Как се става Богат!!!

От: Как се става Богат!!!

dalasweb на колко години си? Според мен или си около 15 или около 75 /по-вероятно първото/.
 
От: Как се става Богат!!!

На който не му харесва пазарната икономика, да минава към планова, и тогава дупе да му е яко :)
 
От: Как се става Богат!!!

Тук е толкова малък и свит пазара, че няма как да стане това с по 10% печалба... Една шепа хора сме, колкото един малко по-голям град. Не може да се сравнява пазар с 50 млн души и такъв с 1 млн ... който е беден и си брои стотинките... За това няма бизнес в БГ, за това и не сме атрактивни за по големите фирми...

Ти би ли търгувал например с малка държава с Африка ... където 50% от населението не е чувало за интернет ( скорошна статистика за България), и средната им заплата е 50$. Какъв бизнес ще правиш с тях ? Какво ще им продаваш за да печелиш ? Ще гледаш да им пробуташ нещо за 20$, което си го взел за 1$
 
От: Как се става Богат!!!

В пазарната икономика поне трябва да пуснеш касова бележка и едвали човека от пазара ще даде такава,
заразлика от магазинерката.И друго магазинерката си плаща доста по -голям наем от пазара!
Тук годините нямат значение,ако мислиме още така ще сме в Африка!Като гледам те май се оправят надигат се и махат режими.А тук дето е текло вода пак си тече!Мой приятел живее от години в Норвегия и взима 8 000 долари ,но му удържат почти 30 процента в данъци.Казва ми в Германия ще съм по -добре,тук данъците са големи.Но като се замисля цели 8 години бях без работа и цоцах от държавата.Сега е време и от мен да взимат за други като мене,който учеха и се адаптирваха!Как беше Швейцария на Балканите!
 
От: Как се става Богат!!!

Това че има спекула е друг въпрос. Навсякъде я има ...
Както се казва : Като има балъци, ще има и тарикати... Пазарна икономика - никой не те кара насила да си купуваш чанта за 20 лв, след като я има за 6 лв.... А пък ако искаш да си я вземеш още по тънко за 1 лв... можеш до отскочиш до селото в Китай където ги правят
 

Горе