Как се правят пари от Pinterest!

От: Как се правят пари от Pinterest!

никой не ми отговори как ги правите тея пари от Пинтерест, като тъпия сайт не позволява почти никакви линкове
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

принципа е горе доло, като ФБ - колкото повече последователи, толкова повече трафик към даден блог или сайт от където пинваш. Когато кликнеш на един пин той те редиректва към сайта или блога откъдето е направен пина. Що се отнася за правенето на пари от Pinterest, не мога нищо да кажа. Последно време доста се говори тук във форума за тази социална мрежа.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

2. Affiliate Marketing

Pinterest ви дава възможност да пинвате продукти от различни сайтове (напр. Amazon или друга мрежа), които вече рекламирате на вашия сайт/блог чрез афилиейт. За да печелите пари, очевидно ще трябва да използвате вашия афилиейт линк при всяко пинване. Сайтове като ClickBank.com ще ви снабдят с афилиейт линкове, когато се регистрирате.Така, когато хората следват ваша връзка от Pinterest на конкретен уебсайт (напр.Amazon), вие ще се виждате като референт и ще бъдете възнаграден с извършването на всяка генерирана покупка. Веднъж събрали последователи в Pinterest, се увеличават шансовете да спечелите клиенти за продуктите, които промотирате.

афилиейт линковете не са ли забранени? имам предвид дори да вкараш продукт директно от афилиейт профила си да кажем в amazon.com, след пинване на продукта те препраща на сайта но афилиейт ID-то ти го няма, т.е. дори някой да си купи продукта, ти няма да вземеш комисионна. Поправете ме ако греша, но пинването на продукти трябва да става от афилиейт сайта/блога, а не директно от афилиейт профила?
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Качваш продукта на сайта си и пинваш статията с продукта. Аз правя така :) Иначе директен линк не може да се сложи, да. Не могат да се слагат и бит.ли линкове.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

ами да де, но аз от първия пост в темата останах с друго впечатление. мисля, че преди време е можело да се слагат директно афф линкове, но вече са го спрели. Ето една статия, където в заключението пише, че от 30.03.2012, pinterest са проеминли афф линк системата си точно заради бум на спамъри с продукти. И аз да добавя нещо - за да ви излизат продуктите в секция gifts, след заглавието на пина си сложете цената с $ пред нея ($100.00 примерно). Така на самото изображение ще излезе и цената.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Хм, всичко се опорочава.

Появява се някаква идея за нова социалка - хората да си общуват, да са комуникират приятно и забавно. И веднага почва някакво "спамене" и натрапване на продукти за продаване. Не може ли да си остане първоначалната идея за общуването. И някак по тънко да се предлагат продуктите. Веднага юруш. И създателите се чудят как да озаптят това спамене и започват едни промени и ъпдейти.

Във фейса да те е страх да погледнеш някоя новина или снимка, не се знае на коя страница ще станеш фен.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

ops5, целта на социалките не е хората да си общуват. Нима си мислиш, че създателите на пинтерест или която и да е друга социална мрежа са вложили милиони долари, за да могат хората просто да си общуват и да им е забавно? Спамът убива легалната реклама, в това е проблемът, че бъркаш в кацата с меда и за това те бият през пръстите.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

redrum,

и двамата знаем защо се създава какъвто и да е проект - да се печели. Идеята на социалките е да се даде платформа на хората, където да си убиват времето и тънко да им се поднася реклама. И създателите на тази платформа печелят по някакъв начин от рекламодателите. Дали на импресии, дали афилиейт проценти - кой както го измисли.

