Как се изгаря с 5000лв и получаваш една снимка вместо сайт...

Тая тема отива на ..... "На видя ли, ся като не взе моята оферта, пий студена вода..." :D

@Firefly писал съм ти на ЛС. Не оставяй на туй лайненце да му се размине.
 
Пич не, че нещо ама ти си си виновен, тук са ти писали оферта още 5 човека. Занимава и една от моите фирми също. При положение, че те ти писаха 2 учтиви мейла с искане за инфо какво се случва с проекта, а ти даже не благоволи да върнеш един мейл, че си се спрял на друг изпълнител.
Сега какво си тръгнал да ревеш, като щипана мома по форумите и фейсбук ? Научи се за другия път да се държиш, като МЪЖ, че да получиш същото отношение.
А за другите, които взимате страна независимо чия, не е никак приятно да те прецакат с 5к и не го пожелавам на никого, но имайте предвид и че въпросния пишман тарикат бизнесмен не е стока, така че не е ясно и каква е била цялата комуникация. На нас ни се представя само едната гледна точка, имайте едно наум !
Явно си е намерил майстора...
 
Аз имах подобна готова система за футбол... работещо с АПИ, само трябваше да намериш човек да ти интегрира твоето АПИ към системата, щях да ти я продам за около 100 лв заедно със супер дизайн :) Преди теглеше директно всички спортни събития от BWIN но спряха афилиейт системата както и апи информацията,...
 
Тая тема отива на ..... "На видя ли, ся като не взе моята оферта, пий студена вода..." :D

@Firefly писал съм ти на ЛС. Не оставяй на туй лайненце да му се размине.
Както казах в никакъв случай не толерирам кражба и действията на Пламен. Въпроса е, че в бизнеса си има етика и тая етика важи за всички страни. Хубаво събрал си 10 оферти, така се прави. Обаче единия колега се разбра му е искана оферта след, като пича вече си е платил, а никой от другите не е получил отговор. Хайде сега си представи, че по цял ден пишеш оферти и четеш нечии задания след което комуникацията спира. Тоест потенциални клиент по никакъв начин не показва уважение и това, че уважава труда на отсрещната страна. Аз съм сигурен, че тук на всички им е писнало от клиенти с мислене "щом си плащам и вече всичко им е позволено" ... както казах правенето на бизнес е игра в която трябва да участват всички участници.
 
Ами бате, нашата оферта дето ти дадохме , беше по-малка , и с разни неща като dev server и milestones, Laravel, евентуално Vue/React, а ти си се спрял на тоя ( има рег във форума въпросният ), дето никога не е пипал подобно нещо.
Човека по едно време искаше, да покажем 'демо', че сме можели да работим с апи-то. Хубаво - то реално не знам защо му беше, при положение, че се предполага, че всеки може да работи с апи, ако се занимава с това. Сложих един ларавел, вързах нещата като хората, да изкарва въпросни мачове за днес от определени лиги, CRUD имаше дори, да добаве което ID иска за да се виждат и други мачове - хубаво, не съм се занимавал много, сигурно 3 часа - автора дори не си и направи труда да влезе мисля, което ми направи лошо впечатление, не знам, явно реално искаше да му покажем някакво демо с всички функци, но пък това ще бъде голяма част от системата, а да пишем някакъв сносен html покрай това и повече страници - и то за demo showcase, не ми се видя окей. Дотам ни беше комункацията де, явно Пламенчо го е омагьосал някак.

Сега чекнах и датите, нас ни кара да му правим demo showcase с реалното апи на 8ми, а в темата, се разбира , че му е превел пари на 6ти . Meh
Много евтино работиш. Аз с български клиенти не бих се занимавал, ако мога. Мислил ли си да търсиш проекти от чужбина?
Някакъв remote work? Можеш да цакаш 20-50$ / час без особени трудности.
 
Темата е добър урок как да продавате на балами.
Всички дето сте писали на баламата, но ви е отрязал, вече знаете как да подхождате като продавате на такива като него... Ако не друго, поне това.
 
Както казах в никакъв случай не толерирам кражба и действията на Пламен. Въпроса е, че в бизнеса си има етика и тая етика важи за всички страни. Хубаво събрал си 10 оферти, така се прави. Обаче единия колега се разбра му е искана оферта след, като пича вече си е платил, а никой от другите не е получил отговор. Хайде сега си представи, че по цял ден пишеш оферти и четеш нечии задания след което комуникацията спира. Тоест потенциални клиент по никакъв начин не показва уважение и това, че уважава труда на отсрещната страна. Аз съм сигурен, че тук на всички им е писнало от клиенти с мислене "щом си плащам и вече всичко им е позволено" ... както казах правенето на бизнес е игра в която трябва да участват всички участници.

За ква бизнес етика ми говориш, обясняваш на човека, че бил виновен и изтъкваш като причина че не ти върнал отговор "Ок, ша помисла."
По-добре си огледай проблемите в "твоите фирми", защо нямат фийдбак при отговори на запитвания.

