Как се избира тема за уебсайт?

dominus

New Member
Чудех се как точно да си формулирам въпроса.. питането ми е следното - доколко темата трябва да е свързана със съдържанието на уебсайта. В смисъл нали така или иначе си я правим по наше усмотрение с наши картинки, текстове и така нататък - какво пречи една да кажем спортна тема да я сложим на туристически сайт?
Или трябва ли като правим футболен сайт задължително темата да е някаква спортна/футболна?
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Ти как си представяш сайт за имоти с тучна зелена тревичка и вратарска мрежа за бекграунд, футболни топки подскачащи в менюто, съдийски свирки при всеки клик и Лео Меси надничащ от някой ъгъл? 8)
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Виждам, че имаш чувство за хумор - що не пробваш в някой stand-up comedy клуб?

Ето една спортна тема: https://wordpress.org/themes/sporty/
Като я инсталираш обаче в нея няма нищо спортно - можеш да си сложиш каквито искаш картинки и текстове, както се вижда и от preview. Ще влияе ли обаче това на бъдещия сайт по някакъв начин? Има ли връзка с оптимизацията?
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Здравей понеже забелязвам че си нов потребител и явно не си много навътре в нещата и най вероятно се подвеждаш по advertising в wordpress темата е така както изглежда на картинката, но всичко трябва да си го настроиш и да си го пипнеш, в смисъл не става да пуснеш сайта и веднага всичко да ти е готово. Същото ти е и с логото не може да праснеш лого с къщички на футболен сайт. Но за това мислят предимно дизайнерите като просто се прави пряка връзка в зависимост от тематиката на сайта и съответно изискванията на клиента, може да иска нещо семпло и приятно за окото без излишни джунджурии с едно тематично лого хубав бекграунд и семпли цветове и това е, но това се нещата които дизайнерите преценяват. Сайта е като къщата ти може да си нашариш стените както искаш и да мяза на гъз или да вкараш малко въображение и чувство за цветовете и да стане добър дизайн, това е . Но както каза колегата това са как да го кажа просто неща близки до главния мозък и усещането за живота :D
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Имам чувство, че не ми разбирате въпроса - ясно е, че всеки сайт както сам си го направиш, така ще е. Ясно е, че не върви на футболен сайт да сложиш къщички.
Това, което не ми е ясно е дали като темата е зададена за спортна, трябва задължително да се използва за спортен сайт. Дали по някакъв начин е оптимизарана с оглед спортно съдържание? На много от темите в описанието се включва - подходяща за спортен сайт, подходяща за туризъм, подходяща за правни въпроси и тн. Това означава ли че самите теми предполагат именно такова съдъжание и ако им се сложи друго, то няма да се индексира добре например?
 
От: От: Как се избира тема за уебсайт?

Имам чувство, че не ми разбирате въпроса - ясно е, че всеки сайт както сам си го направиш, така ще е. Ясно е, че не върви на футболен сайт да сложиш къщички.
Това, което не ми е ясно е дали като темата е зададена за спортна, трябва задължително да се използва за спортен сайт. Дали по някакъв начин е оптимизарана с оглед спортно съдържание? На много от темите в описанието се включва - подходяща за спортен сайт, подходяща за туризъм, подходяща за правни въпроси и тн. Това означава ли че самите теми предполагат именно такова съдъжание и ако им се сложи друго, то няма да се индексира добре например?

Отговора е че темите не са тясно свързани със съдържанието и оптимизацията. Сами ти може да вземеш една името на една тема и да разгледаш в интернет какви сайтове са правени, но щом е направена за футбол примерно това значи че има някакви мотиви които ще те улеснят, това не пречи да почнеш да продаваш теракот в сайта, но ще трябва да променяш всичко, а просто си можел да си намериш тема на тематиката, това е и тук няма голяма философия ;)
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Можеш да си използваш каквато искаш тема за каквото си пожелаеш. За сео оптимизация си има плъгин - WordPress SEO by Yoast
За темата изискванията трябва да е лека (зарежда бързо) и да има респонсив версия (всичко живо вече цъка и на телефоните).
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Виждам, че имаш чувство за хумор - що не пробваш в някой stand-up comedy клуб?

