Как се пазите от кучетата?

Leonsss

New Member
Одеве ми скочиха некакви улични кучета и хубаво, че едни момчета се развикаха та ги спряха избягаха.Същите преди няколко дни нападнаха един възрастен човек и пак тези лапета разкараха кучетата, та Смятам да си купя някакъв газов пистолет та да стрелям у глъвъта на някой кучета толкова нахални че чак ще те ухапят .А вие как се пазите от такива гадини?Естествено кучетата са безпризорни аман от тази демокрация., по татово време кучетата ги трепеха заради ушите иначе не ти заверяват ловния билет
 
Камини и шутове. Аз лично се държа много спокойно, което показва и че не те е страх. Просто ако са глудница, а те така нападат, защото са смели, се ориентираш към камъни или пръчки. А иначе хладнокръвно. ;)

Иначе има спрейове, свирки, някакви ел. джуджавки, май се казваха кучегон. :) Но най яките методи са камъни и сопа. :)
 
Като карам колело по баирите често ми се случва като се мине през някоя махала на село да те подгонят кучета и си е най ефективно ако има камъни .. веднага се разбягват. Другото е шрей против куче, той е лютив и само малко им трябва , защото имат силно обоняние и се разбягват.
Кучегона не съм го пробвал, ама доколкото съм чел на някои кучета им влияе зле - стават по-агресивни.
 
Сега вече съм сигурен, че на 4-ти километър са си платили нета, щом и Даласа и Леонс се появиха внезапно.
 
Тръгваш злобно към кучето с думите "я ми ела ти тука, да ти ... " и то се обръща и почва да бяга. Би трябало да работи и срещу глутница, поне софийска. В София даже и мухите се трепат без никакво усилие, имат слаби рефлекси, просто въздуха е някакъв... Ако обаче става въпрос за друг град, не знам :)

Ултразвуковите кучегони са малко бошлаф работа, на някои кучета дори не им правят впечатление. Имам едно друго, имитация на телефон, създава електрическа дъга и пращи яко, това и за защита от хора би ставало. Не съм го пробвал сериозно обаче, не са ме нападали никакви същества, хем съм марширувал из софийските улици посред нощ.
 
Има едни машинки с ултразвук, според мен са най-ефикасни. Като го пуснеш и после кучето 1 седмица е като напикано мушкато :)
 
Като карам колело по баирите често ми се случва като се мине през някоя махала на село да те подгонят кучета и си е най ефективно ако има камъни .. веднага се разбягват. Другото е шрей против куче, той е лютив и само малко им трябва , защото имат силно обоняние и се разбягват.
Кучегона не съм го пробвал, ама доколкото съм чел на някои кучета им влияе зле - стават по-агресивни.
Кучетата много мразят колоездачите. На мен колоезденето ми е хоби и съм забелязал, че като минавам през разни градинки и подобни, където има кучета направо откачат някои:).
Иначе за уличните песове, ако тръгнат да се спускат да хапят, то те само си пазят територията по инстинкт и без грубости към тях, те не са виновни, а ние хората. Спокойно поведение плюс доминираща стойка като се заеме почти винаги работи това, кучето се респектира, понеже йерархията при тях е водеща сила.
 
Кучетата много мразят колоездачите. На мен колоезденето ми е хоби и съм забелязал, че като минавам през разни градинки и подобни, където има кучета направо откачат някои:).
Иначе за уличните песове, ако тръгнат да се спускат да хапят, то те само си пазят територията по инстинкт и без грубости към тях, те не са виновни, а ние хората. Спокойно поведение плюс доминираща стойка като се заеме почти винаги работи това, кучето се респектира, понеже йерархията при тях е водеща сила.
Напълно съм съгласен. Иначе спокойно без да те е страх може да го ошамариш. Ако бягаш по - лошо. Кучето е по - бързо от човек и в двата случая може да те ухапе ама в единия поне ще се държиш на висота :cool:.
 
