Как по дяволите работи това?!

viper

Banned
От няколко дни гледам това:
http://zaigravka.com/orakul/
Как работи и защо винаги познава.
Направих опит сигурно измислих 50 числа преди да натисна квадрата събирах делих там :lol: и накрая пак позна :shock:

Какъв е този скрипт и как е направен, че съм шах и мат вече?:D
 
От: Как по дяволите работи това?!

Но как познава за всяко число, което си напислиш, то ясно, че е математика.
Ама аз примерно мога да измисля и 10 и 20 обаче като избера 10 да си намисля и ми показва буква за 10, ако си избера 23, 43,52,5,6 примерно ще ми покаже за тях. Това ми е чудно.
 
От: Как по дяволите работи това?!

ами има 2 варианата,1 то което каза човека преди мене,2рото като пресметнеш числото и като търсиш с мишката кой е символа задържаш курсоара там,и предполагам показва съответня символ на който е бил задържан курсора (прочетих го в 1 др форум,може и да не е така хД)
 
От: Как по дяволите работи това?!

ами има 2 варианата,1 то което каза човека преди мене,2рото като пресметнеш числото и като търсиш с мишката кой е символа задържаш курсоара там,и предполагам показва съответня символ на който е бил задържан курсора (прочетих го в 1 др форум,може и да не е така хД)

:D не е така ... такъв скрипт го има на чист хтмл ...
 
От: Как по дяволите работи това?!

Ясно,сега пак го пробвах,и позна 10 от 11 пъти хД незнам просто как става мистеря :d
10 от 10 познава, да не би да не ти е познало веднъж ?
 
От: Как по дяволите работи това?!

Ако имаш 23 каквото и число да си намислиш , получената цифра ще е кратна на девет и по малка от 90 заради
10*2+3 и трябва да извадим 2+3, значи 10*2+3-(2+3) = 9*2.

Ето и част от кода на страничката
for ( i = 99 ; i >= 0 ; i-- ) {
a=Math.round(Math.random()*26);
if(i%9 == 0 && i < 89)
a=ax;
table+="<td class=\"num\">"+i+"</td><td class=\"symbols\">"+alphaArray[a]+"</td>";
if(j%13 == 0) table+="</tr><tr>"; j++;
 
От: Как по дяволите работи това?!

Ако имаш 23 каквото и число да си намислиш , получената цифра ще е кратна на девет и по малка от 90 заради
10*2+3 и трябва да извадим 2+3, значи 10*2+3-(2+3) = 9*2.

Ето и част от кода на страничката
for ( i = 99 ; i >= 0 ; i-- ) {
a=Math.round(Math.random()*26);
if(i%9 == 0 && i < 89)
a=ax;
table+="<td class=\"num\">"+i+"</td><td class=\"symbols\">"+alphaArray[a]+"</td>";
if(j%13 == 0) table+="</tr><tr>"; j++;
Нещо него разбрах,ако го обясниш като за хорА КОйто неучат висша математика ще бъде страхотно!
 
От: Как по дяволите работи това?!

9,18,27,36,45,54,63,72,81 са с еднакви символи, а винаги при изчисленията се получава едно от тези числа :)
Колегата го каза много вярно , винаги се падат тези числа и само те са важни
върху тях има винаги еднакъв символ ,който при всеки опит е различен .
така че което и да е двуцифрено число да изберете отговорът ще е 1 от тези числа и страницата винаги ще дава верен отговор .
за тези които обичат висша математика за 1 клас :
случайно двуцифрено число АБ - А ( 1 - 9 ) ; Б ( 0-9)
АБ - (А+Б) = А* 9
 
От: Как по дяволите работи това?!

Винаги се пада числото или символа който е първи на мястото на 0 или 1
системката за такъв сайт я има безплатно ако някой я иска да ми пише
 

Горе