Как се правят пари в YouTube?

От: Как се правят пари в YouTube?

монетизиран акаунт е такъв който вързваш към адсенса си и от там идват рекламите
кликането върху тях и показването им ти носи пари в адсенс акаунта ти.

не се сдобива човек с него, а те поканват след определени заслуги и действия, които изискват време и ресурс.

когато се сдобия с този акаунт ще го предложа за продан (възможно е - получваш логин, сменяш си паролата и си е твой).
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Искам да ви питам нещо и реших тук да питам да не отварям нова тема, та имам профил в ютуб и няколко клипа и реших да пробвам да си свържа акаунта към адсенс. Ето какво направих, промених си държавата на Великобритания, защото разбрах, че в България това монетизиране не е активно и като пуснах молбата за регистрация в Адсенс ми дойде имейл, че не съм одобрен, защото адресната информация е неправилна, непълна или не е предоставена. Да не трябва адреса в профила ми в ютуб и в гугъл адсен да съвпадат? Сигурно трябва. Защото в ютуб пише, че съм от Великобритания, а в молбата ми за регистрация си написах моя адрес, тоест България. Та искам да ви питам това ли е причината ?
 
От: Как се правят пари в YouTube?

@Dean - твоят сценарий не съм го играл и аз лично не мога да помогна със съвет
 
От: Как се правят пари в YouTube?

...защото разбрах, че в България това монетизиране не е активно...

Грешка, активно е и в България, и знам поне за един случай, който си е от тук, и си ползва такива реклами. Официално страната ни не е партньор, но от Гугъл канят само тези, които преценят, извод - щом теб не са те поканили и не си получил разрешение, значи не си добър, читав.

И да, ако си мислиш, че ще минеш номера, само ако промениш местожителството си на Великобритания - не си познал. Не това е начина.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Мерси и аз това си мислех. :)
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Знам че вдигам малко темата от прахоляка , но смятам че тука е правилното място да си задам въпроса.
Някой има ли обяснение защо нямам и 1 цента начислена печалба ?
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Знам че вдигам малко темата от прахоляка , но смятам че тука е правилното място да си задам въпроса.
Някой има ли обяснение защо нямам и 1 цента начислена печалба ?

Включил ли си рекламите на клиповете?
Клиповете авторски ли са? Ако не са имаш ли разрешение от автора да ги публикуваш? - (ако съдя по заглавията едва ли)
Ако отговорът на последните два въпроса е "Не" те съветвам да си деактивираш Адсенс акаунта от канала, за да не ти изгори заедно с канала (то е ясно, че каналът ще изгори рано или късно, но ако е с реклами на него е по-вероятно да е рано).
 
От: От: Как се правят пари в YouTube?

Включил ли си рекламите на клиповете?
Клиповете авторски ли са? Ако не са имаш ли разрешение от автора да ги публикуваш? - (ако съдя по заглавията едва ли)
Ако отговорът на последните два въпроса е "Не" те съветвам да си деактивираш Адсенс акаунта от канала, за да не ти изгори заедно с канала (то е ясно, че каналът ще изгори рано или късно, но ако е с реклами на него е по-вероятно да е рано).

Колега виждам че си запознат с нещата около YouTube, ще се радвам да дискутираме някои подробности, ако е възможно разбира се.
Под авторски нека се разбира , че клиповете (компилациите) са сглобявани от мен. Много ми е чудно , при клипове снимани с телефон , как можеш да покажеш , че притежаваш авторски права, защото основно такива клипове имам? Акаунта ми е свързан с адсенс , обаче те се бавят вече около 2 седмици да ми пратят е-майл с това дали кандидатурата ми е одобрена или отхвърлена. Колко е нормалния срок ? Нормално ли е при толкова гледания , поне 1 цент да нямам начислена печалба?
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Пари се правят от клипове, обаче конкуренцията в милиони :)
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Пари се правят от клипове, обаче конкуренцията в милиони :)
И какво от това? То и интернет ползват милиони, но това не означава, че не могат да се правят пари от нетя, нали?:) Тубата е златна мина също, просто трябва да станеш ''про'' и там, както и в останалите ИМ пера, тоест задъвчеш ли тубата професионално, трябва да е наистина професионално:). Има много неща по темата в нета - ровиш за печеливши схеми, съответно ги ъпгрейдваш по свой вкус и вадиш кинти, звучи лесно, но си трябва яко бачкане:wink:
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Ей го и моя канал:
За сега имам 2$ от него :clap:

Как ви се струва :D

Как монетизира канала, защото за България продължава да е недостъпна опцията?
 
От: От: Как се правят пари в YouTube?

Как монетизира канала, защото за България продължава да е недостъпна опцията?

Някой колега беше споменал, че ако канала ти е регистиран в USA примерно автоматично ти се активират функциите за монетизация. И аз така нарпавих. Смених си държавата на канала на USA, а и без това ги правя на английски клиповете. После си вързах моя адсенс акаунт, който си е регистриран с български адрес към канала и готово. За сега си отчита всичко без проблеми. Незнам след време като стане време да получавам плащане, дали няма да има проблеми, но незнам.

Не мисля, че ще има проблем :D
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Моя е регистриран в Бг и се показват рекламите,но не отчита пари макар че съм направил абсолютно всичко необходимо.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Моя е регистриран в Бг и се показват рекламите,но не отчита пари макар че съм направил абсолютно всичко необходимо.

Не си само ти и при мен е така..
 
От: От: Как се правят пари в YouTube?

Как монетизира канала, защото за България продължава да е недостъпна опцията?

Опцията е достъпна и за България и не трябва да отговаряш на кой знае какви условия (от сорта на голям трафик и много абонати например). Но е важно клиповете да са твои, в това число звук и картина. Вероятно е въпрос на време опцията за монетизиране да се появи и в твоя акаунт.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Моя е регистриран в Бг и се показват рекламите,но не отчита пари макар че съм направил абсолютно всичко необходимо.

Статистиката какво ти показва?
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Оправи се.Мисля че клипа трябва да направи оределен брой гледания.Сега този с най-много гледания е спечелил някакви стотинки,а другите с малко гледания им излиза предупреждение че няма данни за избеания период макар,че избурам lifetime.
 

Горе