Как се става Богат!!!

dalasweb

Well-Known Member
Купих си наскоро раница за 6 лв от магазин-"Всичко по левче".За толкова пари си струваше, но голямо ми беше учудването ,като същата раница я видях на пазара за цели 20лв.Значи разбирам от Китай е дошла за 1.Продадена е на магазинерката за 3,която от своя страна я продава за 6лв.А на пазара цели 20лв.В задачата се пита с колко процента е увеличението и по тази начин едвали ще имаме производстро на нещо си.По-лесно е да препродадеш и да станеш богат.Юрушшшшшшшш на черешите!
 
От: Как се става Богат!!!

Това е наистина голяма надценка, но реално това е доста рядко явление.
Ако някой си мисли, че така стават нещата да си ипотекира апартамента, да внесе няколко контейнера стока от Китай и за нула време ще стане богат. (евентуално)
Колко процента мислите вземат музикалните продуценти от заработеното от техните изпълнители? А колко вземат спортните мениджъри?
Не се става лесно звезда! Още по пък богат!
 
От: Как се става Богат!!!

мангалите в България как стават толкова богати, повечето се занимават с пазарната търговия. (поне тук при нас е така)
 
От: Как се става Богат!!!

Странно.
В сферата на услугите се нарича аутсорсинг и не е мръсна дума или практика, над която хората се мръщят.
 
От: Как се става Богат!!!

Основен закон в търговията - НЯМА фирма, която е станала голяма (не само в България) и е продавала евтино. Така, че левчетата с по 20-ина процента надценка не са много добре, да знаеш.
 
От: Как се става Богат!!!

Основен закон в търговията - НЯМА фирма, която е станала голяма (не само в България) и е продавала евтино. Така, че левчетата с по 20-ина процента надценка не са много добре, да знаеш.

Тук съм много НЕсъгласен. Дори с надценка от 5% например можеш да спечелиш милиони, докато някой друг може и с 500% надценка да печели някакви нищожни суми.
 
От: Как се става Богат!!!

Тук съм много НЕсъгласен. Дори с надценка от 5% например можеш да спечелиш милиони, докато някой друг може и с 500% надценка да печели някакви нищожни суми.

Обоснови се. Кажи ми ЕДНА фирма, която е голяма и е евтина. Просто няма.
 
От: Как се става Богат!!!

Няма морал при парите бе хора, ако мога да продавам при 1000% надценка ще го правя, ако не мога ще свалям. Дефакто работата е в баланса, като се придържаш към горната граница. Щом има клиенти с тея надценки, значи стратегията е правилна.

Никой да не си мисли, че има търговци, които знаят, че ако намалят надценките ще печелят повече. Просто всички се придържат към максималната печалба. Щом го позволява конкуренцията, значи може...
 
От: Как се става Богат!!!

aз проблем не виждам, първа лекция по икономика започва с думите купувай евтино, продавай скъпо!
 
От: Как се става Богат!!!

Не знам къде си учил икономика, но абсолютно грешно. Това все едно слушам едно приятелче от аграрния...
aз проблем не виждам, първа лекция по икономика започва с думите купувай евтино, продавай скъпо!
 
От: Как се става Богат!!!

aз проблем не виждам, първа лекция по икономика започва с думите купувай евтино, продавай скъпо!

хаха купувай евтино, продавай скъпо .......то това е ясно ама дали ще върже
 
От: Как се става Богат!!!

а защо у европата продаваш с 20% отгоре от покупателната стойност и държавата като ти вземе 10те% пак си на печалба и си доволен.това у нас не става-защо ли?
 
От: Как се става Богат!!!

хаха купувай евтино, продавай скъпо .......то това е ясно ама дали ще върже

e, не всеки е търговец. има много дето продават ама не всички са милионери.
от вувузели някой направи милиони, щото е усетил момента. бил гейтс също от нещо за 20 хиляди, което купува става баровче :D
 
От: От: Как се става Богат!!!

а защо у европата продаваш с 20% отгоре от покупателната стойност и държавата като ти вземе 10те% пак си на печалба и си доволен.това у нас не става-защо ли?
Колко са 50% или 100% от примерно 1000 лв.И колко са 10% от 30 000е ако ме разбираш правилно.Тук оборотите са малки а разходите големи.
 
От: Как се става Богат!!!

След като има търсене ще има и предлагане. Ако никой не им ги купува няма да им е такава цената. Всеки си преценява и оформя цените сам.
 
От: Как се става Богат!!!

А не можели следното:
Стоката влиза през митницата с фактура примерно на цена 10 стотинки.
Със закон да се реши повече от 100% от показаната на митницата цена не може да се продаде на крайния потребител.
Значи 20 стотинки.ПО този начин за да имат повече печлба ще вдигнат цената във фактурата и от там държавата ще си вземе повече мита и данъци.Но тук се обмитяват за 8 стотинки а се продават за 8лв
 
От: Как се става Богат!!!

А не можели следното:
Стоката влиза през митницата с фактура примерно на цена 10 стотинки.
Със закон да се реши повече от 100% от показаната на митницата цена не може да се продаде на крайния потребител.
Значи 20 стотинки.ПО този начин за да имат повече печлба ще вдигнат цената във фактурата и от там държавата ще си вземе повече мита и данъци.Но тук се обмитяват за 8 стотинки а се продават за 8лв

Всички се бият за свободен пазар, да няма ограничения и забрани. Дали някой ще се навие да му ограничат печалбата. Толкова хора се занимават с внос и износ, дали биха има ли интерес от въвеждането на такъв закон, в полза на кого би била подобна промяна? Ти лично би ли се съгласил да си намалиш печалбата за сметка на държавата?
 
От: Как се става Богат!!!

Ти лично би ли се съгласил да си намалиш печалбата за сметка на държавата?
Естествено не бих си намалил печалбата ,нали искам да сам богат супер богат ,че чак и във форбс да ме пишат.И печалбата ми няма да е за сметка на държавата,а трябва да се плащам данъците.Ако вкарам бикини за 50 лв бройката и си платя митата и всичкото дължимо на държавата,ще имам право да продам на краен потребител за 100лв.А ся ко праиме -пишем 8 стотинки бикините а ги продаваме по 14 лв.Печалбата е в пъти.И защо да се внасят от китай ,като се забрани със закон -само българско и родно да се продава.Ще има работа за всички в България!А не да се юркаме у Еуропата!
 

Горе