Как се формират доходите ви?

Как се формират Доходите ви?

  • Уча - изцяло от родителите

    Votes: 1 1.1%
  • Уча - но си изкарвам допълнителни средства

    Votes: 16 18.2%
  • Бачкам на заплата

    Votes: 6 6.8%
  • Бачкам на заплата но си докарвам допълнителни доходи

    Votes: 16 18.2%
  • Работя изцяло за себе си

    Votes: 30 34.1%
  • Имам собствена фирма и наети работници

    Votes: 6 6.8%
  • Друго

    Votes: 9 10.2%
  • Имам собствена фирма - нямам персонал - наемам подизпълнители

    Votes: 4 4.5%

  • Общо гласове
    88

mantaman

Well-Known Member
Пускам тази анонимна анкета за да провера една теория, моля отговаряйте максимално честно предполагам че на всички ще са ви интересни резултатите.

Знам че има много различни варианти, но ако няма отговор който точно да отразява вашият случай - гласувайте за това което е най близко до него
 
Последно редактирано:
От: Как се формират доходите ви?

Май нещо си объркал. Поне на мен не ми излиза като анкета, а като тема :)
 
От: Как се формират доходите ви?

Няма анкета
 
От: Как се формират доходите ви?

Няма защото първо трябва да се пусне темата и след това дава да се състави анкетата :)
 
От: Как се формират доходите ви?

Моите не са тайна:
70% от мама, 20% от мъжо и 10% от къртовски труд (преводи и копирайтинг)
 
От: Как се формират доходите ви?

Заплата 90% + 10% доходи от сайт.
 
От: Как се формират доходите ви?

Пускам тази анонимна анкета за да провера една теория, моля отговаряйте максимално честно предполагам че на всички ще са ви интересни резултатите.

Мисля че се сещам каква е теорията. И на мен ще ми е интересно да видя резултатите.
 
От: Как се формират доходите ви?

Малко е непьлна анкетата-няма студенти, а и моя случаи също. Не съм обаче и за "друго". Въпреки това дано гласуват повече хора, интересно е дали ще се потвърдят очакванията ми :)
 
а тези със собствените фирми който работим с равноправни партньори който си разделяме работата по част от проектите и отделно, наемаме подизпълнители /фриланс или други фирими/, но твърдо отказваме да държим хора на трудов договор заради тегавото законодателство (а и да се чудим какво да ги правим като няма постоянно работа те да ни лъжат че работят ние да ги лъжем че им плащаме) какво да отговрим ? Работя изцяло за себе си
Имам собствена фирма и наети работници или Друго? добавих си отговор като за мен :)

пп най близо да имам наемен работник време беше като по едно време имах PA (personal assistant) ама не съм гледал на него като работник (ела в едиколко си... са работи това и това) помагаше ми да си върша работата по скоро ми беше допълнителен чифт ръце не му плащах много не плащах и малко нормална за ит сектор начинаещ... плащах на час + храна каквато за мен такава и за него... :) сега нямам ама такива са времената а и не поддържам толкова проекти като преди
 
От: Re: Как се формират доходите ви?

а тези със собствените фирми (да мнч ;)) който работим с равноправни партньори който си разделяме работата по част от проектите и отделно, наемаме подизпълнители /фриланс или други фирими/, но твърдо отказваме да държим хора на трудов договор заради тегавото законодателство (а и да се чудим какво да ги правим като няма постоянно работа те да ни лъжат че работят ние да ги лъжем че им плащаме) какво да отговрим ? Работя изцяло за себе си
Имам собствена фирма и наети работници или Друго?

пп най близо да имам наемен работник време беше като по едно време имах PA (personal assistant) ама не съм гледал на него като работник (ела в едиколко си... са работи това и това) помагаше ми да си върша работата по скоро ми беше допълнителен чифт ръце не му плащах много не плащах и малко нормална за ит сектор начинаещ... плащах на час + храна каквато за мен такава и за него... :) сега нямам ама такива са времената а и не поддържам толкова проекти като преди

Да добавят отговор " В сивата икономика"
 
Re: От: Re: Как се формират доходите ви?