Като гледам мисленето на повечето, пускам сълза. То не че и очаквам нещо повече от конкретни личица. :)
 
За ква бизнес етика ми говориш, обясняваш на човека, че бил виновен и изтъкваш като причина че не ти върнал отговор "Ок, ша помисла."
По-добре си огледай проблемите в "твоите фирми", защо нямат фийдбак при отговори на запитвания.

Като гледам мисленето на повечето, пускам сълза. То не че и очаквам нещо повече от конкретни личица. :)

Писани са му два мейла. Човек с елементарна култура достатъчна да си поздравява съседите би върна един бърз мейл - "Спрях са на ини други ни ма занимавайти" Проблемите в моите фирми не ги мисли всеки ден ползваш поне един продукт разработен от тези фирми :)
 
Писани са му два мейла. Човек с елементарна култура достатъчна да си поздравява съседите би върна един бърз мейл - "Спрях са на ини други ни ма занимавайти" Проблемите в моите фирми не ги мисли всеки ден ползваш поне един продукт разработен от тези фирми :)
Кажи един, че да не празнее така написано...
 
Харесай си 5-те най-посещавани бг новинарски сайта. Не мисля, че тук е мястото за реклама иначе мога да изредя над 100 проекта в различни браншове. Както и няколко клиента с около милиард оборот годишно.
 
Харесай си 5-те най-посещавани бг новинарски сайта. Не мисля, че тук е мястото за реклама иначе мога да изредя над 100 проекта в различни браншове. Както и няколко клиента с около милиард оборот годишно.

Ако твоите отговори са пример на отговорите на фирмите ти.. ми и аз не бих ти писал.

Иначе та разгледах, ми не позна, не ползвам нито един твой продукт, даже по-известните ти два, току-що посетих за 1-ви път. Единия там дето е от 10 години и другия скачщия. Браво, гоУем си, ама още повече се чудя на мнението ти по темата.
 
Ако твоите отговори са пример на отговорите на фирмите ти.. ми и аз не бих ти писал.

Иначе та разгледах, ми не позна, не ползвам нито един твой продукт, даже по-известните ти два, току-що посетих за 1-ви път. Единия там дето е от 10 години и другия скачщия. Браво, гоУем си, ама още повече се чудя на мнението ти по темата.
Нищо не си разбрал :) Както и не си разбрал, какво съм искал да кажа в първия си пост.
 
Пич не, че нещо ама ти си си виновен, тук са ти писали оферта още 5 човека. Занимава и една от моите фирми също. При положение, че те ти писаха 2 учтиви мейла с искане за инфо какво се случва с проекта, а ти даже не благоволи да върнеш един мейл, че си се спрял на друг изпълнител.
Сега какво си тръгнал да ревеш, като щипана мома по форумите и фейсбук ? Научи се за другия път да се държиш, като МЪЖ, че да получиш същото отношение.
А за другите, които взимате страна независимо чия, не е никак приятно да те прецакат с 5к и не го пожелавам на никого, но имайте предвид и че въпросния пишман тарикат бизнесмен не е стока, така че не е ясно и каква е била цялата комуникация. На нас ни се представя само едната гледна точка, имайте едно наум !

Горе-долу разбрах това:
Казваш на един измамен момък, че не е МЪЖ, щото "занимавал" твоите фирми да им иска оферти за изработка на проект, те па зели, че учтиво му писали ЦЕЛИ 2 мейла, а той не ви върнал отговор, кво са салучва покрай него. После му втълпяваш, че нямал право да реве каТ жена по форумите, и че ако бил върнал отговор на всички, с които се е свързал, това нямало да се случи.

После разбрах и това:
Ако си МЪЖ, нема да ревеш по форумите, че някой не е проявил интерес към твойте оферти и фирми, ако си МЪЖ и имаш некви претенции, че имаш некви важни ПРОЕКТИ, просто ги казваш, а не мишкавиш.

Ако имаш нещо друго дето трябва да го разбирам, допълни.
 
Последно редактирано:
Това е сайт за взаимопомощ, нали?! Не виждам защо някой ще се радва и злорадства, @dragozh , над загубата на колега от тук на такава бих казал немалка сума. Аз съм ЗА мъжките думи и действия, но това, че не се е спрял на теб, не означава според мен, че едва ли не заслужава да изгуби 5 хилки.
@Firefly , аз не бих превел такава сума накуп и то авансово за такава работа. В смисъл, правил съм го, опарил съм се и си имам обеца за тия неща. За съжаление и ти си се сдобил сега с една. Лошото е, че освен саморазправа не виждам как иначе ще получиш възмездие.
Съжалявам за всички прецакани тук! Истински съжалявам обаче прецаквачите и хейтърите тук. И не, не им се извинявам. Съжалявам, че съществуват. И първите, и вторите си получават заслуженото в този живот и нерядно умират в нищета и самота. Така че, @Firefly , не се кахъри. Със сигурност ще ги изкараш тия пари. Тъпо е, че животът понякога дава тежки уроци, но поне обяснява разбираемо. Както и ти, така и аз разбрах преди време, че за джентълменско споразумение са нужни двама джентълмени, 1 не стига. Успех!
 
