласуван, раздут бюджет, който си е по това направление за налагане на бранд. Аз лично я оценявам слабо този тип реклама поради ред причини, като основните са слаба възвръщаемост на заложения бюджет с печалба от този тип реклама, слаба проследяемост на метриките там и супер слабото или никакво таргетиране на определен тип потребители.
По-скоро искат да напомнят за себе си. Днес твто ми върви за фон и поне 5 пъти пуснаха реклама за киндер. Но как оценяваш нивото? Според мен е цикъл все надолу. Гледам и чужди телевизии, там все още влагат някакъв сюжет в рекламите. Те дори вече не са дразнещи. Фон. Не са дразнещи, не са и забавни.
 
Последно редактирано:
Аз нямам проблем с тях, понеже не гледам телевизия. Не разбирам и хората, които гледат и плащат за телевизия.
Според мен влиянието на телевизията е доста подценено в наши дни. Ти не гледаш, то и аз не гледам, но върви за фон, и ми прави впечатление, че може би възприемаме повече с ушите. Може да ми се струва така щото не гледам, ами по-скоро я слушам.
 
Според мен влиянието на телевизията е доста подценено в наши дни. Ти не гледаш, то и аз не гледам, но върви за фон, и ми прави впечатление, че може би възприемаме повече с ушите. Може да ми се струва така щото не гледам, ами по-скоро я слушам.
А що просто не набиеш 8 лева в Spotify и не си пуснеш музика, вместо да ги слушаш тия помии “за фон”?
 
  • Like
Реакции: Sky
А що просто не набиеш 8 лева в Spotify и не си пуснеш музика, вместо да ги слушаш тия помии “за фон”?
Оф кво да ти кажа. Бая време стана ни един филм да гледам. Само един сериал гледах и то щото съм фен на книгата и тотално ме отказаха. Музика все още слушам но и там много слабо. То направо не виждам нови кефещи неща. Обикновено трябва да си пускам стари неща и се чувствам тъпо, че трябва да си пускам стари неща. При положение, че преди и киноман и меломан можех да се нарека. Има пълна деградация в шоубизнеса според мен.
 
Аз нямам проблем с тях, понеже не гледам телевизия. Не разбирам и хората, които гледат и плащат за телевизия.
Много си прав. Аз реално следя всеки един 1-2 сериала, които гледам за 3-4 път вече и това е. Една приятелка в Брюксел не знае кои са местните телевизии. Откакто се е пренесла там преди повече от 15 години е на Нетфликс и Дисни премиум (заради децата си) и е достатъчно. Всичко друго научава от интернет. Което е доста добро решение като се замисля реално. :)
 
Много си прав. Аз реално следя всеки един 1-2 сериала, които гледам за 3-4 път вече и това е. Една приятелка в Брюксел не знае кои са местните телевизии. Откакто се е пренесла там преди повече от 15 години е на Нетфликс и Дисни премиум (заради децата си) и е достатъчно. Всичко друго научава от интернет. Което е доста добро решение като се замисля реално. :)
Представяш ли си след 50 години внука ти да те гледа как цъкаш на телефона и да ти се смее.
 
Много си прав. Аз реално следя всеки един 1-2 сериала, които гледам за 3-4 път вече и това е. Една приятелка в Брюксел не знае кои са местните телевизии. Откакто се е пренесла там преди повече от 15 години е на Нетфликс и Дисни премиум (заради децата си) и е достатъчно. Всичко друго научава от интернет. Което е доста добро решение като се замисля реално. :)
Така е, вече има достатъчно on demand услуги, които обезмислят телевизията. Аз лично се нервирам, когато вляза някъде и има включен телевизор на някакъв канал, изключително много ме дразни :D
 
Представяш ли си след 50 години внука ти да те гледа как цъкаш на телефона и да ти се смее.
50 години е доста оптимистично. Но да, сега гледам, че имам още роднини с тези аналогови телефони. Много се радва, че тези, които искат минават на смартфони. НО някои доста упорито отказват. :)

Така е, вече има достатъчно on demand услуги, които обезмислят телевизията. Аз лично се нервирам, когато вляза някъде и има включен телевизор на някакъв канал, изключително много ме дразни :D
И мен, защото в повечето случаи се гледа новини, които знам какво представляват или някакво риалити, което е за определена група хора, които вече сме коментирали в друга тема. А най-забавното е, че между тях гърмят с над 30% повече озвучаване реклами на банки, кредити и хапчета за запек. :)
 
Пълен дроб. Не знам кой им е казал на тия, че да рекламират хапчета за диария, дамски превръзки и тоалетна хартия в 7-8 часа вечерта, когато хората вечерят, е добра идея. Лично аз никога няма да си купя такъв продукт, защото първата асоциация е да ми се повдигне, когато го споменат. А ако бях жена, щях да си купя марка, която не го прави това.
Като цяло съм против да се рекламират хапчета. Значи като ти е издут корема, защото си прекалил с яденето, не ти казват: "Стига се тъпчи, свиня долна", а: "вземи хапче и до половин час ще ти мине". За всичко има хапче, за акъл кога ще измислят само се чудя... Едва ли ще е скоро, защото ще им пропадне бизнеса...
 
