Как се поставя правилно adSence във WP ?

kpetrov

Well-Known Member
Правя втори опит да сложа пробно адсенс, нямам трафик, просто искам да тествам да станат нещата.
Пробно съм сложил кода в пост, не на visual, a text.
Засега си чакам половин час, и си стои жълтото поле на адсенс и това е.
Но по-лошото е, че тоя код ми излиза като текст във откъса текст който се показва под thumbnaila на поста.

In feed ads е кода.

Гледах клипове, но те постоянно променят визията и оциите. Както и да е, въобще питам за добри практики как да се постави адсенс и да е актуално.

kpetrov

Well-Known Member
Има много начини, но за теб ще ти е най - лесно според мен да използваш плъгин - Quick Adsense
Аз малко по-късно разбрах, че гугата вече има друга политика и може да чакаш и седмици, преди да се появят рекламите, а може и да не се появят, най-вече за нови сайтове.
Не ми трябва адон. Закво ми е адон, то е пълно с адони, които влизат в конфликт с друг адон или с темата. И става кашата. Е, по-рано сложиш един грид адон и се появи бъг в темата, започна да ми показва най-горе една лента с рандом ред от html-a.

waldes

Well-Known Member
Тук съм напълно съгласен с колегата Петров.

kpetrov

Well-Known Member
Тук съм напълно съгласен с колегата Петров.
На мен WP не ми харесва, за мен си е и след толкова години, след като са го направили, точно това което си е бил в началото. Да може всеки с минимални компютърни познания да си направи блог. Или някакво портфолио.

toniintro

Active Member
Между другото, има теми, които не позволяват поставяне на код с <script>. Провери си документацията на темата, да не се окаже подобен проблем.

kpetrov

Well-Known Member
Между другото, има теми, които не позволяват поставяне на код с <script>. Провери си документацията на темата, да не се окаже подобен проблем.
Сефте се запознавам на практика с адсенса. Мисля, че проблема е, в това че новите сайтове нещо не ги отразяват, четох че и разширенията имали значение за това. Тоя на който пробвах е.online. В адсенс, рекламата си седи още в статус НОВ, не АКТИВЕН.
Иначе одеве влязох и получих съобщение - че ми бил готов AdMob, но това нищо не ми говори .

Странникът

Well-Known Member
Мисля, че проблема е, в това че новите сайтове нещо не ги отразяват...
Какво имаш предвид, че новите сайтове не ги отразяват.

kpetrov

Well-Known Member
Какво имаш предвид, че новите сайтове не ги отразяват.
Ми така четох, се жалват някои хора, че поради големият флууд на сайтове, нов сайт е на опашката, а от Гугъл вече трябва да посетят сайта първо. Един дори беше написал, че няколко месеца, след като им е докладвал за грешка, никой не се е заел.
С една дума - новите/неизвестниоте да духат супата, или нещо такова. Както и се обръщаше внимание на разширението, колкото е по-непопулярно, толкова по нисък шанс да му обърнат внимание.
То го мернах и някъде в документацията на адсенс - ако сега влизаш можело да отнеме до 3 месеца или повече или нещо подобно.

Странникът

Well-Known Member
Ми така четох... Един дори беше написал...
То го мернах и някъде ... нещо подобно.
Аха, разбирам, вече всичко ти е ясно. За твое сведение, помагах на един познат да се регистрира в Адсенс, нов адсенс профил с нов сайт, одобриха го за ден. Но ме слушаше какво да прави. Аз нямам проблеми в това отношение, проблеми имат хората, които не разбират, и като теб изказват компетентно мнение, изразяващо се в:
"Ми така четох... Един дори беше написал...
То го мернах и някъде ... нещо подобно."

kpetrov

Well-Known Member
Е, и кво точно съм правил? Нищо особено, регнах профил, аднах сайт направих адс и толкова.
Ти всенайкото, какво точно по-различно си направил, с твоят приятел, който се е вслушвал в гуровските ти съвети :p

Странникът

Well-Known Member
Е, и кво точно съм правил? Нищо особено, регнах профил, аднах сайт направих адс и толкова.
Ти всенайкото, какво точно по-различно си направил, с твоят приятел, който се е вслушвал в гуровските ти съвети :p
Направил си нещата по грешния начин, а какво аз съм направил - нямам намерение да те уча.

kpetrov

Well-Known Member
Направил си нещата по грешния начин, а какво аз съм направил - нямам намерение да те уча.
Абе нищо не съм правил, бе човеко :) 1,2,3 както го написах и това е.

Странникът

Well-Known Member
Абе нищо не съм правил, бе човеко :) 1,2,3 както го написах и това е.
Май си забравил какво си написал, напротив, направил си, цитирам:

Правя втори опит да сложа пробно адсенс, нямам трафик,

kpetrov

Well-Known Member
Не, струва ми се, че тонитро е изказал вярното предположение или заключение:) Май на това замирисва. Тъй, или иначе аз поставих въпроса на принципна основа, подчертах, че не съм пробвал да сложа адсенс за да правя пари, а за да пробвам как стоят нещата.

TheCrazyBastard

Well-Known Member
Набий кода директно в PHP файловете, какво ще си играеш всеки път във всяка една страница или публикация да вмъкваш кода. Ако не знаеш как, затова са плъгините с техните опции.
Като нямаш трафик, по-късно ще се покажат рекламите, но щом са в жълто каре, значи някой ден ще бъдат там. Може да замениш това празно поле с твой банер по избор, мисля.

kpetrov

Well-Known Member
Набий кода директно в PHP файловете, какво ще си играеш всеки път във всяка една страница или публикация да вмъкваш кода. Ако не знаеш как, затова са плъгините с техните опции.
Като нямаш трафик, по-късно ще се покажат рекламите, но щом са в жълто каре, значи някой ден ще бъдат там. Може да замениш това празно поле с твой банер по избор, мисля.
Еми кода уж е сложен в хедър файла. Не знам какви са причините, темата няма никаква документация. Може и да не го правя както трябва.

В профила в АдСенс имам един урл канал със сайта, който е активен.
Имам и една инфийд реклама, която обаче си седи тагната с NEW, a не с АCTIVE.
Нейният скрипт го слагам на определено място, примерно под статия или в сайдбара.

A ot page level ads кода съм го сложил в боди на хедър пхп файла. И това е. И не знам.

Под графата Съдържание, където е сайта, всички видове реклами да допуснати. Във URL адреси на рекламодатели , за допуснати или блокирани пише няма данни.

Хост за съдържание
също пише няма данни.

Сайта е упълномощен и активен.

В графите за парички ми дава някви 2-8 евро за хиляда импресии. И ми дава че има някой клип примерно, а пък реално реклама не се вижда.

В ютуб хората си слагат просто в един текстов уиджет кода и муш в сайдбара и им излиза. При мен нищо не излиза така, дори и жълтото поле.
И тук става въпрос за 2 различни теми, и на двата сайта и двете теми е едно и също.

Последно редактирано:

Горе