Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

За това, което виждам, за него мога да споделя. И от многото време прекарано, както във фасбук, така и по блогове и сайтове, виждам, че админ прави сайт за играчки и веднага хвърля работата в соц. мрежа друг да я свърши. За мен това е изкуствен начин, да докараш посещаемост. Аз го разбирам така - някой безплатно ми е събрал 1 000 човека на един площад и ми е дал възможност, да им пробутам един сайт "ей така да влезнат и да го видят. Искам да те попитам нещо конкретно. Ако утре станеш основен вносител на 100 Pipеrs, с кое първо ще започнеш? Като имам предвид, че в офиса ще има 25 търговски представители, 20 промоутърки (балеринки), счетоводство и към 30-40 автомобилен парк. Какъв дял ще очакваш от фасбук споделяне, за да покриваш част от разходите?
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Доколкото си спомням 100 pipers е някакво уиски.

Надали някой очаква, че хората ще си купуват уиски, като видят някаква публикация във Фейса. Но за общо позициониране на бранда пред 100 000 фена (примерно) никак няма да е лошо. И си струва да се отделят средства за свястна поддръжка на страницата.

Разбира се маркетинга трябва да прецени дали Фейса да е част от всички канали.

Може би Фейса се чувства по-успешно при други стоки - не бързо оборотни. Примерно играчки, секс артикули, дрехи и обувки, книги и други. Само предполагам - не знам. Бързо оборотните стоки, като цяло имат нужда от по различни усилия.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Това не е изкуствен начин, а това е нов начин за трафик, който допреди няколко години не съществуваше. Събирането на качествени фенове е трудоемка работа, пак ти казах не пиши глупости, без да си запознат. И понеже говориш за алкохол, Бакарди преди години търсиха присъствие в социалните мрежи, можеш да потърсиш и да видиш колко страници имат и колко фена имат.

Не разбирам само, защо философстваш за неща, които явно не разбираш? За мен оптимизацията е загуба на време, не правя никаква и въпреки това съм имал сайтове в топ 10к за САЩ (алекса).
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Много полезна информация, искрено благодаря !
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Не крия, че и аз го правя. :)

Но се съобразявам да поднасям "каймака" на информацията. Следя също и броя на харесванията и при определени моменти, когато съм пуснал споделяне, се отказват. Имам обяснение, че ако потребител не харесва дадено нещо, предвид материално, се отписва. Пример мога да дам с цветове, възприятия, предпочитания и т.н :)

Да кажем, че аз съм се вписал в групата на Винпром - Поморие и през определено време, те пускат публикации с новият им коняк, който аз не харесвам. Първият път ще мина да видя, какво става, вторият път с подобна публикация, вече знам информацията, 3,4-6 път и накрая, ще ги избягвам и превъртам с мишката. До момента, в който се откажа.

Това имах предвид, че съсредоточаването само с еднотипно поднасяне на съдържание, не гарантира успех.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Така че оферти "правя 1000 фена за 40 лева" на мен ми изглеждат като нож в гърба, ама който сами си забиваме. Нещо от сорта да те добавят в някоя група или да бъдеш тагнат на снимка с още 100 човека. Това би ли ти се харесало да си вкаран без да желаеш някъде? Все едно ти звъни някой от твоя gsm оператор и не те оставя намира докато не ти пробута нещо или да кажеш "да" за нов договор..и колкоот повече те тормози с оферти, ти толкова повече се нервираш и вече не мислиш за оферти а само псуваш на ум. Та същото става и с тия 1000 фена за 40 лева, набутани са насила, или са спамени с молби и лични, и ако някой се запише,почват да му пълнят стената с неща които не го интересуват. Този фен дава "hide" бутона.. и още много като него, някой се отписват...и какво става с тръст ранка на страницата Ви?
Здравей.Искам да ти благогаря първо за полезното мнение и съм готов да се съглася с всичко, но само не и с цитата който съм отделил по-горе.
Аз лично като посетя дадена страница първото нещо, което гледам са броя на харесванията й.И мисля, че всеки прави точно това...все пак те са едно от първите неща, които излизат на главната страница и са мерило за това заслужава ли си да отделиш време и да провериш за какво става въпрос.
Да речем откривам 2 еднакви по тематика страници.Проверявам едната - с 20 000 харесвания.Разглеждам снимки, клипове и статий.Отделям време...вярвам на останалите 20 000, че си струва.И съответно харесвам страницата.Отивам на втората такава и там има само 150 харесвания.Дори не си правя и труда да проверя какви снимки има в галерията.
Да, не е толкова ефективен метода да ''плащаш за харесвания'', но със сигурност не би навредил.Дори си е един доста добър старт.Така смятам да направя тъй като ще откривам страница към сайта ми.
Поздрави.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

А някой може ли да сподели как един пост от нормален потребителски профил да достигне до тази заветна горна част на newsfeed-а?