Да добавят отговор " В сивата икономика"

Ти не знаеш в БГ простотията е пълна :) В България не мога да ида през деня на гости в офиса на фирмата на Блинки с лаптопа да си разцъквам и да си говорим щото ако минели от инспекция по труда щели да ме питат какво правя там и сме щяли да сме под подозрение че работя за него без трудов договор и да се опита да го глобят... При което го измислих отговор който да ги шокира ако дойдат да проверяват и питат какво правя там дошъл съм да купувам фирмата и проверяравам на личния си лаптоп счетоводството и активите да видя дали си струва... един вид на оглед съм :)

ПП. Сигурен съм че мога преспокойно да ида на гости да си разцъквам в офиса на мантата в англия както мога да ходя спокойно в офисите на приятелчетата ми в САЩ :) Просто в България държавата е много изтрещяла и само търсят по какъв начин да скубят пари от хората с фирми....
 
От: Re: От: Re: Как се формират доходите ви?

Ти не знаеш в БГ простотията е пълна :) В България не мога да ида през деня на гости в офиса на фирмата на Блинки с лаптопа да си разцъквам и да си говорим щото ако минели от инспекция по труда щели да ме питат какво правя там и сме щяли да сме под подозрение че работя за него без трудов договор и да се опита да го глобят... При което го измислих отговор който да ги шокира ако дойдат да проверяват и питат какво правя там дошъл съм да купувам фирмата и проверяравам на личния си лаптоп счетоводството и активите да видя дали си струва... един вид на оглед съм :)

ПП. Сигурен съм че мога преспокойно да ида на гости да си разцъквам в офиса на мантата в англия както мога да ходя спокойно в офисите на приятелчетата ми в САЩ :) Просто в България държавата е много изтрещяла и само търсят по какъв начин да скубят пари от хората с фирми....

Блинки така ти е казал , да не му досаждаш в офиса. Шегувам се , простотията в България е пълна.
 
да простотията е пълна в БГ... сега ми пуснаха на лс че по новия закон в БГ глобявали и работника без трудов договор... така че ако ида в офиса на някой приятел да му досаждам докато работи :p инспекторите ще искат да щавнат и от двамата пари... не нядоха се... само глупави закони...
 
От: Как се формират доходите ви?

Е добре де аз си бачкам в офиса на наще /освен това и съм постоянно по задачи с брандирана кола/ какво могат да ми кажат като съм в офиса се скъсвам от бачкане на компютъра /за пред тях джиткам из нета/ като съм по задачи ходя по клиенти, контрагенти, карам стока /за пред тях мотам се с колата търся си кафенце из околните градове :D/ как могат да кажат че не е така???
А близките 2 години още ще ме осигурява университета и не ми е далавера да започвам работа документално
Малко се разводни темата ама то май не тръгна от мен ;д
 
те не трябва да доказват... дори да няма достатъчно доказателства пишат ти акта а ти после обжалвай в съда ... затова доколкото съм чувал над 2/3 от обжалваните актове за административни нарушения в бг падали в съда (макар че в твоя случай си пряк роднина на собствениците и още по лесно ще минеш може дори да се откажат да пишат акт щото изглежда смешно, макар че ако искат да се зядат знам ли като съм в тази държава очаквам всичко)
 
От: Как се формират доходите ви?

Такива ако дойдат - няма да ги пусна и ще ги ритам по стълбите надолу. Или може да ги пусна и да ги ебавам. В зависимост от настроението.
 
От: Как се формират доходите ви?

Е добре де аз си бачкам в офиса на наще /освен това и съм постоянно по задачи с брандирана кола/ какво могат да ми кажат като съм в офиса се скъсвам от бачкане на компютъра /за пред тях джиткам из нета/ като съм по задачи ходя по клиенти, контрагенти, карам стока /за пред тях мотам се с колата търся си кафенце из околните градове :D/ как могат да кажат че не е така???
А близките 2 години още ще ме осигурява университета и не ми е далавера да започвам работа документално
Малко се разводни темата ама то май не тръгна от мен ;д
Осигуряват те здравно ... а утре като искаш да почнеш работа и те питат за стаж?
 
От: Как се формират доходите ви?

Значи, ако дойде комшията, дето си има сериозен бизнес, и ми помага да ремонтирам мотофрезата, или пък ако едни клиенти, дето имат още по-сериозен бизнес, и, както обичат, сами си берат зеленчуците, ще искат да глобят всичките?!

Подобно слушах сутринта по радиото: Интервю с производител на череши. Относно трудовите договори на берачите, сезонни работници. Той обяснява, че част от тях не искат да работят, ако ще има трудов договор. Защото заради месец работа ще си изгубят социалните придобивки. Дърва за зимата, например.
Включиха и другата страна - директора на Трудова инспекция в Бургас. И той най-нагло заявява, че производителя трябва да си намери други работници! Или да плаща повече! То нЕма лошо да плаща повече, но това ще се отрази на цената - после съвсем ще ореват орталъка, че черешите скъпи!
Добре че все още зяпането на разголени мадами по улиците не се глобява...
 
