Как се броят $$$?

Websolut

Well-Known Member
Случайно попаднах на това видео и ми стана интересно колко различни начини има за броене на кинти, някой от тях изобщо не ги бях виждал, а камо ли да ми хрумна да броя така :-o

[video=youtube;-UmfzJ_Bq-A]http://www.youtube.com/watch?v=-UmfzJ_Bq-A[/video]

А вие как бройте:
ръчно или ползвате само машини защото изкарвате толкова, че ръчно цяла година няма да ви стигне или пък всичко заминава по сметките и кеш пара не пипате :) ?

п.п.с. Темата е само за любители на шума на парите:wink:
 
По 'х'американския стандарт :D
Да вземат да направят клипче и монетите как броят обаче!
 
От: Как се броят $$$?

Има и броене с пет пръста, в някой държави май има хора работещи като броячни машини:)

[video=youtube;dAiecJKCzGg]http://www.youtube.com/watch?v=dAiecJKCzGg[/video]

Тази дали знае какво е преброила, аз не вервам :), тва единствения начин е да отброяваш на тактове
 
От: Как се броят $$$?

Гледах видеото,
и само първия и последния начин стават и са практични.
Другите са си измислени за изгъзица, или за да си пробута този видеото
 
От: Как се броят $$$?

И къде другаде освен в Китай човек брои по-бързо от машина и открива фалшиви банкноти с вързани очи хаха

[video=youtube;yIhSb1Du-Pk]http://www.youtube.com/watch?v=yIhSb1Du-Pk[/video]
 
От: Как се броят $$$?

За последния клип дам, при по обикновенни фалшификации особено когато броиш лесно се усещат.
Но напоследък правят баси ментетата. Нали изгърмяха в гърция с фалшивото евро, дето било уж вкарано от Бг.
Че само специални сензори го засичат, и то в по големите банки.
 
От: Как се броят $$$?

Тая горе с лилавите пари все едно чеше куче :D ахах и китайката разби !
 
От: Как се броят $$$?

хахха, това с турчоляка е тъпо, чак смешно
 
От: Как се броят $$$?

Последното клипче направо ме разби...
 
От: Как се броят $$$?

п.п.с. Темата е само за любители на шума на парите:wink:

Шумът е на хартия, 'парите' са фалшиви :)
 
От: Как се броят $$$?

По звука ... :)



Но като се загледаш то си смърди на някаква много долнопробна имитация на банкноти.
Хартийките са прекалено нови, с един и същ сериен номер.
Нито лицето е на президента Джаксън, нито има надпис Тhe United States of America, нито 'In God we trust'
Но пък за сметка на това има звездички, спатии и за капак - надпис 'for game only'
 
От: Как се броят $$$?

Кво значение има дали са фалшиви или не тук става въпрос за ловкост и бързина на броене, най-чифутски вярно е турския начин на броене всяка банкнота я удряш от масата верно като някой селски кръчмар:)
 
От: Как се броят $$$?

Аз ги броя като ги групирам на купчинки по 10 (или по 5, или по 20 - зависи от банкнотите) и после броя колко купчинки са се получили.

Ако нямам достатъчно площ след като преброя една купчинка записвам на хартия (или електронна таблица) след всяка "купчинка". Примерно преброявам 5 (или 10) банкноти по 20 лева, записвам 100 (или 200) в клетка от електронната таблица (или драсвам черта върху хартия) и после електронната таблица смята сумата (или броя колко черти съм драснал и смятам колко са общо).

Идеята е да не се налага да помня две числа едновременно - така се избягват грешки.

От няколко години ми се налага да броя пари в брой рядко - само когато ходя до банката да тегля банкноти за "джбони" - по политически причини* избягвам да ползвам дебитни карти, а също така ползването на карти в много случаи е неудобно - в магазина ме обслужват по-бавно когато плащам с карта. Разбира се сметките за ток/вода/телефон/Интернет ги плащам през ePay чрез дебитната карта (за да не чакам на опашки).

* Не ми харесват картелите от типа Visa/MasterCard.
 

Горе