Ако например се разпратят някакви спам съобщения до всички в списъка с приятели, дали ФБ няма да счете, че двата профила са по- близки и да показва по- често публикациите?

Не дочаках отговор на този въпрос. :D
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Сега фейсбук нещо се скофти. Супер много хора им изкарва капчи и не може да се публикува нормално. Ако разпратиш масови съобщения най-много да ти блокират профила и да не можеш да пращаш съобщения :)
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

В една друга тема писах за един семинар днес.

Та там казаха, че банките в Турция яко режат бюджета за ТВ и местят пари към Фейса и другите социални мрежи. Но дали са само турските банки или и по другите страни и колко проценти точно се пренасочват не успях да разбера. Като ги гледам банките в БГ не си дават толкова зор.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

На този n.f.krastev колко още трябва да му се смъкне репутацията, че е оспамил целия форум, а няма бан?
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Факторите от които се влияе процента на достигане на един пост са няколко:

Активността на страницата през която е публикуван (Пряко достигане)
Споделянията, харесванията, коментарите оставени на поста (Косвено достигане)
Ако споделяте хипервръзка от голямо значения е колко души ще я посетят! Колкото по отварян е един линк, толкова по- нагоре в Feed-а на потребителите се изкачва.(Вид косвено достигане, но не точно)

Как можете да контролирате тези неща така, че постът ви да се покаже пред повече потребители?

Поддържайте висока активност на страницата чрез интересни постове и добра комуникация с феновете( вижте темата: Как да комуникираме с феновете във Facebook? )

Харесванията, споделянията и коментарите мисля, че на всеки е ясно, че се влияят от това колко интересен, подбуждащ към обратна връзка и въздействащ емоционално е един пост.

При прикачване на хипервръзка се старайте да имате ясно структурирано кратко и точно заглавие, можете да използвате трикове при израза, когато го формулирате. Добре подбран thumbnail също може много да ви помогне.

Съжалявам, но имам проблем със структурирането на мислите си и тяхното поднасяне, та не мога да бъда много ясен когато се изразявам в писмен вид... За съжаление в момента нямам и време да дам точни примери с които да стане по- ясно какво се опитвам да кажа. Ако за някого не съм бил достатъчно разбран или пък има други въпроси да заповяда на лично :)
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Информираща и ясна! Благодаря за статията, определено ще се възползвам, когато поствам във фейсбук.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Наистина полезна тема! Някои от съветите самият аз съм ги изпробвал и определено има ефект! :)
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Искам да добавя още нещо - преди време четох, че ако в описанието на публикацията има текст "Congratulations" тя се задържа няколко дни в горна позиция на newsfeed-а. Има ли някой, който е пробвал и/или е наясно дали е така ?
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Темата е стара, но съветитите актуални. Redrum Вече почти всички ползват смартфони. Бихте ли дал насока, как да "грабнеш" вниманието на хора, които ползват Facebook предимно през телефоните си.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Темата е стара, но съветитите актуални. Redrum Вече почти всички ползват смартфони. Бихте ли дал насока, как да "грабнеш" вниманието на хора, които ползват Facebook предимно през телефоните си.
До голяма степен активността на страниците зависи от самия фейсбук и ние не можем да го "мамим" както едно време.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Искам да добавя още нещо - преди време четох, че ако в описанието на публикацията има текст "Congratulations" тя се задържа няколко дни в горна позиция на newsfeed-а. Има ли някой, който е пробвал и/или е наясно дали е така ?
Ще съживя темата, като потвърдя това. Така е.
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Браво за статия, много полезна :)
 
От: Как постът на вашата фб страница да стане "Top Story" в newsfeed-a на феновете и

Браво! Полезно!
 

Горе