Ето една спортна тема: https://wordpress.org/themes/sporty/
Като я инсталираш обаче в нея няма нищо спортно - можеш да си сложиш каквито искаш картинки и текстове, както се вижда и от preview. Ще влияе ли обаче това на бъдещия сайт по някакъв начин? Има ли връзка с оптимизацията?

Ще се пробвам, що да не се пробвам.

Темата по никакъв начин не е спортна. Автора я е кръстил Sporty, и какво от това? Очевадно става въпрос за стандартна черно-бяла тема с малко синичко по нея.

Разликата между темите е най-вече в цветовете. Ако се използват картинки - в картинките. Картинки пък най-лесно се сменяват. Можеш да свалиш една тема, да й смениш всички картинки и да получиш съвсем различна тема. Може да има разлики в разположението на някои елементи - един бутон ще се намира от ляво в една тема, а в друга ще е от дясно. Въобще, темата е визуалната конструкция на страниците. Данните за всяка страница обаче се подават от Wordpress, така че темата ти е просто една опаковка. Все едно да избираш какъв калъф да си купиш за телефона - син или розов.

Да, в известен смисъл темата има отношение към търсещите машини, защото в темата е html частта на сайта. Всички html тагове са там. Доколкото знам Google обича разни h1, h2, h3 тагове. Също така в последно време се налага тая responsive идея - елементите на сайта да се преместват и преоразмеряват в зависимост на какво се гледат. Вече Google не харесва малки бутончета, харесва големи плоски бутонища и текстове. Но оптимизацията не свършва с едни бутони, има и други неща дето нямат нищо общо с темата.

Какво можеш да направиш ти.... просто си харесай някаква тема и я използвай. Ама не по нейното име.

Имам чувство, че не ми разбирате въпроса - ясно е, че всеки сайт както сам си го направиш, така ще е. Ясно е, че не върви на футболен сайт да сложиш къщички.
Това, което не ми е ясно е дали като темата е зададена за спортна, трябва задължително да се използва за спортен сайт. Дали по някакъв начин е оптимизарана с оглед спортно съдържание? На много от темите в описанието се включва - подходяща за спортен сайт, подходяща за туризъм, подходяща за правни въпроси и тн. Това означава ли че самите теми предполагат именно такова съдъжание и ако им се сложи друго, то няма да се индексира добре например?

Категорично НЕ!
 
От: От: Как се избира тема за уебсайт?

Темата по никакъв начин не е спортна. Автора я е кръстил Sporty, и какво от това? Очевадно става въпрос за стандартна черно-бяла тема с малко синичко по нея.

Именно това ми беше въпросът - кръстена е Sporty, сложили са й футболна картинка и съответно се чудех дали става за нещо друго. Благодарение на теб и на другите колеги, които се включиха ми стана ясно, че не е така и всяка тема може да се използва за всичко в общи линии.

Да, в известен смисъл темата има отношение към търсещите машини, защото в темата е html частта на сайта. Всички html тагове са там. Доколкото знам Google обича разни h1, h2, h3 тагове.

Това дали би могъл да го разясниш малко повече като за начинаещи? :)

Иначе благодаря на всички, които се включиха, за съветите :)
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Пак да подчертая горе плъгина, който предложих. Изключително лесен и ефективен за Сео - както за напреднали така и за начинаещи. На сайта на плъгина има доста интересни теми за сео като цяло.
Започни с това - https://yoast.com/articles/wordpress-seo/
 
От: Как се избира тема за уебсайт?

Пак да подчертая горе плъгина, който предложих. Изключително лесен и ефективен за Сео - както за напреднали така и за начинаещи. На сайта на плъгина има доста интересни теми за сео като цяло.
Започни с това - https://yoast.com/articles/wordpress-seo/

Благодаря, ще разгледам като стигна до там :)

Блинки. мерси, без да искам съм ги покрил горе-долу съветите :)
 
Re: От: Как се избира тема за уебсайт?

Блинки. мерси, без да искам съм ги покрил горе-долу съветите :)

Супер, това са най-важните според мен неща. Иначе скоро ще има и други съвети. Дори наскоро самите тикети и теми тук дават идеи какво да се пълни в блога. ;)

И доста от тях са за CMS-ите. ;)
 

Горе