Как се поставя правилно adSence във WP ?

kpetrov

Well-Known Member
Правя втори опит да сложа пробно адсенс, нямам трафик, просто искам да тествам да станат нещата.
Пробно съм сложил кода в пост, не на visual, a text.
Засега си чакам половин час, и си стои жълтото поле на адсенс и това е.
Но по-лошото е, че тоя код ми излиза като текст във откъса текст който се показва под thumbnaila на поста.

In feed ads е кода.

Гледах клипове, но те постоянно променят визията и оциите. Както и да е, въобще питам за добри практики как да се постави адсенс и да е актуално.
 
Има много начини, но за теб ще ти е най - лесно според мен да използваш плъгин - Quick Adsense
 
Има много начини, но за теб ще ти е най - лесно според мен да използваш плъгин - Quick Adsense
Аз малко по-късно разбрах, че гугата вече има друга политика и може да чакаш и седмици, преди да се появят рекламите, а може и да не се появят, най-вече за нови сайтове.
Не ми трябва адон. Закво ми е адон, то е пълно с адони, които влизат в конфликт с друг адон или с темата. И става кашата. Е, по-рано сложиш един грид адон и се появи бъг в темата, започна да ми показва най-горе една лента с рандом ред от html-a.
 
Тук съм напълно съгласен с колегата Петров.
 
Тук съм напълно съгласен с колегата Петров.
На мен WP не ми харесва, за мен си е и след толкова години, след като са го направили, точно това което си е бил в началото. Да може всеки с минимални компютърни познания да си направи блог. Или някакво портфолио.
 
Между другото, има теми, които не позволяват поставяне на код с <script>. Провери си документацията на темата, да не се окаже подобен проблем.
 
Между другото, има теми, които не позволяват поставяне на код с <script>. Провери си документацията на темата, да не се окаже подобен проблем.
Сефте се запознавам на практика с адсенса. Мисля, че проблема е, в това че новите сайтове нещо не ги отразяват, четох че и разширенията имали значение за това. Тоя на който пробвах е.online. В адсенс, рекламата си седи още в статус НОВ, не АКТИВЕН.
Иначе одеве влязох и получих съобщение - че ми бил готов AdMob, но това нищо не ми говори .
 
Мисля, че проблема е, в това че новите сайтове нещо не ги отразяват...

Какво имаш предвид, че новите сайтове не ги отразяват.
 
Какво имаш предвид, че новите сайтове не ги отразяват.
Ми така четох, се жалват някои хора, че поради големият флууд на сайтове, нов сайт е на опашката, а от Гугъл вече трябва да посетят сайта първо. Един дори беше написал, че няколко месеца, след като им е докладвал за грешка, никой не се е заел.
С една дума - новите/неизвестниоте да духат супата, или нещо такова. Както и се обръщаше внимание на разширението, колкото е по-непопулярно, толкова по нисък шанс да му обърнат внимание.
То го мернах и някъде в документацията на адсенс - ако сега влизаш можело да отнеме до 3 месеца или повече или нещо подобно.
 
при мен да 15 минути рекламите се показват, стар или нов сайт без значение
 
Ми така четох... Един дори беше написал...
То го мернах и някъде ... нещо подобно.

Аха, разбирам, вече всичко ти е ясно. За твое сведение, помагах на един познат да се регистрира в Адсенс, нов адсенс профил с нов сайт, одобриха го за ден. Но ме слушаше какво да прави. Аз нямам проблеми в това отношение, проблеми имат хората, които не разбират, и като теб изказват компетентно мнение, изразяващо се в:
"Ми така четох... Един дори беше написал...
То го мернах и някъде ... нещо подобно."
 
Е, и кво точно съм правил? Нищо особено, регнах профил, аднах сайт направих адс и толкова.
Ти всенайкото, какво точно по-различно си направил, с твоят приятел, който се е вслушвал в гуровските ти съвети :p
 
Е, и кво точно съм правил? Нищо особено, регнах профил, аднах сайт направих адс и толкова.
Ти всенайкото, какво точно по-различно си направил, с твоят приятел, който се е вслушвал в гуровските ти съвети :p

Направил си нещата по грешния начин, а какво аз съм направил - нямам намерение да те уча.
 
Направил си нещата по грешния начин, а какво аз съм направил - нямам намерение да те уча.
Абе нищо не съм правил, бе човеко :) 1,2,3 както го написах и това е.
 
Абе нищо не съм правил, бе човеко :) 1,2,3 както го написах и това е.

Май си забравил какво си написал, напротив, направил си, цитирам:

Правя втори опит да сложа пробно адсенс, нямам трафик,
 
Не, струва ми се, че тонитро е изказал вярното предположение или заключение:) Май на това замирисва. Тъй, или иначе аз поставих въпроса на принципна основа, подчертах, че не съм пробвал да сложа адсенс за да правя пари, а за да пробвам как стоят нещата.
 
Набий кода директно в PHP файловете, какво ще си играеш всеки път във всяка една страница или публикация да вмъкваш кода. Ако не знаеш как, затова са плъгините с техните опции.
Като нямаш трафик, по-късно ще се покажат рекламите, но щом са в жълто каре, значи някой ден ще бъдат там. Може да замениш това празно поле с твой банер по избор, мисля.
 
Набий кода директно в PHP файловете, какво ще си играеш всеки път във всяка една страница или публикация да вмъкваш кода. Ако не знаеш как, затова са плъгините с техните опции.
Като нямаш трафик, по-късно ще се покажат рекламите, но щом са в жълто каре, значи някой ден ще бъдат там. Може да замениш това празно поле с твой банер по избор, мисля.
Еми кода уж е сложен в хедър файла. Не знам какви са причините, темата няма никаква документация. Може и да не го правя както трябва.

В профила в АдСенс имам един урл канал със сайта, който е активен.
Имам и една инфийд реклама, която обаче си седи тагната с NEW, a не с АCTIVE.
Нейният скрипт го слагам на определено място, примерно под статия или в сайдбара.

A ot page level ads кода съм го сложил в боди на хедър пхп файла. И това е. И не знам.

Под графата Съдържание, където е сайта, всички видове реклами да допуснати. Във URL адреси на рекламодатели , за допуснати или блокирани пише няма данни.

Хост за съдържание
също пише няма данни.

Сайта е упълномощен и активен.

В графите за парички ми дава някви 2-8 евро за хиляда импресии. И ми дава че има някой клип примерно, а пък реално реклама не се вижда.

В ютуб хората си слагат просто в един текстов уиджет кода и муш в сайдбара и им излиза. При мен нищо не излиза така, дори и жълтото поле.
И тук става въпрос за 2 различни теми, и на двата сайта и двете теми е едно и също.
 
Последно редактирано:

Горе