Значи реално трябва да имате обяснени защо сте там, могат да напишат акт ама като твоите приятели имат фирми е ясно че ще падне с съда щото на всички ще е ясно че е смешно да се иска такава глоба, а може и междуфирмено да сте ги уредили нещата :) само чакате документите (наел си друга фирма да бере ;))

въпроса е че като си поканиш приятели без фирма на софра :) и докато ти слагаш масата ги пратиш в градина която обработва твоята фирма да наберат домати и краставици за салата, ако мине инспекция по труда и ги хване докато берат всички сте за глоба (БГ е царството на абсурдните закони и абсурдните проверяващи) щото инспекторите ще кажат че работят при теб на черно и сега като ти "лошия бизнесмен" се опитваш да се прикриеш...

Има почти 60 годишна практика в тази област
85 глава Георги Марков - Задочни Репортажи за България

Към края на едномесечния си престой в предприятието ревизорът влезе при мен. По-точно, чакаше ме в моята стая, седнал зад собственото ми бюро. Когато влязох, нямах друг избор, освен да остана прав, докато той седеше на моето място. Въздебелите му пръсти държаха тънка папка. Той се взря мълчаливо в мен, така както бе правил с другите, и сега долових силата на този поглед от долу на горе. Трябва да наближаваше шейсет години и ми приличаше на старо голямо куче, което се опитва да респектира с поглед досадна муха.

— Вие сте имали в предприятието един кон, записан като основно средство… — започна строго той, без да снема поглед от мен.

— Имахме — казах, но вече го нямаме!

— Значи, ще ви начета с един кон — моментално реагира той, — тъй като конят тук е записан като основно средство!

— Защо ще ме начитате! Той умря! — учтиво възразих. В погледа му блесна леко презрение:

— Ос-нов-но-то сред-ство не мо-же да ум-ре! — каза той, като разчленя-ваше думите горе-долу като учител, който диктува упражнение по френски.

— Е как да не може да умре, когато наистина умря! — повиших глас.

— Основните средства на предприятията не умират, другарю! — той пренебрежително не произнесе името ми. — Законът не предвижда смърт на основното средство!

Помислих си, че е луд и че никой досега не е открил, че този ревизор не е с всичкия си.

— Вие разбирате ли, че конят умря, както се умира. Разболя се и умря! Аз не знам на света да има безсмъртен кон!

Вероятно той чакаше именно този, своя момент, за да ми докаже, че моето мислене не е и не може да бъде равно на неговото, че моята бедна човешка логика е просто дрипа в сравнение със съвършенството и дълбокия смисъл на неговите железни разсъждения. И че тъкмо поради това законът го бе облякъл с доверие и правото да проверява такива малоумници като мен.

— Един кон — започна той поучително, с убийствено снизхождение — може да умре. Но едно основно средство на предприятие не може да умре. След като конят е записан тук като основно средство, той не може да умре. В този смисъл дотогава, докато конят се води като основно средство, той наистина е безсмъртен! Я си представете, че основните средства на предприятията започнат да мрат? Къде отиваме тогава?

— Аз ви казвам, че конят умря, пък вие пишете в акта каквото си искате!

— Невъзможно е да се пише, че конят е умрял! — отвърна той с леден глас.

— Защо да не е възможно? — почувствувах като че наистина се бях превърнал в муха и се блъсках в стъклото на прозореца, през който никога нямаше да изляза.

— Аз ще пиша, че конят не е намерен налице, т.е. основното средство е изчезнало от предприятието, и вие ще отговаряте! — каза той с явна наслада.

— Защо ще отговарям, когато конят умря съвсем естествено! Умря от болест, от собствена болест! Има си и смъртен акт!

— Можете да имате смъртен акт, но нямате протокол за бракуване. Основното средство, както предполагам, че ви е известно, може да бъде бракувано от съответната комисия, но не може да умре! — продължи наставнически той.
 
Абе такава анкета малко трудно да се получи като хората, защото съществуват поне още 20тина варианта за които се сещам на прима-виста, включително този в който спадам аз.

По-горе няма съдружие във фирма, няма доходи от наеми, няма доходи от лихви ;) За това ще гласувам с друго.

А да се направи анкета под формата на публикации във форума пак не върви, защото съм сигурен, че едно 90% от хората няма да искат да кажа от къде им идват доходите, в публичното пространство (форума).
 

Горе