с тези аналогови телефони.
Много са полезни, аз редовно се пренасям на такъв телефон уикендите. Помага ми с реалността :)
Препоръчвам на всеки да се детоксикира редовно :)

вече има достатъчно on demand услуги, които обезмислят телевизията.
То за това започна чистка от нап платена от големите разпространители на телевизия от 2 години насам. Доста кабеларки запечатаха понеже клиентите намаляват. Телевизията ще стане, като вестниците.
 
Наистина се чудя това ли е бъдещето. Или е просто вълна. Имам чувството, че телевизията се опитва да копира най-пуканковото от нета. От известно време мярвам една в сутрешния БЛОГ omg на Бтв, която им е готвач ката а то е очевидно че не е готвачка. Някакво поставено лице, може да е шлосер :) Така ли искат да дърпат аудитория. На принципа кликбайт. Значи гаргата е рошава и явно това продава.
 
Направо ми се гади. Половината реклами са за кредити и залагания. Мисля, че току що пуснаха подред 7 или 8 реклами за залагания.
 
Направо ми се гади. Половината реклами са за кредити и залагания. Мисля, че току що пуснаха подред 7 или 8 реклами за залагания.
Ааа, има и кренвирши на половин цена, заедно с олио с 30% отстъпка. :D Тук таме някое лекарство, я за простата, я за кашлица, някоя бира или друга напитка и горе долу с това се изчерпват. Това върви, това са топ бизнесите с сериозни рекламни бюджети. Половината нямат идея как да си управляваш бюджетите, но за сметка на това не им трябва да знаят.

Най се кефя как пробутват като бонус реклами по автоматичните автопилотни телевизийки, които въртят само сериали едни след друг и като свърши отново го завъртят. И това също се продава.
 
По-гадното е момента, в който се усетиш, че хем тарашат рекалмодателите, хем искат пари от кабеларките за да им позволят да излъчват програмата. Т.е., плащане от двете страни за едно и също нещо - веднъж клатиш рекламодателя, после още веднъж клиента. И накрая, не им позволяват да излъчват един, а дават да се закупи само целия пакет с няколко канала пълнеж. Като там се плаща на брой абонати умножено по броя канали, но не по-малко от Х за всеки канал. При тая лакомия не може да ме очуди никаква реклама пусната в една от двете големи телевиизии, пък ако ще и ла*но в 20ч вечерта да е.

ПП, по принцип гледам Стани Богат на запис и няма реклами. Днеска не гледахме на запис и рекламите бяха на 15 минути за по 5 минути. Ми няма да го гледам повече така, и без това единственото, което правя по време на реклами е да натисна mute-то.
 
Последно редактирано:
По-гадното е момента, в който се усетиш, че хем тарашат рекалмодателите, хем искат пари от кабеларките за да им позволят да излъчват програмата. Т.е., плащане от двете страни за едно и също нещо - веднъж клатиш рекламодателя, после още веднъж клиента. И накрая, не им позволяват да излъчват един, а дават да се закупи само целия пакет с няколко канала пълнеж. Като там се плаща на брой абонати умножено по броя канали, но не по-малко от Х за всеки канал. При тая лакомия не може да ме очуди никаква реклама пусната в една от двете големи телевиизии, пък ако ще и ла*но в 20ч вечерта да е.

ПП, по принцип гледам Стани Богат на запис и няма реклами. Днеска не гледахме на запис и рекламите бяха на 15 минути за по 5 минути. Ми няма да го гледам повече така, и без това единственото, което правя по време на реклами е да натисна mute-то.
Много талаш. Но нали трябва да се хранят и те. И те са ора и те уеб ядат. :)

Честно казано дори не се сещам за какво да седна пред телевизора, за да гледам нещо. Понякога, ако дават някакви стари филми, премиерите са ми повече от ясни какви са по нашите родни телевизии. :) Добре, че имам HBO. Което всъщност гледам най много. :)

Аз не гледам нищо, гледам вече изливат риалитата, което е малко лошо за мен, защото доста около мен го гледат и явно и аз ще го гледам. :( :)
 

Горе