И, тук идва проблема - някои не могат да го измислят тънко или не им се занимава. И давай затрупване със стотици снимки на продукти или мнения "Купи си прекрасна почивка на Халкидики". Социалката постепенно губи феновете си. И създателя почва да променя (бие през пръсти), за да задържи трафика. Така постепенно след година вече е доста различно в сравнение с първоначалната идея и чар на проекта. Заради спамери.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Колкото и да е странно всички предлагащи ти реклами без твое предварително съгласие могат да се квалифицират като спамери. Гледните точки са много и различни. Едни я поднасят технично, други ти я натрисат с няколко едновременно изскачащи прозорци ... таргета предопределя и начина на поднасяне ...
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

афилиейт линковете не са ли забранени? имам предвид дори да вкараш продукт директно от афилиейт профила си да кажем в amazon.com, след пинване на продукта те препраща на сайта но афилиейт ID-то ти го няма, т.е. дори някой да си купи продукта, ти няма да вземеш комисионна. Поправете ме ако греша, но пинването на продукти трябва да става от афилиейт сайта/блога, а не директно от афилиейт профила?

Качваш продукта на сайта си и пинваш статията с продукта. Аз правя така :) Иначе директен линк не може да се сложи, да. Не могат да се слагат и бит.ли линкове.

Благодаря ви за уточнението! Затова съм тук, за да се уча от знаещите :)
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Taka e....Ама за един сватба за друг брадва. Хубавото е че човек може да се"ънлайкне" :) ама изглежда повечето не го правят, дали защото им харесва, дали защото не разбират...... :?:
Абе повечето хора май си ги кефи простотийката....
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Искам да попитам важи ли още следния номер в Питнерест. Правя си index.php качвам си го на домейна alabala.com/продукт

<?php
header ('location афилиейт линка');
?>

И след това си качвам alabala.com/продукт като линк в пинтерест, като при клик потребителя отива на продукта/продуктовата страница. Важи ли това още или напротив?

Предварително благодаря за отговора.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Мисля, че след известно време те засичат и банват домейна.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Според мен ако и Tumblr минат на принципа на Pinterest, определено чрез първия сайт ще се промотира по-успешен бизнес. Евала за темата и за идеите на създателите на Pinterest. :D
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Добър ден от мен, та аз сиг. съм най-новия тук, но все пак ще питам каквото ме мъчи ;Р...
Та.. след регистрация в Пинтерест, след леко ровичкане из нет-а, разбрах, че освен от Пинтерест можеш да взимаш пари също и от Амазон като се Подпишеш като техен сътрудник и от там вече ще взимаш до 10% на продук който ти си рекламирал и си ги пратил, също така чух, че и дори да излезнат от твоя линк, има оставащи бисквитки в същия човек който е минал през теб и ако закупи продукта до няколко дни пак ще вземеш дадения % за продукта. Така ли е?
 
Последно редактирано:
От: Как се правят пари от Pinterest!

Здравей, ops5! Търсих статистически данни относно трафика на Pinterest по държави, но не можах да открия.

Това е чисто американска социалка. Над 90% отрафика е от там, следва Канада и останалите енг държаваи от ''семейството'' УК, Австралия.... Останалото е епизодични посещения от Европа, Азия и Ю Америка. За посещения от българи в Пинтерест - вероятно са само от хора, които са свързани по някакъв начин с интернет професионално.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Да споделя и моя опит от pinterest. Имах профил/днес ми го баннаха/ с над 1500 последователи и над 20 дъски, разбира се най-много се печели от пинване на дрехи, обувки, часовници, аксесоари за коса и бижута за женската аудитория. Ако искате да правите пари от Амазон най-добре имайте 5-6 профила, с които да разменяте дъски с основния ви профил, защото ако засичат спам блокират профила. Имат бизнес акаунти, но не знам дали се плаща нещо. Относно оптимизацията pinterest не влияе много на Гошо, поне това са мой лични наблюдения.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

А какво става като си разменяш дъски между твои профили?Предполагам в небаннатия си остава дъската да си я поддържаш? Питам защото сега се уча :(

Абе тук или малко хора се занимават с Пинтерест или много работят занимаващите се ...... малко се пише по темата :cry:
Приятно пинване :D
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Аз например много искам да питам и да разбера как ажаба може да те приемат в някоя дъска като contributor?
То е ясно че като помолиш,ама има ли някакви тънкости......:roll:

Че докато съберем последователи Пинтерест може да приключи :-o :lol:
 

Горе