Как се плащат данъци като Афилейт?

ikrastev

New Member
Здравейте от скоро се занимавам с афилейт маркетинг и имам резултати. В началото не знаех че трябва да се плащат данъци и получих няколко стотин лева в банковата ми сметка. В изминалите дни започнах да правя доста повече пари общо 2000лв за 3 дни. Въпроса ми ще е проблем ли ако ги получа в банковата сметка в при положение, че не съм регистриран в НАП и не плащам данъци. Работя с Clickbank. Плащанията Идват от банка в Англия. Ако продължава да имам такива резултати трябва ли да имам фирма? Как точно трябва да се регистрирам в НАП за да плащам данъци? Може ли като физическо лице или свободна професия като за начало? Благодаря ви!
 
Здравейте,
може като свободна професия.
Може и да регистрирате фирма.
Освен данъци ще дължите и осигуровки.
Въпрос на избор е дали ще е свободна професия или фирма. Също така дали Ви осигуряват и на друго място /напр. работите на трудов договор/.
При положение, че контрагента е извън ЕС няма да има нужда от регистрация по ЗДДС.
 
Зд
Здравейте,
може като свободна професия.
Може и да регистрирате фирма.
Освен данъци ще дължите и осигуровки.
Въпрос на избор е дали ще е свободна професия или фирма. Също така дали Ви осигуряват и на друго място /напр. работите на трудов договор/.
При положение, че контрагента е извън ЕС няма да има нужда от регистрация по ЗДДС.
Здравейте! Благодаря ви за отговора. Не , не работя и не съм работил до сега (от скоро съм пълнолетен) Как точно става регистрацията като свободна професия?Има ли разлика между фирма и свободна професия от към процента данъци и осигуровки, които ще плащам? Благодаря ви!
 
Фирма. Накратко казано - откриване на фирма (около 200лв, може и да греша), счетоводител 200лв/месец, осигуровки още 300-400лв според зависи. После данък 10% върху приходите. Абе нагласи се психически, че ще храниш държавата за нещо, което си се научил и си осъществил сам :) Иначе казано - рекет.
 
Зд

Здравейте! Благодаря ви за отговора. Не , не работя и не съм работил до сега (от скоро съм пълнолетен) Как точно става регистрацията като свободна професия?Има ли разлика между фирма и свободна професия от към процента данъци и осигуровки, които ще плащам? Благодаря ви!
Регистрация като свободна професия - в БУЛСТАТ/ Агенция по вписванията. Трябва диплома или изкаран курс.
Има разлика между фирма и свободна професия.
 
За какво ще трябва диплома и изкаран курс в при положение, че се занимавам с афилейт маркетинг? Не мога ли като физическо лице да си плащам данъците и осигуровките? Благодаря много!
 
И аз се занимавам с афилиейт от една година (тоест миналата година) и сега тази година (януари) си платих данъка за миналата година като ФЛ ,но не съм плащал осигуровки ! Сега да очаквам ли нещо ? Какво би последвало ? Иначе взеха си ми парите от данъка и до там ! Просто незнам как да процедирам ...
 
Повдигам темата,някой компетентен ,ако може да разясни малко !Благодаря !
 
И аз се занимавам с афилиейт от една година (тоест миналата година) и сега тази година (януари) си платих данъка за миналата година като ФЛ ,но не съм плащал осигуровки ! Сега да очаквам ли нещо ? Какво би последвало ? Иначе взеха си ми парите от данъка и до там ! Просто незнам как да процедирам ...
Здравей, как си плати данъка като ФЛ? Предполагам не си се регистрирал като свободна професия?
 
Здравей, как си плати данъка като ФЛ? Предполагам не си се регистрирал като свободна професия?
Изкарах си ПИК код в НАП дадох го на счетоводителката ,тя ми пооълни декларацията, прати ми платежното и с него отидох в банката и си платих ...
 
Изкарах си ПИК код в НАП дадох го на счетоводителката ,тя ми пооълни декларацията, прати ми платежното и с него отидох в банката и си платих ...
Ясно. Планираш ли се да се регистрираш като свободна професия или фирма? Иначе имаше ли някакви последствия като не си плащал осигуровки?
 
Ясно. Планираш ли се да се регистрираш като свободна професия или фирма? Иначе имаше ли някакви последствия като не си плащал осигуровки?
Ами аз работя във фирма и се осигурявам ,засега няма последствия ,иначе самите те може да ме принудят да отворя фирма ,засега изчаквам. А какво имаш предвид под свободна професия ?
 
Хора, откъде ги намирате тея счетоводители...Как така си плащате данъци в НАП без да сте се регистрирали или като свободна професия или като фирма? На името на кое данъчно задължено лице ги декларирате тея данъци - на ФЛ ли? Това са елементарни неща. Потърсете си нормални счетоводители, защото си играете с огъня при една случайна проверка или не дай си боже - ревизия.
 
Не е ли достатъчно да си ги обявиш в годината данъчна декларация. Това са допълнителни доходи от извърнеша търговска дейност, на която са ти платили и реално се дължи данък върху тях. За няколко единични случаи еок, но за регулярни постъпления, не знам дали е подходящо. И се пак се консултирай със счетоводител.
 
Последно редактирано:
Ще има глоби тука, освен ако не играе късметът. Без регистрация да платиш данъци е като да си го нашиеш сам.
 
Ще има глоби тука, освен ако не играе късметът. Без регистрация да платиш данъци е като да си го нашиеш сам.
Не е ли достатъчно да си ги обявиш в годината данъчна декларация. Това са допълнителни доходи от извърнеша търговска дейност, на която са ти платили и реално се дължи данък върху тях. За няколко единични случаи еок, но за регулярни постъпления, не знам дали е подходящо. И се пак се консултирай със счетоводител.
Ами аз точно това съм направил ,платил съм си данъците като ФЛ ! Нали се води допълнителен доход ,който си го плащам като ФЛ
 
Здравейте! Имам интерес да започна с афилиейт маркетинг, но не съм сигурна дали това би било възможно, тъй като съм непълнолетна (15). Искам да попитам дали някой има информация по този въпрос? Благодаря предварително!
 
Питала съм родителите ми, но се чудех дали може да го правя от мое име или трябва да е от името на някой от родителите ми. Също така трябва ли да декларирам, че започвам някаква дейност или това може да изчака, докато спечелената сума стане по-голяма и се набива на очи?
 

Горе