Как следите всичките си имейл акаунти?

vladinc

New Member
Значи, намирам се пред избор - с всеки домейн който купя и / или сайт който правя (поддържам) се налага да използвам различен фирмен имейл.
В момента ми отнема около 15 минути да мина през всичките мейли само за проверка, ако имам да отговарям на поща , понякога и повече.
Чудех се дали има унифициран начин да чета всичките акаунти от едно място ..
На гошо пощата не върши работа, минах лимита там отдавна, yahoo-то се пълни със спам непрекъснато.
Мислех си да ги чета локално с Outlook , но често ми се налага да отварям пощи в движение от мобилния, и локалното не е опция.
Чудя се дали има услуга ( безплатна по възможност ) където позволяват добавяне на повече от 15 поп3 акаунта за добавяне и четене на външна поща, с възможност за изпращане през remote сървъра.
Mail.com го изключвам като опция, защото е гаден интерфейс, лагнати сървъри и въобще не съм доволен от него.

Всякакви идеи и предложения са добре дошли. Предполагам че темата ще бъде полезна на всички уеб мастъри , сблъскващи се с проблем като този.
 
Пренасочвам ги към един мейл в абв-то и ползвам приставката ми.
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

X-notifier addon.
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

abv.bg не е от най-надеждните пощи за чужбина .. ужасно бавна е и често има проблеми с отварянето и забавяне при получаване на писма
Пробвал съм ги.. :(
X-notifier addon e само аддон за лисицата , не е мейл клиент който ми позволява да изтегля пощата и да я чета
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

Аз на всички допълнителни пощи съм им дала настройка redirect към основния ми мейл, от там и към телефона. На компа, ползвам аутлук и така мога да отговарям със съответния акаунт. От телефона това не става, но лично не ми е болка за умиране.
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

redirect към един майл е идея, но какво става ако ти се налага да отговориш или пишеш поща - отваряш мейла който ти трябва ?
какво става ако имаш 20-ина различни майли на които трябва да отговориш , на всеки от различен мейл.. дълга история..
иска ми се да прескоча това да трябва да отварям различен мейл всеки път като отговарям..
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

Еми тогава ти остават платените варианти. Поне аз за безплатен не се сещам.
Вземи си Exchange Outlook и си решеваш проблема. Не е и скъпо - 4 долара на месец.
:|
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

намерих ето това : http://www.simplymailsolutions.com/ и https://www.ovh.co.uk/emails/hosted_exchange/
Но не мога да разбера как точно работи , т.е. дали мога от там да добавям поп3/имап акаунти и мейла да се тегли автоматично и всичко идва на едно място .. или е просто като платен майлбокс..
дайте малко светлина по въпроса какво аджиба е Hosted Exchange точно
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

Аз се сещам, че в гмаил можеш да отговаряш от други твои мейли. След като си ги пренасочиш към гмаил после ги добабяш и за отговор и така. Това ми идва на ум
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

Някакъв портативен или web email клиент е най-добрата опция според мен. Има доста.

Това, което правя аз е fetch all акаунт на мой сървър, който "хваща" писма от всичките ми пощи. Не е трудно да се конфигурира, а и така знам цялата ми кореспонденция къде отива и не използвам публични сървъри.
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

Пренасочвам всички към гмайла. абв sux
 
gmail - има pop3, с който лесно можеш да събираш всичката си поща на едно място. Също така можеш да изпращаш мейли с всичките си домейни пак през gmail.

В Settings отиваш на Accounts и от там в секцията "Check mail from other accounts (using POP3):"
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

В смарт телефоните има ли лимит за добавяне на ПОП3 акаунти? - защото можеш за всеки сайт да си създадеш собствена поща на самият домейн тип админ@името на сайта и да си добавиш акаунтите на телефона.

Кажете някакъв лек добре работещ ПОП3 майл клиент за лаптоп с уиндоус че оутлука не ме кефи
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

това за мобилката е идея.. но какво става ако трябва да отговаряш на много майли .. през мобилката ще е убийство
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

Е нали имаш сървъри? Инсталирай си на един някакъв клиент, който да хваща всички пощи и си свиркай. Не разбирам какъв е проблема.
 
От: Как следите всичките си имейл акаунти?

Ако смарта ти е читав е що годе приемливо ако пък са толкова много мейлите - раничка и лаптоп с бисквитка

На моят телефон следя 3 мейла и не ми е проблем да отговарям, но го правя само ако е спешно - като не е спешно след това си отговарям от лаптопа.
 

Горе