Привет, @Firefly е сериозен човек, но най-вече доверчив, вече се разбрахме че ако не намери друг човек за изпълнение, ще взема проекта и ще се направи всичко както трябва по-ред: Лична среща + Плащане на свършена работа + Графичен дизайнер + QA тестер + 2 - ма програмиста за проекта с лична наша отворена библиотека(APi), той вече знае от къде съм аз, както и аз. При този случая FireFly не е знаел много за човека, просто се е доверил, дори е нямало лична среща за тези пари, за друго е ясно.

Човека е получил една камара предложения, нека си прецени и се надявам повече той никога да не се доверява, но най-вече да намери точният човек или фирма. Ако някой има нужните знания, нека направи проекта на човека без капаро, защото няма вече вяра на никой, дори на фирми.

Поздрави,
Станимир И
 
Не се движиш по разписание.

Price fishing-ът е нещо обичайно, не става дума кой бил разочарован че не му харесали предложението. Който е бил повече от 1-2 години в тоя бизнес няма да се впечатли от такива работи.

След няколко мейла + телефонен разговор + добре оформена оферта, да не говорим и за работещо ДЕМО, добрата професионална етика предполага краен отговор от типа "Да, ще работим"/"Сори, спрях се на друга оферта".

Аз не се движа. Аз вече съм там.

И пак, кво общо има тва, че някой няма бизнес етика с това, че е бил измамен?
Изредихте 500 човека да са хвалите с кви оферти сте го зарили, че чак е невъзможно да не избере вас.

Мненията ви говорят за вътрешно удволетворение, че тоя бизнес-некоректен клиент дето ви е изгубил времето да му правите оферти са е наиграл. Даже някой почти ще почнат да защитават туй леке.

Я си напишете фирмите и контактите, че да не взема случайно някой път и аз да ви изгубя времето. Моята бизнес етика е 0. Даже не знам ко значи туй.

Проблема ви е психически, не бизнес, нема как да ви го обясня, ако просто не го разбирате.
 
Аз не се движа. Аз вече съм там.

И пак, кво общо има тва, че някой няма бизнес етика с това, че е бил измамен?
Изредихте 500 човека да са хвалите с кви оферти сте го зарили, че чак е невъзможно да не избере вас.

Мненията ви говорят за вътрешно удволетворение, че тоя бизнес-некоректен клиент дето ви е изгубил времето да му правите оферти са е наиграл. Даже някой почти ще почнат да защитават туй леке.

Я си напишете фирмите и контактите, че да не взема случайно някой път и аз да ви изгубя времето. Моята бизнес етика е 0. Даже не знам ко значи туй.

Проблема ви е психически, не бизнес, нема как да ви го обясня, ако просто не го разбирате.
Ама ти от небето ли падаш? При тоя тип теми е нормално в даден момент аудиторията да почне да чопли и измамения :)

Аз изпитвам основно съчувствие + малко яд че онова келеме дето го хейтих преди време е прибрало 5к уева без да свърши грам работа.

Дали има известна доза злорадство понеже са ми игнорирали старанието - вероятно да, хора сме все пак.

Темата кой бил коректен вие я почнахте. Аз само пояснявам щото видимо не схващаш откъде иде недоволството. Лично аз нямам особени очаквания при дистанционен алъш-вериш и не ми правят впечатление такива работи.
 
Ама ти от небето ли падаш? При тоя тип теми е нормално в даден момент аудиторията да почне да чопли и измамения :)

Аз изпитвам основно съчувствие + малко яд че онова келеме дето го хейтих преди време е прибрало 5к уева без да свърши грам работа.

Дали има известна доза злорадство понеже са ми игнорирали старанието - вероятно да, хора сме все пак.

Темата кой бил коректен вие я почнахте. Аз само пояснявам щото видимо не схващаш откъде иде недоволството. Лично аз нямам особени очаквания при дистанционен алъш-вериш и не ми правят впечатление такива работи.

Със здраве.
Схващам недоволството, не схващам злорадството.

@CSC Bulgaria
@CSCBulgaria

Включи са бе, въшльо.
 
Прокуратура “Кибер престъпления”, вместо лаф, тук. Така и останалите малки лайненца, трайно насадили се тук и направили форума “предприемач”, да знаят ! Вкл. продавачи на странички/лайкове и Сие.
 
Няма много "кибер" в цялата работа. Това си е обикновена финансова измама и е работа на полицията, доколкото знам.

Едно време имаше някакъв минимум от 200 лева за да се класира за полицейско разследване. И да се е вдигнал, пак многократно го надвишава.

Договор, бележка за банковия превод, копие от писмената комуникация, данните на оня (провери в ТР дали тия в договора са реалните).
 

Горе