Как проверяваме търсенията по ключови думи и конкуренцията?

webstil

Well-Known Member
Да речем решавам да се пробвам в нова ниша и да продавам примерно детски играчки. Само че този начален момент никога не ми е бил ясен. Как да проверя , за кои думи е най-добре и ще ми бъде най-ефективно да се боря? Как да проверя месечния брой търсения и.т.н. Мисля, че този анализ е изключително важен при всеки старт, а аз все още не знам как да извличам максимално добри резултати. Става въпрос за бг. пазар?
 
От: Как проверяваме търсенията по ключови думи и конкуренцията?

google keyword tool - част от google adwords
 
От: Как проверяваме търсенията по ключови думи и конкуренцията?

Благодаря много, а възможно ли е за дума с 135 000 търсения месечно в България, да ми показва ниска конкуренция при положение, че има поне 15 страници със сайтове в нишата? Това си е доста странно :D
 
От: Как проверяваме търсенията по ключови думи и конкуренцията?

Понд "конкуренция" се разбира конкуренция при рекламодателите, които ползват AdWords, а не в самия SERP.

След като си подбереш подходящи думи ги прекарай и през Market Samurai, за да видиш горе-долу каква аджеба е конкуренцията. ;-)
 
От: Как проверяваме търсенията по ключови думи и конкуренцията?

Добре благодаря ти много Poltargaista :) Ще проверя и там, а как мислите след последните ъпдейти дали е плюс, ако се съдържа основната ключова дума в домейна или вече не стоят така нещата. Говоря за домейн на латиница, не от тези на кирилица?
 

Горе