Защо уличните песове се организират в глутница? Ами защото, както споменах, инстинкта им говори. Правят група, в която се ''избира'' алфа мъжки и другите приемат това. Следват алфата. Ако алфата бъде убит или склопен от общинските служби за борба с непризорните кучета, глутницата си избира пак алфа водач и се продължава.
При хората, ако бяха така очевадни правилата, нямаше да има войни:)
 
Има едни машинки с ултразвук, според мен са най-ефикасни. Като го пуснеш и после кучето 1 седмица е като напикано мушкато :)
Кучегоните с ултразвук са добри, но на някой поросди действат с обратен ефект. Електрошока или по-точно звука на пращящо електричество ги плаши много повече.
 
Куче когато лае, никога не хапе (или почти никога) Когато обаче си трае, наблюдава ви, и е с леко наведена глава и ниска опашка - пазете се! Скачат изведнъж, най-вече отзад, супер тихи и бързи и до като се усетите какво се случва, вече викате :D
 
Кучетата не са страшни, ако вас не ви е страх. Всеки ден ме преследват и нападат кучета като развеждам малкия.
Тръгваш към тях и вече са на 10+ метра разстояние от теб.
Когато са 10+ са по-смели и трябва да се връщам по два-три пъти, докато избягат.
Обичам кучетата и не си позволявам да ги удрям или замерям, а и защо да го правя, след като 5 крачки към тях са достатъчни, за да се разбягат :)
 
Кучетата не са страшни, ако вас не ви е страх.
Да, само ако са до две, мен са ме ограждали глутница навремето в парка на студентски. Наведох се за камък в комбинация с викане и трети човек ми се размина, някак си.
Карам колело, не обичат колоездачите, но като се засилят да идват, рязко спирам и слизам от колелото и някак си ... си тръгват. Другият вариант е шут в муцуната от колелото и това помага.
Обичам кучета, гледал съм, но тая простотия с кучетата в София... не трябва да се допуска.
 
Купи си лютив спрей, няма нужда да нараняваш кучетата с газов пистолет. Нали знаеш, че тези кучета са бездомни, гладни и озлобени заради едни тъпанари, наречени човешки същества.
Втора стъпка - подаваш сигнал къде точно се е случило и на другия ден вече са дошли да ги кастрират. :)
 
Абсурдно е да има бездомни кучета в населени места. Това е проява на жестокост както към самите кучета, така и към хората. Всички страдат. Този абсурд е възможен заради организации, които твърдят, че защитават животните, но всъщност само цоцат пари и се грижат единствено по улиците да има достатъчно некастрирани кучета, за да се запази популацията им огромна. Нали се сещате, че ако няма кучета по улиците няма да има нужда и от организации за тяхната защита и ще спрат парите им. Едно време улични кучета почти не е имало.
 
Абсурдно е да има бездомни кучета в населени места. Това е проява на жестокост както към самите кучета, така и към хората. Всички страдат. Този абсурд е възможен заради организации, които твърдят, че защитават животните, но всъщност само цоцат пари и се грижат единствено по улиците да има достатъчно некастрирани кучета, за да се запази популацията им огромна. Нали се сещате, че ако няма кучета по улиците няма да има нужда и от организации за тяхната защита и ще спрат парите им. Едно време улични кучета почти не е имало.

Да, всяка година или през няколко едно и също. Дават се пари за кастриране, маркиране и обезпаразитяване и ето ти един неспиращ поток пари към определени хора. А ако питаш народа - по принцип не би трябвало да има кучета. И за каква кастрация си говорим въобще като всеки е виждал малки бездомни кучета. Да не говорим за тия приюти, които са пак в тежест на данъкоплатеца. Не ме разбирайте погрешно, не мразя нито кучета, нито други животни, напротив, но не ми е нормално докато се разхождам из някоя централна улица на голям град, столицата в моя случай, да се натъквам на гледки от рода на куче влачи плик, изваден от някоя кофа. Това не е никак европейско. :)
 

Горе