Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Здравейте,

Искам да създам онлайн магазин, но има някои проблеми.

1. Как намирате доставчици? Работи ли модела на дроп шипинг в бг? И как става това с фирма, за да е всичко точно?

2. Доставчиците не дават твърда цена, а за всеки продукт различно, което е проблем при ценообразуването. Трябва да се пита за всеки продукт отделно каква е цената за нас, че да знаем вече каква надценка да си сложим.

3. Как се управляват толкова много продукти?

Примерно 1000 продукта, как се ъпдейтват цени, отстъпки, наличности, ежедневно?

Има ли някаква система, която улеснява това или всичко се прави на ръка и екселски таблици :D
 
От: Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

Преди време бях говорила с един директен вносител на компютри и разна такава техника, та ми беше казал, че минимума поръчки месечно трябва да е над 300лв като при поръчка, трябва стойността на поръчания продукт (примерно лаптоп) да се плати предварително на вносителя и той изпраща на потребителя поръчката от името на съответния магазин. Става дума за дропшипинг. Но това си е запитване само от една фирма. Условията при различните компании си варират различно.
 
От: Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

Ахам, да и аз така си мисля, че стоят нещата. Пак си е въпрос на договорки.

Ще е хубаво, някой който има вече онлайн магазин да се включи с мнение по въпросите :D
 
От: Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

1. Търсене, проучване на цени и възможности. Да, има. Лесно - с фактуриране между двете фирми, като детайлите ще ги научиш като се обърнеш към доставчик, на който си се спрял.
2. Не знам за коя ниша говориш, но аз за първи път чувам за подобна политика чак пък за всеки продукт по отделно.
3. Коства усилие и време. Зависи каква платформа ползва магазина, как ти предоставя доставчика инфо за промените по цени и наличност
 
От: Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

А има ли направо програми такива - може и западни които супер нагледно да предоставят промените по информацията? Смисъл по-скоро има ли автоматизирани процеси за осъвременяване на информацията или всичко е ръчно?
 
От: Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

Някои доставчици предоставят xml файл с всичките си продукти и ти периодично през него си качваш новата информация в онлайн магазина. Когато те променят информацията там, ти просто ползваш обновения xml.
 
От: Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

А снимките за самите продукти, пак ли доставчика ги осигурява? Надали някой ще иска да купи без снимки :)
 
Re: От: Как се създава и менажира онлайн магазин в България?

А снимките за самите продукти, пак ли доставчика ги осигурява? Надали някой ще иска да купи без снимки :)
По принцип от доставчика, но като знам какви аматьори са тук, май сам ще си ги правиш. Говоря за професионално направени, а не някой селяк да си ги е снимал с iPhone-а. :) То реално това продава в най-голям %. И да, никой не купува на сляпо, освен ако не е някакъв дето обича да си играе през свободното време на руска ролетка. :)
 

Горе