Как се правят Nofollow tags в WP

просто ги отбележи като ноиндекс в all in one seo pack ефекта ще е същия или просто забрани /tag/ в роботс.тхт

или като вариант да направиш лесно може с някой от нофолоу плъгините или та потърсиш такъв за тагагове
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Изрових сумати ама не ми вършат нужната работа :( А иначе в AIO съм ги цъкнал да са noindex, само категориите са index :) Притесняваме, че се събират прекалено много изходящи follow линкове от хоума
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Изрових сумати ама не ми вършат нужната работа :( А иначе в AIO съм ги цъкнал да са noindex, само категориите са index :) Притесняваме, че се събират прекалено много изходящи follow линкове от хоума

wordpress seo by yoast я има тази опция доста по добър е от AIO с много повече възможности. WordPress SEO e името на плъгинчето
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Какво е мнението ви за таговете от гледна точка на SEO ?
- Да бъдат Do follow
- Да бъдат No follow
- Да няма никакви тагове

Четох доста противоречиви мнения, след което изтрих моите тагове от WP заради риска от дубликейт контент.
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Какво е мнението ви за таговете от гледна точка на SEO ?
- Да бъдат Do follow
- Да бъдат No follow
- Да няма никакви тагове

Четох доста противоречиви мнения, след което изтрих моите тагове от WP заради риска от дубликейт контент.

То като са ти ноиндекс таговете, избягваш дублирането :)
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Мхм тоест да си стоят таговете, но да не ги индексва, за да няма дублаж.
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Аз, до колкото се сещам колегата имаше друго в предвид, а именно да се сложи No follow, на линковете които водят към таговете, а не да ги маха от индекса. :)

Мхм тоест да си стоят таговете, но да не ги индексва, за да няма дублаж.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Аз, до колкото се сещам колегата имаше друго в предвид, а именно да се сложи No follow, на линковете които водят към таговете, а не да ги маха от индекса. :)

Точно така :) Изнамерих някакъв плъгин, който прави доста неща по хоума nofollow и стана работата :D

А какво ви е мнението за големите количества follow линковете от хоума към вътрешните страници?
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Честно казано от как на сайта за игрите са повечето нофалоу, не съм усетил нищо в серпа, а за pr. няма как да кажа защото тая година е като на стара баба ..... :D
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Ами аз им дадох от SEO Yoast плъгина опцията noindex, follow. Така е ок нали?
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Таговете, не са проблем освен, ако не са автомат генерирани. Ако те са ти носели трафик то тогава си направил грешка. Таговете са проблем и почва да се получава дублирано съдържание когато са автомат, както аз съм ги ползвал преди, или по начина който ги правят свежо в момента, иначе до тогава няма от какво да се притесняваш. :)

Ами аз им дадох от SEO Yoast плъгина опцията noindex, follow. Така е ок нали?
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Преди 3-4 години направих подобна грешка на вече наказан сайт от първата панда. Посещенията спаднаха след махането на таговете от 3-5к. на ден до 50-80 на ден. Така, че не повтаряйте моите грешки, не махайте страници от индекса които ви носят трафик, и никога ама никога не подавайте молби за преразглеждане до гугъл. ;)

Аз мойте сега след промяната съм ги направил noindex, nofollow
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Преди 3-4 години направих подобна грешка на вече наказан сайт от първата панда. Посещенията спаднаха след махането на таговете от 3-5к. на ден до 50-80 на ден. Така, че не повтаряйте моите грешки, не махайте страници от индекса които ви носят трафик, и никога ама никога не подавайте молби за преразглеждане до гугъл. ;)

Аз от самото начало съм ги цъкнал noindex и не би трябвало да са влизали в индекса :) а и сайта е нов бота минава веднъж на високосна :D
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

А, и каква е ролята на тага, ако не влиза в индекса? Само за по-бързо индексиране? То това може да се постигне с събмит на рсс. в някои по-големи сайтове. Няма смисъл да се създаде нещо, ако то няма да се ползва пълноценно. :) Пускайте си таговете и няма да ви е страх щом си ги пишете сами, няма кой да ви накаже.
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Еми братле, за мен това си е било грешка, щото ботовете и чистотата на обхождане зависят най-вече от броя страници вкарани в индекса. ;)

Аз от самото начало съм ги цъкнал noindex и не би трябвало да са влизали в индекса :) а и сайта е нов бота минава веднъж на високосна :D
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

преди 3 месеца премахнах таговете точно с Nofollow Noindex - в следствие на това трафика спадна значително, пусках нови статии а трафика падаше с всеки изминал ден, помислих че е някои животно, но това си беше от таговете
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Нормално вадиш страници от индекса които ти носят трафик, и аз направих същата грешка ама вече няма да го направя. :)

преди 3 месеца премахнах таговете точно с Nofollow Noindex - в следствие на това трафика спадна значително, пусках нови статии а трафика падаше с всеки изминал ден, помислих че е някои животно, но това си беше от таговете
 
От: Как се правят Nofollow tags в WP

Върнах още вчера таговете и разкарах тая опция.. няма да го правя повече :)
 

Горе