Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ? какъв е смисъла от тях ?

ivan01

Member
Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ?

какъв е смисъла от тях ? пр или ?

моля обяснете ми ! Благодаря предварително :)
 
От: сателитки

Идеята е ,че ранкне ли се сателитката, и сайта ти ще е иде по-нагоре . За ПР се прави попринцип или за навлизане в друга ниша с други keywords , които ги няма в сайта , но главно за serpa .
Най-общо казано пишеш статии и в тях линкваш с anchor keyword към сайта .
Пример : виж това http://videonablyudenie.blogspot.com/ , как някои думи линкват към сайт.
 
От: сателитки

този блог сателитка на друг сайт ли е ?

значи може да направя няколко блога на фрее домейн и хостинг който да са сателитки на моя сайт ?

а това гарантира ли нещо ? ако спазя всичко - уник. текст в тези сателитки и т.н. ?
 
От: сателитки

Идеята ти я казах каква е , затова трябва сео и за сателитките и печелиш разбира се , защото сайта ти има линкове в релевантен сайт ( сателитката ) .
И да сателитка е , не виждаш ли статиите ,че в тях keywords линкват към главния сайт ~
 
От: сателитки

Имаше таква тема тук и се стиган доста дълбоко в нея. Аз още преди време, беше години, споменах, че този метод ще стане стандарт скоро.

Правят се като всички нормални сайтове, може и фри блог платформи. Идеята е да насочваш линк тежест и генериран от тях трафик към главния сайт. ако се направи правилно мрежата от тях, ще напомпа главния сайт по търсачките, и особедно по тези, които държат на качествени линкове. Все пак говориме за добре направени сателити, а не спам изпълнения, нали? Смисъла от тях е голям. Все пак вече си е много майсторлък да излезнеш за хубави неща, където и да е. За това се ползват акто помощен инструмент в линк билдинга. ;)

Ако имаш други въпроси - питай, но това е в общи линии. Даже и блек хедъртите го ползват, но там е бруталика. :)
 
От: сателитки

Идеята ти я казах каква е , затова трябва сео и за сателитките и печелиш разбира се , защото сайта ти има линкове в релевантен сайт ( сателитката ) .
И да сателитка е , не виждаш ли статиите ,че в тях keywords линкват към главния сайт ~


да, сега разбрах вече ....

имам още няколко въпроса:

значи тази сателитка помага за покачване на пр-а на главния сайт ? например от пр0 стане пр1 - а сателитката същото ли става или не ? тя си остава 0 ? (по моя логика по-голяма вероятност има да остане 0 ?)

и още нещо - колко думи в текста трябва да се направят с линк към главния сайт ? прекаленото много пречи ли или няма смисъл?

мерси отново !
 
От: сателитки

Зависи колко добре си развил от към линк билдинг сателитката, както и какво имаш на нея като изходящи линкове. Това което на практика определя и PR на обикновен сайт. Ако са добре като PR въпроснте сателити и имат линк (ще е най-добре контент линко/ве) към главния сайт, опредлено ще му помогнат за вдигането на РR-a му. По-често се ползват за трафик и SERP, не толкова за вдигане на PR на главния. Даже не знам защо питаш за PR? :)

А текст линка да е за димичката, за която се катериш по търсачките. Това е най-логичното. Не е мужно да е цяло изречение. Идетя тук, според мен (ако е читава схемата и мрежата от сателити) е и текст линка да предизвика посетителя да кликне на него, за да го насочиш към въпросния главен сайт, където ще извърши и самото действие. Което от своя страна ще вдигне алекста, което пак ще повлияе на SERP-а, освен от линковете, които са пуснати от сателитите. За това с добре да имаш повечко и добре направени, като истински афф. сайтове. Да, точно така - разсъждавай, че сателитите са аф. сайт към програмта, която е главния сайт, но тук линка си тежи. :)
 
От: сателитки

Мерси и от мен!
мерси !

ако се сетя нещо друго пак ще питам :D

И аз ви благодаря, много дорба тема се получи.

Преди малко говорех с едно момче тук. Той пък подготвял мини нет от 80 сайта. Добре ли е? :)
 
От: сателитки

И аз ви благодаря, много дорба тема се получи.

Преди малко говорех с едно момче тук. Той пък подготвял мини нет от 80 сайта. Добре ли е? :)

това щях да питам колко сателитни сайта е позволено да имаш към един сайт
 
От: Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ? какъв е смисъла от тях ?

Само по три
 
От: Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ? какъв е смисъла от тях ?

Само по три

Това от едно IP ли имате на предвид?Да не стане обратния ефект,ако е от едно и също IP и гоогле да го зачете като спам
 
От: Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ? какъв е смисъла от тях ?

Просто ми е интересно, на Гугъл няма ли да му хареса повече, ако си добавям статии в хербалката, отколкото в блогове, сочещи към нея (особено сега, с новия ъпдейт, когато съдържанието е цар повече от всякога)?
 
От: Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ? какъв е смисъла от тях ?

Просто ми е интересно, на Гугъл няма ли да му хареса повече, ако си добавям статии в хербалката, отколкото в блогове, сочещи към нея (особено сега, с новия ъпдейт, когато съдържанието е цар повече от всякога)?
съдържанието е ясно ......не знам този нов ъпдейт как ще повлияе на сателитките
 
От: Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ? какъв е смисъла от тях ?

3 на различни ИП-та
 
От: Как се правят сателитни сайтове на 1 друг ? какъв е смисъла от тях ?

Да даже е препоръчително ИП-тата да са на различни сървъри на различни континенти например - един в УСА един в ЕУ и един в Африка
 

Горе