Как се работи с PayPal?

mvmrik

Well-Known Member
Днес си активирах картата и сега незнам как става, досега не съм го ползвал никога. Гледам че си има някаква paypal сметка, нещо като микросметката при epay.bg. Сега ако искам да платя нещо - първо трябва парите да се вкарат в сметката ли трябва или може директно от картата? Също така ако някой ми плати, предполагам парите ще постъпват в paypal сметката, как после да ги прехвърля в картата?
 
От: Как се работи с PayPal?

Може да плащаш и без да имаш пари в пейпала, в такъв случай си ги дръпва автоматично от картата. Но не съм сигурен таксите дали са същите.

И като ти платят с пейпал - постъпват първо там и после може да ги дръпнеш в картата. Става за 5-7 дни и удържат 2.50 евро ако не се лъжа.
 
От: Как се работи с PayPal?

А от къде става това прехвърляне в картата, не можах да го намеря?
 
Ако имаш пари в сметката няма никакви такси май. Или поне при плащането ако избереш Personal -> Other няма.
 
От: Как се работи с PayPal?

А от къде става това прехвърляне в картата, не можах да го намеря?

Някъде имаше линк Withdraw - после избираш за банки извън USA.
 
От: Как се работи с PayPal?

По 2.50 евро или 2.50 долара е таксата, затова най-добрия вариант е да събираш колкото се може повече и тогава дърпаш. А прехвърлянето става, My account->Withdraw
 
От: Как се работи с PayPal?

По 2.50 евро или 2.50 долара е таксата, затова най-добрия вариант е да събираш колкото се може повече и тогава дърпаш. А прехвърлянето става, My account->Withdraw

и разбира се БГ банките ти свалят кожата :)
 
От: Как се работи с PayPal?

Днес си активирах картата и сега незнам как става, досега не съм го ползвал никога. Гледам че си има някаква paypal сметка, нещо като микросметката при epay.bg. Сега ако искам да платя нещо - първо трябва парите да се вкарат в сметката ли трябва или може директно от картата? Също така ако някой ми плати, предполагам парите ще постъпват в paypal сметката, как после да ги прехвърля в картата?

1.регваш се
2.добавяш данните си вклю4ително тези на картата
3.ако имаш интернет банкиране виждаш 4е на момента са одържани парици около 1.50 евро
4.на транзакцията има код от 4 цифри,взимаш го после го слагаш там където иска пейпал за веритификация(потвърждение)незнам дали правилно го пиша ;)
5.не можеш да си захранваш пейпала от сметката важи за уса и др държави,ако си верифициран може и да може да плащаш по пейпал ако имаш пари по сметката (картата)
6.ако полу4иш $ по пейпал може да ги наредиш както споменаха по горе около 3-4 дена се 4ака!!!
7.имаш лимит за година 3500$ движение по сметката и 500 $ за превод към картата дневно,после се изискват допълнителни документи
8.пожелавам ти да стигнеш към допълнителните документи ;)

Поздрави...

пс:ако някой се сеща нещо да допълни....
 
Последно редактирано:
От: Как се работи с PayPal?

и разбира се БГ банките ти свалят кожата :)

Може да поспорим. Те парите ти отиват в картата и дали ще те таксуват зависи от това, какъв банкомат ползваш. :)
 

Горе