Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

За ме keyword research е основата на успешния онлайн бизнес. Без него не можеш дори и домайн да си вземеш защото е важно да вземеш добер домайн като логика на запомняне но и да е полезен за СЕО.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Не е ли по-добре да се видят първите резултати, да им се провери PR и как са направени (title, meta, съдържание) и така да се определи колко сложна е нишата.
Иначе за keyword tool. Не осмислям как ги дава тези резултати, имам сайтове на първо място, които получават 5% от броя търсения според този инструмент.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

За ме keyword research е основата на успешния онлайн бизнес. Без него не можеш дори и домайн да си вземеш защото е важно да вземеш добер домайн като логика на запомняне но и да е полезен за СЕО.

Както четох някъде - домейнът е като добрите гуми,но всичко останало също е изкл.важно :)
А всеки ще се сети поне за 20 успешни онлайн бизнеса, които имат "лоши сео" домейни - като се започне от замунда, до бг-мама и т.н.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Темата е важна, но мислех, че последният ъпдейт по нея е полезен....Замунда, бгмама се брандират, за такива като тях домейна не е от такова значение, отделно че бгмама ми се струва, че е с много дийп оптимизация...
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

бг-мама има всичко, ако ти трябват гуми за колата :) пак там ще намериш информация ;)
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

добре е да се погледнат и резултатите на keyword-a в "inanchor:"
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Супер, вече знаем как да преценим ключовата дума.
А кой ще разкаже как се подбират ключови думи? Щеше да е много интересен опит
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Много полезно инфо за начинаещ, благодаря :roll:
И аз скоро ще отделя време за първия афф блог.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Много ми помогна, мерси!
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

По скоро в intext ще е по подходящо от inanchor след пингвинското нашествие ;) но и intext би помогнало.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

По скоро в intext ще е по подходящо от inanchor след пингвинското нашествие ;) но и intext би помогнало.
YuRiX аз мисля че подбирането на ключови думи е най сложното и най важното, е зависи само от теб а трябва да е съвместна работа между оптимизатора и клиента. Защото давам за пример, ако оптимизираш един сайт за дума музикални инструменти, а в него се продават само китари, в това няма резон, понякога е по добре да избереш ключова дума с по-малко търсения, която обаче си сигурен че ще ти донесе 100% печалба.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Доста полезна тема, но едно нещо не разбрах, въпреки, че доста информация търсих на тази тема. Понеже първото нещо при проверката е да се напише думата в google в кавички за да се види как е конкуренцията въпроса е резултатите от keyword tool на exact показват колко човека търсят например "състезания с коне" като го пишат в кавички, или показва колко търсения има думата/фразата написана точно по този начин без други допълнителни думи например: Състезания с коне (без кавички), а не примерно Състезания с коне Петрич ?

На практика имам един блог който при търсене на точната фраза с кавички е на 2-ра страница, а при търсене на същата фраза без кавички го няма никакъв.. и не знам как да го разбирам сайта реално на 2-ра страница ли е и тези почти 2000 exact търсения, които има съответната фраза с кавички ли са или сайта е някъде където скоро трафик няма да види ?
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Никой ли не може да каже..
С кавичките проверяваш по точно конкуренцията си.
Процента търсещи думите си в google в кавички е малък,всеки си го пише направо и си гледа каквото му трябва.
Аз кавичките също не ги ползвам.
Гледай си как се класираш по думата без кавички, тя ти е важна и оптимизираш така че да се класираш по добре с нея.
Ако бъркам нещо моля някой колега да ме поправи :)
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Трудна или нетрудна, какво значение има? Разликата е във времето. Аз за никъде не бързам. И без това имам куп глупости на главата. За мене най важното е да има търсене и рекламодатели. Щото иначе няма смисъл.

Тъкмо се замислих след толкоз туулове за какво ли не, дали няма някой за оценка на трудността на нишата примерно от 1 до 10? :) Това ще е хитро.


За мен най-добрия тул в момента е LongTail PRO. Ако искаш може да си закупиш за 15$ на месец и Platinium Update-а към него, който показва абсолютно всичко + Финален, цялостен компетишън анализ и скала от 0 до 100, като за мен лично е препоръчително да се избират keywords с компетишън под 20-30 макс. Moже да разгледаш безплатния триал- http://longtailpro.com/ :)
 
От: От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

За мен най-добрия тул в момента е LongTail PRO. Ако искаш може да си закупиш за 15$ на месец и Platinium Update-а към него, който показва абсолютно всичко + Competition анализ и скала от 0 до 100, като за мен лично е препоръчително да се избират keywords с компетишън под 20-30 макс. Moже да разгледаш безплатния триал:)
Мисля да му видя трайла, защото трябва. :) Проучвам нещо, което да си отговаря на цена/качество. Няколко разгледах, но реално малко от тях успявам да кажа, че са това, което очаквам. Ще си дам мнението за него също в някой пост. ;)
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Е то тоя adwords колко лъже не е истинa.
хахаха да. преди викам на едни тази дума колко се търси и той вика ми виж в kyeword tools и махни една нула. Даже и в webmasrer tools имам чувството че ги показва на импресии някой ако всеки денн пиши думата ГГ ще го отчете 20-30 пъти и после се чудиш защо имаш 10 000 импресии на 1-во място си а имаш 1k – 5k посещения, a ako видиш e kyeword tools може да ти окаже не 10k търсения ми повече. И като почнеш за няква нова дума се чудиш колко ли се търси :D
intitle:"key" - това е яко не го знех
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

много ми е интересно, защо толкова се фокусирате върху ключови думи? Те не са в основата на бизнеса нито на бизнес идеята. Нито гореспоменатите замунда, вбокс, бгмама, дир.бг, всъщност, нито един успешен или успял онлайн бизнес - отново натвърдвам - БИЗНЕС - няма и не му е правен кийуърд рисърч. keyword research има смисъл да се прави за домейни и бизнеси-еднодневки (метафорично казано) - когато смятате да наспамите яко, да пожънете и да продадете, преди домейна да е потънал в заслужено забвение.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

много ми е интересно, защо толкова се фокусирате върху ключови думи? Те не са в основата на бизнеса нито на бизнес идеята. Нито гореспоменатите замунда, вбокс, бгмама, дир.бг, всъщност, нито един успешен или успял онлайн бизнес - отново натвърдвам - БИЗНЕС - няма и не му е правен кийуърд рисърч. keyword research има смисъл да се прави за домейни и бизнеси-еднодневки (метафорично казано) - когато смятате да наспамите яко, да пожънете и да продадете, преди домейна да е потънал в заслужено забвение.

В грешка си. Изброените от теб сайтове са комерсиални и не са тематични. Освен това са стари и са се утвърдили по времето, когато не е имало конкуренция, или поне е била минимална. Всеки нов тематичен сайт трябва да стартира или с добра стратегия, която започва с проучване на ключови думи, или с голям бюджет за реклама. Като най-добре е комбинация от двете. В противен случай как очакваш някой да намери сайта ти, без значение колко е полезен или интересен?
 

Горе